- A GravaStar analóg klaviatúráira nem mondható, hogy konformisták volnának
- GeForce RTX 5050 kártyák az MSI portfóliójából
- Megérkezett a Phanteks új mikrotornya, akár kábeleket rejtő alaplapokhoz is
- Jövőre veti be az FSR 4-et a Sony a PlayStation 5 Pro konzolon
- Angol futball: 30 szezon statisztikáiból gyűjt érdekességeket a Microsoft AI
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- Milyen alaplapot vegyek?
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- HP notebook topic
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Házimozi belépő szinten
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- SSD kibeszélő
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
Aktív témák
-
Warp
csendes tag
válasz
SpeedR #10630 üzenetére
A Power Manager (Gyengébbek kedvéért :Energia kezelő) a noti energiagazdálkodásáért felel.
Vagyis a proci órajelszabályzását, a fényerőt, hogy mennyi idő mulva vegye le a fényerő, és mennyire, hogy mennyi idő mulva kapcsolja ki a monitort, hogy mikor lépjen alvásba/hibernálásba, mikor, hány százalékos töltöttségnél kapcsoljon ki, ultrabayes optikát is ki tudja kapcsolni ha tétlen, stb. Mindezeket a beállításokat profilokba tudod menteni, amiknél meg lehet adni a beállításokat hálózati/akkus tápellátás esetére is.
Az NHC ezeket a funkciókat részben átveszi+tud olyan extrákat, mint írtál.
Ettől még, az IBM(Lenovo) hardvert a saját kezelőszoftvere érti meg a legjobban.
CPU feszt nem érdemes állítgatni laptopnál, inkább a frekvenciaszabályozást érdemes optimálisan kihasználni. És erre a Power Manager a legalkalmasabb. Bevallom mást én se raktam föl.
Feszültségállítgatás az tipikusan nem ajánlott, maximum, ha (az amugy is baromi jo hűtésű, és halk gépet akarod) abszolut kussba tenni, akkor még TPFancontrol-t érdems megnézned, de akkor meg a hdd lesz a legnagyobb zajforrás, akkor még egy ssd-t is nézhetsz mellé
De akkor is ezek szerintem csak kiegészítik, és nem helyettesítik a PM-ert.
Nagyon jól meg van csinálva, régi linux user létemre winnel használom jórészt, pont a hozzáadott szoftver miatt. -
Warp
csendes tag
válasz
Ace Ventura #10601 üzenetére
Ha nincs kép, honnan tudod, hogy az XP rendben betölt?
Egyébként, feltételezve, hogy BIOS-t is tudtál resetelni, gondolom indításkor a bios üzenetek látszódnak. Meg akkor még az XP logó a csíkkal bootolás alatt.
Csak amikor az Üdvözöljük felirat jönne, onnan sötét?
Mert az szoftveres gond csak szerintem. Csökkentett módban próbáltad már indítani? -
Warp
csendes tag
-
Warp
csendes tag
válasz
Roseln #10590 üzenetére
Ha elkezd mászni, a jobb kezem a palmrestről leveszem, és az abbamarad.
(Most persze nem tudom reprodukálni, mondom, tök véletlenszerűen jön elő)
Bár ugy is csinálta már, hogy nem volt a kezem a palmresten. De csak azt nem értem,
hogy mi köze lehet a palmrestnek a billentyűzettel egybeépített pöcökegérnek :S
Talán ahogy lenyomja a billentyűlap szélét (a palmrest pereme rögzíti elölről) nyomja meg?
De akkor ha az egész széria ilyen, akkor garanciában ha lecserélik egy ugyanilyenre, nem hiszem, hogy előrébb leszek -
Warp
csendes tag
Mivel szoftvertől független a dolog (Ja, az említett R51e-n is kipróbáltam Xp,Vista melett egy LiveCD-s linuxal is, nem csinálta) nem lehet, hogy ez a szenzornak valami defektje? Bizonyos modellekbe ilyen kerül, másikba olyan?
Az a baj, hogy eddig én is csak a hiba leírását találtam neten, de megoldást sehol -
Warp
csendes tag
Sziasztok.
Boldog T500-as user vagyok lassan fél éve.
Asztalnál külső egeret dugok rá, ölben, akárhol használva meg kizárólag trackpoint, nagyon szeretem, szinte perverz
De időnként, bizonyos idejű használat után azt műveli, hogy miután mozgattam a kurzort valamerre, és elengedtem a pöcköt, a kurzor az ellenkező irányba csúszik vissza egy darabon, mielőtt megállapodik. És baromi idegesítő, hogy nem lehet rendesen célozniPlatformfüggetlen a jelenség (Vista,Win7,Linux 2.6.x)
Találkozott már valaki hasonlóval?
Aktív témák
Hirdetés
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Milyen alaplapot vegyek?
- Redmi Note 12 Pro - nem tolták túl
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Futás, futópályák
- Medence topik
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- További aktív témák...
- P16 Gen1 16" FHD+ IPS i7-12850HX RTX A3000 32GB 1TB NVMe ujjlolv gar
- Bomba ár! Dell Latitude 5490 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Bomba ár! Dell Latitude 7280 - i7-7GEN I 16GB I 256SSD I 12,5" FHD Touch I Cam I W11 I Garancia!
- Bomba ár! Dell Latitude 5590 - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I CAM I W11 I Gari!
- LOQ 15IAX9 15.6" FHD IPS i5-12450HX RTX 4050 16GB 1TB NVMe magyar vbill gar
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo ThinkPad T14 Gen 4 üzleti notebook - i7 1360P 24GB DDR5 RAM 512GB SSD Iris Xe W11
- Apple iPhone 14 Pro 128GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- Csere-Beszámítás! Felsőkategóriás számítógép PC Játékra! I9 13900KF / RTX 4080 / 32GB RAM / 1TB SSD
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 4060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest