Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Van valakinek ötlete arra, hogy tudnám zsugorítani a Windows host-on VirtualBox-al létrehozott EXT4 filrendszerrel formázott MBR partíciót tartalmazó VHD file-t (a VHD-n belül már törölt adatok méretével csökkenteni a VHD file méretét)?
    A Windows lemezkezelő tudna hasonlót VHD file-okon, de csak általa is ismert filrendszen, miután mountolta azt a VHD-ból (így ehhez nem is kell teleírni nullákkal az üres területet, mert ki tudja nyerni ezt az információt, hogy filrendszer szinten mi hogy van).
    Olyasmit is láttam, hogy a VirtualBox csinál ilyet (de talán csak kézi nullázás után? -> ez kicsit érdekes móka dinamikusan növekvő virtuális lemetnél, főleg ha szép nagy a limit), de azt hiszem nem is VHD-vel, hanem a VirtualBox saját fileformátumával, de már nem találom azt a leírást (ami amúgy Linux-os volt, de Windows-on vagyunk).

    Szóval...
    Talán a legegyszerűbb, ha Live ISO-ról bootoltatom a virtuális gépet, lementem az összes file-t egy USB meghajtóra (pl. egy tar vagy tar.gz archivumba), aztán új virtuális lemezt gyártok és arra visszamásolok mindent (és esetleg most VHD helyett a virtualbox formátumát használom)?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz beleszólok #1577 üzenetére

    A szó szerinti klónozás biztos nem jó, mert az lementi és visszaállítja a filrendszer szinten már törölt file-ok adatait is. A file-ok új virtuális lemezre történő áthelyezése, ahogy írtam, viszont működhet, és jobban belegondolva ez sokkal egyszerűbb, ha nem keverek bele feleslegesen USB-t, hanem egyszerűen két virtuális lemezt csatolok egy időben a virtuális géphez és egy harmadik Live ISO-ból bootolok a művelethez, majd a végén törlöm a régi lemez képfile-t.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ezt próbálta már esetleg valaki?

    - Egy NTFS-el formázott partíciókkal lakott SSD-re telepített Windows host-on elindul egy virtualizált (mondjuk VirtualBox-os) Linux (mondjuk Gentoo) egy SSD-n lévő VHD file-ból.
    - A virtuális gép felcsatol RAW módban 3 HDD-t (HDD-re mutató VHD linket), amikről mount-ol egy RAID5-szerű paritás módú Btrfs-t és SMB-n megosztja root szintű RW hozzáféréssel a gyökérmappából indulva.
    - A Windows felcsatolja a hálózati meghajtót

    Onnan jutott most ez eszembe, hogy nemrég újra kipróbáltam a ReFS-t, ami most már egész stabilnak tűnik (frissített Win8.1-el vagy 10 TP-vel). Ugyanakkor úgy vettem ki, hogy ilyesmire mindenképp csak a Storage Spaces-en át képes, de azon belül még mindig nincs self-heal Parity, csak Mirror módban, SS-el viszont egyébként is használhatatlanul lassú a Parity mód, tehát mindenképp Mirror módot kéne használnom, de csak 3 egyforma HDD-m van. Másik hátrány, hogy a ReFS-t nem nagyon olvassa még, írni pedig talán nagyon sokáig nem fogja még a Linux, ami jól jön, ha pl. meghal az SSD vagy csak bedöglik a Windows és olvasni kéne a HDD-kről.

    Na és itt jön a másik lényegi kérdés:

    1: Egy pendrive-ról indított Linux tudja mount-olni ezt a Btrfs-t, amire RAW módban dolgozik a Virtualbox-os Linux? Még sohasem próbáltam így RAW lemezzel dolgozni, nem is tudtam, hogy képes rá a Virtualbox, míg ma beírtam google-be ezeket a szavakat, a GUI sohasem ajánlotta fel.
    Tehát mennyire RAW ez a RAW mód? Szó szerint pont olyan, mint ha USB meghajtó szerűen érné el a SATA HDD-ket a virtuális gép?

    2: Ilyen RAW módban körülbelül milyen sebességre számíthat az ember? Egész jóra, vagy rosszabbra, mint ha a StorageSpaces-t használnám? Észlelhető mértékben megpörgeti a CPU-t, ha ez SMB-n megy, ráadásul ugye virtualizálva?

    Ráadásul jól hangzik az a tervezett objektum-szintű paritás/tükrözés Btrfs funkció is, ami nem igen lesz a ReFS-nél.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Tudok olyat csinálni, hogy egy Linux-os szerveren mount-olok egy DD image file-t, megosztom Samba-val, felcsatolom hálózati meghajtónak egy Windows-os gépen, aztán valahogy boot-olok erről a hálózati meghajtóról egy virtuális gépet?
    Vagy csak az működik, hogy a DD képfile-ból VDI-t konvertálok (most épp erre várok) és azt adom hozzá egy virtuális géphez? (De működni fog visszafelé is, hogy VDI->DD?)
    Egy Live Linux rendszerem volt egy pendrive-on, ami elveszett, de van róla DD-s backup. Csak nincs itthon másik pendrive-om, amire visszaállíthatnám, és szeretném használni a Linux rendszert (vagyis már hajnal 3-kor akartam, és ilyenkor ugye nincs bolt, hogy vegyek egy pendrive-ot), de lehetőleg úgy, hogy megmaradjanak a változások (de a konvertálós mókával csak a VDI file-ban lesznek mentve, amit nem tudo hogy állítok majd vissza a pendrive-ra, ha vettem egy újat).

    Szerk.: Ah leesett, hogy le tudom majd klónozni egy pendrive-ra a felcsatolt VDI-t. :B

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #2952 üzenetére

    A ddconvert nem vált be, ugyan úgy nem boot-ol a VirtualBox gép a VDI-ból, mint ahogy nem boot-olt maga a laptop egy USB-s HDD-ről, amire DD-vel felírtam a képfile-t. :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Krystal_s #2954 üzenetére

    Így csináltam, de nem működött (boot hiba volt). Pedig a képfile jó, azóta vettem egy pendrive-ot, felírtam rá és arról boot-ol a rendszer.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    A 7.0.10 r158379 verzióban egyáltalán nem indul el a virtuális gép, ha hozzáadok egy NVMe controllert (akkor sem, ha üres). Ezzel a verzióval hoztam létre magát a virtuális gépet frissen, és fel van telepítve az extension pack is.
    E_FAIL (0X80004005)
    Ez valami bug, vagy kéne még más extension pack is? :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák