-
PROHARDVER!
Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dhampir
félisten
Nem fogjátok elhinni, de Linuxon futtatom a COP-ot!
Az Ubuntu 12.04 LTS alapú 32-bites Kiwi Linuxon (Kis ismertető). A 32-bites PAE rendszermag 64 Gigabyte-ig képes kezelni a rendszermemóriát.
Úgy kezdtem neki, hogy kényelmesen feltelepítettem az Ubuntu szoftverközpontból a Winetricks és a Wine szoftvert.
Az eredeti lemezről a Wine-nal futtattam a setup.exet (nem jelöltem be azt a lehetőséget, hogy helyezzen parancsikont az asztalra, sem mást).
Miután feltelepült a játék, bemásoltam a Wine rejtett mappáján belül (Ctrl+H megmutatja a rejtett fájlokat a Saját mappában) ugyanúgy, mint Windows alatt a Program Filesban (itt ennek az útja így kezdődik: .wine/drive_c/Program Files/GSC World Publishing) a játék "bin" mappájába a "nodvd-alkalmazást", hogy ne a lemezről fusson.
Ezt követően a magyarítás "gamedata" mappáját másoltam át a játék könyvtárába.
Ezután futtattam a Winetricks alkalmazást.
A "Select the default wineprefixet" leokéztam.
A megnyíló ablakban legfölül az 'Install a Windows DLL or Component' menüt választottam.
Megnyitás után kihajítottam kipipáltam az egyetlen be nem jelölt d3dx9_43 .dll fájlt és ki kellett még választanom a "dotnet20" (MS .NET 2.0) és a "dotnet20sp1" (MS .NET 2.0 SP1 (experimental)) fájlokat.
Ezután a főmenü Wine Programs menüjéből a játék parancsikonjával indítottam el.Gyönyörűen fut, de néhány fűcsomó narancssárgás színű volt bizonyos szögből megközelítve, minden más szépen nézett ki, és a pár perces mustra alatt rendben történt. Lőttem az F12 gombbal fotókat is, de nem tudom, hogy hova mentette a játék, nem találom. Windows alatt hová szokta?
Még sosem készítettem pillanatképet játék közben.
Új hozzászólás Aktív témák
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Polgári repülőgép-szimulátorok
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Mobil flották
- Milyen alaplapot vegyek?
- Jelszókezelők 2025-ben: biztonság vagy illúzió?
- OLED TV topic
- Trollok komolyan
- További aktív témák...
- AKCIÓ! AMD Ryzen 7 3800X 8mag 16szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte AORUS B550M R7 5700X 32GB DDR4 1TB SSD RX 6800 16GB Zalman i3 NEO Gigabyte 850W
- Gamer Notebook! Lenovo Ideapad Gaming3! I7 10750H / GTX 1650Ti / 8GB DDR4 / 256GB SSD
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1660 Super 6GB Rampage SHIVA Thermaltake 500W
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3009
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest