- Hobby elektronika
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Mini-ITX
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- Micro Four Thirds
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- HDD probléma (nem adatmentés)
- Philips LCD és LED TV-k
- DUNE médialejátszók topicja
Új hozzászólás Aktív témák
-
dqdb
nagyúr
így utólag már mezei file-ok és memória blokkok elegendőek az sql szerver helyett, ami bizony egyszerűbbé teszi a dolgokat - akár hiszed, akár nem.
Tudom, hogy egyszerűbbé tudja tenni a fájlokat használó megoldás az életet, rendszeresen használok ilyet a storage interfész mockolására tesztekben. Persze éles környezetben nem, hiszen a redundancia, rendelkezésre állás kifejezések léteznek, és amíg egy clusterezhető middleware elintézi helyettem az adatok node-ok közötti replikálását, addig egy fájlalapú megoldásnál nekem kellene ezt nulláról lefejleszteni. Nem lehetetlen, csak rettenetesen időigényes, és akármennyi erőforrást is elégetek rá, akármennyi tesztet gyártok hozzá, a saját implementáció kevésbé lesz tesztelve éles szituációban, mint az elterjedt 3rd party megoldások. Vannak esetek, amikor érdemes feltalálni a spanyolviaszt, mert megéri, ez szerintem határozottan nem az.Részemről inkább azt a kérdést tartom nehezen megválaszolhatónak, hogy a c# topikban miért c stuffokat preferálnak a népek?
Én sosem a nyelvhez, hanem mindig feladathoz választok middleware-t, az pedig, hogy miben írták, teljesen irreleváns addig, amíg van hozzá .NET vagy REST API. Így aztán az egyik rendszerünk tipikus telepítése használ Javában, Erlangban és Góban készített middleware-eket (másikban akad Ruby is), miközben a rendszerünk forrása egyetlen sornyi Javát, Erlangot és Gót sem tartalmaz. Nem azért, mert a szivárványos össznyelvi összeborulás volt a cél, hanem azért, mert adott részfeladatra az adott komponenst találtuk a legjobbnak.
Új hozzászólás Aktív témák
● ha kódot szúrsz be, használd a PROGRAMKÓD formázási funkciót!
- Kerékpárosok, bringások ide!
- pfSense - Avagy az okosított házirouter
- E-roller topik
- Hobby elektronika
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Mini-ITX
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Minecraft
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- További aktív témák...
- ELADÓ TELJES GAMER SETUP!
- Lenovo ThinkPad T14 Gen 3:i5 1250P(12mag),16GB,512GB,14"matt TOUCH,vil.HU bill,Lenovo gari 2026.6.25
- Amazfit Gtr 3 Pro okosóra dobozával újszerű állapotban
- i3-8100 + ASUS H310M alaplap + 8GB RAM egyben (félkonfig)
- Asztali PC , R5 5500 , RX 6700 XT , 32GB RAM , 512GB NVME , 1TB HDD
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! HP Victus 16-D0655NG notebook - i5 10400H 16GB DDR4 512GB+1TB SSD RTX 3060 6GB WIN10
- Apple iPhone 14 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Dell Latitude 5495 Full HD IPS Ryzen 5 pro 2500u Radeon Vega Mobile Gfx i5-8350u verő Bp MPL Foxpost
- Napi 1000 -ft tól elvihető RÉSZLETFIZETÉS BANKMENTES MSI Cyborg 15 A13VE
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest