- Computex 2025: Már a vízhűtés sem idegen az osztrák hűtőspecialistától
- Computex 2025: Jól sikerült a be quiet! belépője a perifériák világába
- Computex 2025: Nézzük miket mutat idén a DeepCool!
- Comptex 2025: Házak, tápok és kézikonzolok az Antec standján
- Computex 2025: Profi SSD-k, hűtők és más kiegészítők az Adata standján
- NVIDIA® driverek topikja
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen TV-t vegyek?
- ZIDOO médialejátszók
- Házimozi belépő szinten
- Kompakt vízhűtés
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
-
PROHARDVER!
Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
SteveBathory #11995 üzenetére
A megfelelő folyamat:
1. Leállítod a számítógépet.
2. Lekapcsolod hátul a tápegység billenőkapcsolóját.
3. Kihúzod a hálózati tápkábelt.
4. A számítógép bekapcsológombját 30 másodpercig nyomva tartod. Ilyenkor a kondenzátorok kisülnek, a bennük lévő feszültség távozik. Biztonság kedvéért megismételheted, de nem valószínű, hogy szükséges.
5. Kiszereled a tápot és szétszeded, kifúvatod.Arra figyelj, ha nem lettek a kondik leürítve, hogy a nyáklap hátulján a nagy primer kondenzátorok lábait NE fogd össze ujjal, mert rövidre zárod őket. Kellemetlen érzés állítólag, nekem még nem volt benne részem. Halálosnak nem gondolnám, de, ha van egy szívritmuszavarod, akkor kiüthet. Olvastam olyan fórumbejegyzést, hogy valakinek hasonló rejtett szívproblémája volt, megcsípte egy kondi és újra kellett éleszteni. Hogy ez urban legend, vagy valóság, nem tudom, de jobb félni, mint megijedni.
Láttam olyan megoldást is, hogy egy túlméretezett ellenállást szigetelt fogóval megfogott az ipse, majd a primer kondi lábaihoz odatartotta. Ez is megoldás. Vagy, ha kikapcsoltad a gépet, akkor maximum 30 perc alatt magától kiürülnek a kondik. Ezekben a modern gépekben már vannak olyan biztonsági okokból beépített rezisztorok, amik maguktól lemerítik a kondit. A legrosszabb, amit soha ne csinálj, hogy a kondik lábaihoz odatartasz egy csavarhúzót és úgy zárod őket rövidre... ezzel konkrétan tönkre is teheted.
Állítólag a régi időkben a nagy tévékben olyan kondik voltak, amik tényleg agyonvághattak, ha nem voltál óvatos.
Új hozzászólás Aktív témák
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás
- NVIDIA® driverek topikja
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- Porszívók - akkus és klasszikus vezetékes
- Nintendo Switch
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Kazy Computers - Fehérvár - Megbízható?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- További aktív témák...
- AKCIÓ! Intel Core i7 4790K 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X270 - i5-6G I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix RTX 3070Ti 8GB GDDR6X Videokártya!
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Serries X
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest