Hirdetés

2019. június 24., hétfő

(#8271) PeL válasza Plazmacucci (#8269) üzenetére

PeL
(PH! addikt)

A nyafogókkal én sem igazán értek egyet, főleg azokkal akik csak negatívakat tudnak írni róla. Többször végigjátszottam a játékot, kezdve a legelső verzióval. Ott a végén lévő crasheket leszámítva nem volt különösebb bajom a játékkal annak ellenére sem hogy páran full bughalmazként tüntették fel itt-ott, lehet csak nekem volt szerencsém a játékkal és nem futottam ezekbe bele (egyetlen végigjátszás során sem ezt hozzáteszem), nem tudom. Én személy szerint élveztem, tetszettek a pályák, sok újdonság volt mindenhol, felfedezni való, még ha a nagy részük üres terület is volt. Tetszett hogy jobban kell figyelni a karakterre, enni inni kell, még az az ötlet is tetszett hogy szöszölni kellett azzal hogy be kell pakolni az övre a lőszert másképp ugye nem tudod használni őket. Apróságok de nekem pl. ezek is dobtak a játékélményen. A legutolsó verziót még nem játszottam így nem tudom tanúsítani az általad leírtakat hogy ilyen nehéz lenne. A régebbi verziókban tény hogy volt 1-2 izzasztós rész de sehol nem akadtam el komolyabban. A Cordon katonai bázisos részt is elsőre meg tudtam csinálni, ráadásul magamtól jöttem rá hogy oldalt végig lehet menni a map oldalán, ez nekem kb logikus is volt, tudván hogy aknásítva van ugye a bázis teljes szélességében. Szóval felesleges leírni a véleményemet, én kb azt kaptam amit vártam. Tudtam hogy nem rendes fejlesztőgárda dolgozik a játékon hanem "csak" egy tapasztaltabb, lelkes modderekből álló közösség, így nem is vártam AAA játékot ami köröket fog verni az összes STALKER játékra, egy total conversion modnak megfelelő játékra számítottam a kezdetektől, kb az is lett végül. Ráadásul a "fejlesztők" sem állították sosem hogy a STALKER játékok ellenfeleként csinálják a játékot, ők is modként emlegetik, az egy dolog hogy megoldották hogy ne kelljen hozzá megvásárolnod az alap SHoC játékot, ami számomra amúgy szintén hatalmas pozitívum. Így kaptál lényegében ingyen kvázi egy teljes játékot, még ha nem is lett AAA minőségű. Persze látszik rajta itt-ott valóban hogy nincs meg a project mögött a megfelelő technikai és a játék fejlesztési tapasztalatokkal rendelkező háttér. Ezektől függetlenül szerintem azok számára akik végig tisztában voltak a körülményekkel és nincsenek a tiedéhez hasonlóan magas elvárásai, teljesen élvezhető játékot kaptak. Lehet ezen vitatkozni, csak értelme nincsen. Nem kellett érte fizetned semmit sem. Az hogy te küldtél nekik pénzt, gondolom sehol nem volt feltüntetve az hogy garantált minőségi játékot fogsz kapni azokért a donate-ekért, ezt is max te láttad vagy vártad bele. Saját szabadidejüket "beáldozva", fizetség nélkül rakták össze az egészet. Lehetne ezeket a dolgokat még sokáig ragozni, de felesleges.

Mindezektől függetlenül persze jogodban áll leszarozni az egészet. Viszont ha így teszel egyrészt nem igazán fogtad fel a körülményeket, másrészt nem vallhatod magad igazán STALKER fanatikusnak ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.