- Ahogy ígérték, úgy lett: itt az első Noctua vízhűtés
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- Projektor topic
- Kompakt vízhűtés
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen monitort vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
ddekany
nagyúr
Na valahogy így, mondom nem követtem részletesen. De a lényeg az, hogy az MS-nek nincs saját fejlesztésű modelje, sőt a jelenlegi implementáció is csapnivaló.
Aktívan használok ChatGPT (chat, writing, brainstorming), Claude-t (kód), és olykor Copilotot is, ebből az eresztésből az utóbbi a leggyengébb az én használatommal. Gyakorlatilag ilyen gyors kérdéseket dobálok csak rá.Az biztos, hogy az internethasználatot átrendezte sokaknál, főleg a fiataloknál de nálam is, és komoly lépési kényszert gyakorolt a bigtechre. Felrázta az egyénként fingreszelős OS updateket is, szóval magam részéről üde foltnak vélem az egészet.
Van sajátjuk (több is, de "nagy" LLM is - lásd MAI), de nem tudom mennyire jó. Jelen gyors fejlődésnél nem bíznék abban, hogy bárkinek is robosztus előnye lenne. Ma nem versenyképesek, aztán jövő héten az lesz az új bajnok. Pl. Google is nemrég elég váratlanul előre ugrott.
Copilot chat (vagy aminek ezen a héten épp nevezik) tudtommal jelenleg GPT-4o alapú. Hogy ennek ellenére miért rosszabb mint a ChatGPT ha ott is GPT-4o-et választasz, azt nem tudom. Talán nem kap meg az MS minden finomhangolást, más a system prompt, talán agyon van kvantálva hogy olcsóbb legyen, talán bénább a webes tool amit használ...
-
moleculez
veterán
Kezdetejtők valami olyasmi a megegyezés tudtommal, hogy adnak OpenAI-nak számítási kapacitást, azaz állják a tréningezésre csillagászi költségét, cserében viszont megkapják az AI model-t, és aztán tovább tréningezhetik ahogy akarják, és felhasználhatják a saját szolgáltatásukhoz. A kutatási eredmények megosztása zavarosabb kérdés. Pl. mikor kijött az OpenAI o1 (reasoning model), akkor volt csörte köztük, mert az OpenAI nem akarta átadni, hogy hogyan tréningezték (lényegében Reinforcement Learning szakasz részleteit).
Na valahogy így, mondom nem követtem részletesen. De a lényeg az, hogy az MS-nek nincs saját fejlesztésű modelje, sőt a jelenlegi implementáció is csapnivaló.
Aktívan használok ChatGPT (chat, writing, brainstorming), Claude-t (kód), és olykor Copilotot is, ebből az eresztésből az utóbbi a leggyengébb az én használatommal. Gyakorlatilag ilyen gyors kérdéseket dobálok csak rá.Az biztos, hogy az internethasználatot átrendezte sokaknál, főleg a fiataloknál de nálam is, és komoly lépési kényszert gyakorolt a bigtechre. Felrázta az egyénként fingreszelős OS updateket is, szóval magam részéről üde foltnak vélem az egészet.
-
ddekany
nagyúr
Kezdetejtők valami olyasmi a megegyezés tudtommal, hogy adnak OpenAI-nak számítási kapacitást, azaz állják a tréningezésre csillagászi költségét, cserében viszont megkapják az AI model-t, és aztán tovább tréningezhetik ahogy akarják, és felhasználhatják a saját szolgáltatásukhoz. A kutatási eredmények megosztása zavarosabb kérdés. Pl. mikor kijött az OpenAI o1 (reasoning model), akkor volt csörte köztük, mert az OpenAI nem akarta átadni, hogy hogyan tréningezték (lényegében Reinforcement Learning szakasz részleteit).
