Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz bb0t #65053 üzenetére

    Én is alaposan tájékozódom, mielőtt akármilyen tech cuccot vennék.. Szerintem alapvető.
    Azt gondolná az ember, hogy egy Prohardver nevű oldal fórumán ez az általános, de ezek szerint mégsem. :D

  • martonx

    veterán

    válasz bb0t #65053 üzenetére

    Nézd, a TV már bőven az a kategória, ahol egy kis szétnézéssel tízezreket lehet keresni, a vasaló nem. Nagyon nem mindegy, hogy belefektetsz a kiválasztásba, legjobb ár keresésbe 2 munkaórát, és a végén spórolsz 50K-t, vagy 2-t. Kizárt dolognak tartom, hogy az a vasaló, amit mondjuk az Auchan polcán látsz 12K-ért, azt meg fogod kapni máshonnan, szállítási díjjal együtt 8-ért. Kiszámolod, hogy mennyi a fizetésed munkaóránként, hozzáadod, hogy ennél a szabadidőd még többet is ér, és már meg is kaptad, hogy megéri-e 1-2 ezer Ft spórolásra órákat pazarolni az életedből. Ha persze valakinek ez a hobbija, mint pl. másnak az autója buzulása, akkor az nyilván teljesen más, ott az észérvek nem jönnek számításba, de az esetben nincs is miről beszélni, mindenkinek vannak hobbijai, nincs ezzel gond.

    Plusz a media marktba / bobához besétálok és megveszem, lehet nem volt jó példa részemről, mert ha az egerem, billentyűzetem elromlik - nekem a PC munkaeszköz - akkor nem érek rá pepecselni, hogy jaj milyet vegyek, hanem elrohanok egy boltba, és az ott lévők közül választok 1 perc alatt, és megyek vissza dolgozni vele. Nyilván ha nem szorít az idő, akkor én se vagyok rest rászánni azt a 2 percet és inkább online megrendelni a media-ból, edigitalból, emag-ból, megspórolva ezzel egy utat a boltba, és 5-10%-nyi felárat, amit a boltban tesznek rá az online rendelés ellenében. Szóval én se feltétlenül dobom ki a pénzt az ablakon feleslegesen.
    Másrészt az egér vásárlást jobban is szeretem boltban intézni, mert ott meg tudom fogdosni, meg tudom nézni, melyik illik jobban a kezembe. Olyan is volt már, hogy MM-be besétáltam, kipróbálgattam egy csomót, aztán amelyik legjobban megtetszett rögtön meg is rendeltem online :D

    Ilyen téren én ha picit is érintene a téma, vasalót is így vennék. Besétálnék 1-2 boltba, kézbe fognék 5-10 normálisabb vasalót, aztán amelyik tetszik és úgyse sürgős a dolog, már jöhet is online valamivel olcsóbban.

    Én kérek elnézést!

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz bb0t #65053 üzenetére

    Vegyél 30 vasalót, és akkor azon is spórolhatsz 50k-t. ;]

    Ha már vasaló: mi olyan objektív szempont van, ami alapján el tudod dönteni? A műszaki tartalom és a várható élettartam szempontjából a jelenkori kínálatból a Philips vasalói a javasoltak. Ezen felül ugye vannak olyan szempontok, mint ergonómia, használhatóság, szín, karbantartási és üzemeltetési költségek, stb. Ezek nagy része olyan szubjektív dolog, amit a monitor előtt ülve szinte biztosan nem tudok eldönteni, de lehet, Te sem. :R

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák