Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90933760

    törölt tag

    válasz Kean_Sorbo #42945 üzenetére

    Milyen ramról beszélsz te? 667-ről? Igen nagy hülyeség volna mégis hogyan tudnám azt 800-on hajtani mikor nem bírná, 1333-as ram meg nincs is DDR2be, maximum tuningram de tudtommal 1200nál megálltak azok is.
    Nem a s478-cal kevered? Azoknál voltak ilyen balhék. Meg a Prescott alapú s775-nél.

    Itt az ABCD szorzókkal szokott gond lenni, hogy a 333-as proci az a 333-as betűkhöz tartozó szorzókat szereti csak. De pl a 2.0 szorzó az minden betűnél megvolt és mindegyikkel ment is mert az egész szorzat az alap is. Olyan szorzó ami csak egy betűhöz tartozott de a proci nem olyan volt, az valóban nem biztos hogy működött. De ebbe az alaplapba meg nincs is ilyen egyébként se.
    A 2.0 és a 2.4 szorzónak pedig mennie kell, szabvány 333 FSB-ből ezekkel jön ki a szabvány 667 és 800MHz amit hivatalosan támogat a chipset és az alaplap is. A 2.0 pláne, mert egész szorzat.

    Egyébként nincs High Speed DRAM DLL Settings Option sehol, órajelet meg időzítést tudok csak állítani, ez csak P35, egy oldallal kevesebb a beállítás.....

    Most addig jutottam, hogy megvannak a hibák. A szorzó 2.0, természetesen megy vele. Az időzítésekkel viszont bajba van, 5-5-5-18 és 6-6-6-18 kitek, én 6-6-6-18-ra rakom de baszik elindulni. Viszont Auton 5-7-7-20-ra rakja és úgy megy. Ez kicsit gáz. Majd még valamit próbálgatok vele. Beállítom kézzel ugyanerre, ha nem indul akkor az alaplap nem hajlandó kézi beállítást adni, ha indul akkor csak az időzítést kell megtalálni amit szeret. Tudtam, hogy nem jó ötlet 4 rammal, pláne két különböző kittel a dolog, de a költségvetés beleszólt erősen.

    A másik baja hogy kell az északinak +0.1V mert amúgy 350-es FSBnél megmekken. Ezt még megértem, mert a 4 ram terheli, kell a memóriavezérlőnek a fesz.
    Így most járok 433-nál, ramok 866-on. Valószínű a ramok fognak kifeküdni és mivel nem tudok szorzót lejjebb venni, ez fogja a végét meghatározni a gépnek. De már így is egész szép, nem fog olyan jót futni mint az E8400-as konfigom, de jó lesz azért. Hacsak a ramok kivételesen nem jó tuningosak és mennek 1000-ret is....

Új hozzászólás Aktív témák