-
moleculez
veterán
Tudtommal, az MS az OpenAI modelleken alapuló (fine tuning) modelleket használ, amiket aztán a saját szolgáltatásuk részeként használnak. Kb. mint mikor valami open source szoftvert felhasználsz egy szolgáltatásban amit nyújtasz, csak persze ez nem open, hanem van egy megegyezésük ami erre feljogosítja az MS-t. Tehát szolgáltatás szinten már versenytársak. Ráadásul közben megy a kb. egyenértékű saját AI modellek fejlesztése is (MAI), szóval egyfelől próbálják az OpenAI eredményeit felhasználni, másfelöl a függetlenedésre is készülnek.
Valahogy úgy, megmondom őszintén nem vagyok az MS dolgaival naprakész, legutóbb így volt, sőt anyagilag és forrásokkal is beszállt. Long story short, vergődnek🤷🏼♂️.
-
ddekany
nagyúr
Tudtommal, az MS az OpenAI modelleken alapuló (fine tuning) modelleket használ, amiket aztán a saját szolgáltatásuk részeként használnak. Kb. mint mikor valami open source szoftvert felhasználsz egy szolgáltatásban amit nyújtasz, csak persze ez nem open, hanem van egy megegyezésük ami erre feljogosítja az MS-t. Tehát szolgáltatás szinten már versenytársak. Ráadásul közben megy a kb. egyenértékű saját AI modellek fejlesztése is (MAI), szóval egyfelől próbálják az OpenAI eredményeit felhasználni, másfelöl a függetlenedésre is készülnek.
-
moleculez
veterán
Amúgy túl sok esély nem látok a Google és az MS ellen. Ugyan is eddig úgy néz ki, hogy nem tudnak ezek az AI-os cégek jelentős előnyre szert tenni egymással szemben az AI minőségben, időben mérve, mert annyira gyors a fejlődés, és annyira gyorsan átveszik a sikeres ötleteket egymástól. Viszont a Google-nek meg MS-nek hatalmas helyzeti előny, hogy eleve ott élik az életüket a felhasználók (Google inkább a magán, MS meg inkább a cégek), így kéznél vannak a levelek, dokumentumok, meeting-ek, naptár, stb., amikkel az AI dolgozik.
MS és Apple is OpenAI-t használ mert nincs saját megoldásuk még(!). Guglinak van, de ők is futás közben patkolják a lovat. A versenytársak nyomására jöttek ki vele, sietve.
-
ddekany
nagyúr
Amúgy túl sok esély nem látok a Google és az MS ellen. Ugyan is eddig úgy néz ki, hogy nem tudnak ezek az AI-os cégek jelentős előnyre szert tenni egymással szemben az AI minőségben, időben mérve, mert annyira gyors a fejlődés, és annyira gyorsan átveszik a sikeres ötleteket egymástól. Viszont a Google-nek meg MS-nek hatalmas helyzeti előny, hogy eleve ott élik az életüket a felhasználók (Google inkább a magán, MS meg inkább a cégek), így kéznél vannak a levelek, dokumentumok, meeting-ek, naptár, stb., amikkel az AI dolgozik.
-
moleculez
veterán
Az AI térnyerése szerencsére felrázta a tech világot meg a zinternetet is.
Valahogy örömmel látom, hogy az Anthropic vagy a OpenAI beleköp a Gugli levesébe, nagyon el voltak kényelmesedve. -
V.Milán
aktív tag
Végre. Nem akarok a közösségi médiában sem emberekkel beszélni/az ő képeiket látni. Képzeljetek el egy platformot, ahol csak ai-k beszélgetnek egymással
-
emelhu
aktív tag
"Europa?" Japánnál, vagy bármilyen országnál el tudom képzelni, hogy lesz valami helyi sajátosságokra/preferenciákra rámenő közösségi oldala, ami ezért labdába tud rúgni a gigász amerikai platformokkal szemben. (Talán... a jobbára gondolom elbuknak, mint az IWiw is tette itt.) Európa az kulturálisan nem egy egység. Politikailag sem annyira... mert pl. mondod Kínát, és hát persze, ott politikailag ki van erőltetve egy izoláció (Facebook, X, stb. blokkolva van ott), így szükségszerűen lesz saját megoldásuk.
Mániám, hogy az EU-ban van elég tőke, szakértelem, piaci igény, felhasználó egy FB alternatívához.
A versenyben a felhasználók bejelentkezése a kulcs.Én ezt úgy oldanám fel, hogy kijelenteném, hogy egy ilyen szolgáltatás az "digitális közmű", innen egy EU tulajdonú nonprofit vállalat hozhatja létre és üzemeltetheti.
A felhasználók problémája meg egyszerűen áthidalható.
Minden EU polgár és cég automatikusan regisztrálva lesz erre hivatalos elérhetőségként.
(Persze ettől lehet neki még nickneves regisztrációja is, meg a világból mindenhonna beregisztrálhatnak)
Az államok meg a polgárok és cégek számára küldött értesítéseket kötelezően ezen küldik.
Innen lesz nagy felhasználói szám, minden gépre és mobilra telepítve lesz, és eléri azt a határértéket, amitől sikeres lehet egy már beágyazott monopolisztikus usa szolgáltatóval szemben. -
LordX
veterán
Ki nem csinált már? USA: Meta threads (az bukott) Bluesky, Mastodon (csak nem akar feljönni) stb
Kína: Weibo
Japán: Misskey, Note (ノート), Line Voom
Dél Korea kakaotalk (bár az nem Twitter szerű csak megjegyeztem)Európa? Még csak egy bukott próbálkozásról sem hallok sok éve helyi közösségi oldal címszó alatt
Nem igazán mondanám bukottnak a Threads-et, mikor kb. 20x annyi aktív usere van, mint a Bluesky-nak.
-
ddekany
nagyúr
Ki nem csinált már? USA: Meta threads (az bukott) Bluesky, Mastodon (csak nem akar feljönni) stb
Kína: Weibo
Japán: Misskey, Note (ノート), Line Voom
Dél Korea kakaotalk (bár az nem Twitter szerű csak megjegyeztem)Európa? Még csak egy bukott próbálkozásról sem hallok sok éve helyi közösségi oldal címszó alatt
"Europa?" Japánnál, vagy bármilyen országnál el tudom képzelni, hogy lesz valami helyi sajátosságokra/preferenciákra rámenő közösségi oldala, ami ezért labdába tud rúgni a gigász amerikai platformokkal szemben. (Talán... a jobbára gondolom elbuknak, mint az IWiw is tette itt.) Európa az kulturálisan nem egy egység. Politikailag sem annyira... mert pl. mondod Kínát, és hát persze, ott politikailag ki van erőltetve egy izoláció (Facebook, X, stb. blokkolva van ott), így szükségszerűen lesz saját megoldásuk.
-
kilua
őstag
Ki nem csinált már? USA: Meta threads (az bukott) Bluesky, Mastodon (csak nem akar feljönni) stb
Kína: Weibo
Japán: Misskey, Note (ノート), Line Voom
Dél Korea kakaotalk (bár az nem Twitter szerű csak megjegyeztem)Európa? Még csak egy bukott próbálkozásról sem hallok sok éve helyi közösségi oldal címszó alatt
-
Shyciii
veterán
Annak a xarnak nem riválisa lesz, hanem értelmes alternatívája.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Google Pixel topik
- Ahogy ígérték, úgy lett: itt az első Noctua vízhűtés
- Bécs oda-vissza meglehet a Tesla robotaxival
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- sziku69: Szólánc.
- Elektromos autók - motorok
- Windows 11
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
- 27% - ASUS ROG STRIX X870-F GAMING WIFI Alaplap
- REFURBISHED - DELL Universal Dock D6000 (452-BCYH) (DisplayLink)
- ÚJ! Microsoft Surface Laptop 5 13,5" Fekete i5-1235U 16GB 1000GB magyarbill 1 év garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 5050 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple Watch Ultra 49mm Titanium (Karcmentes állapot, Akku: 97%)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

