Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nepszter1

    addikt

    A Rimworld igazi csoda lehet, amilyenből szökőévente csak egy születik. Egy játék, amely birkatürelmet, rengeteg időt és odaadást igényel, cserébe azonban százszorosan fizeti vissza. Valódi műalkotás, amelyet azonban a tudás miatt, amely szükséges megértéséhez, nagyon kevesen fognak értékelni. Az ő gépükön azonban ez a mű hosszasan ott lesz a főhelyen, hogy még sok évig elvarázsolhasson, és csodálatos, keserédes történeteivel, titokzatos, kiszámíthatatlan kalandjaival új világokba röpítse azokat, akik vállalkoznak a nagy küldetésre.

    Forrás : https://hu.ign.com/

    [ Szerkesztve ]

  • etejedu

    őstag

    válasz nepszter1 #1 üzenetére

    Miért van az, hogy az ilyen tényleg remekmű játékokhoz a kutya se kommentel;a "triplaÁnak" csúfolt agyhalott lövöldéhez, (ami tényleg csak a napi fárasztó mókuskerék után ül le az ember) meg telef..sa a topikot mindenki?

    szerk: bibis a szövegbevitel, azaz javítani csak felulirással lehet?! :F

    [ Szerkesztve ]

  • czundermák

    aktív tag

    LOGOUT blog

    válasz etejedu #2 üzenetére

    Viszonylag más hozzáállás igényel, mint egy AAA játék. Míg egy A++ cím olyan mint a popzene, rengetegen hallgatják, emészthető és könnyen befogadja az ember, egy ilyen játék valami különleges rétegzenének felelhetne meg, amit sokan nagyra értékelnek, de a többségnek beletörik a bicskája, nem tudja elviselni. A Rimworld-öt nem feltétlen hívhatjuk könnyed kikapcsolódásnak, sokadik ujrajátszás, tutorial, vagy trükkök ismerete szükséges ahhoz, hogy értelmezhető dolgot tudj benne csinálni.

    Sok ember számára ez már unalomba csap át, vagy egyszerűen felidegesíti. Nem nevezhető szórakozásnak, ha nincs meg a pozitív visszhangja, mert "mindig szivat", nem hagy nyugton 5 percre sem, nem fogja megköszönni, minden apró hibát észrevesz és megbosszulja azt.
    DE! Szerencsére azért vagyunk páran akik szeretik az ilyesmit. :K

    Épp egy hete indítottam Random Randyvel egy nehéz játékot valós halállal, három hajótöröttel. Pillanatnyilag a 80. napnál tartok, eddig egyetlen drop pod-os Mechanoid támadás kivételével, amiben mindössze két kaszás vett részt, nem történt semmi érdemleges. Épp ásom magam a hegybe, előre bevilágított tárnákkal, hogy még véletlenül se érezze Randy, hogy szükségem lenne a bogarak társaságára. Jelenleg a 6 fős kolonista csapat költöztetése a fő célom, igaz sok nincs hátra, a pablóminták lerakása ami még komolyabb feladat, a többivel elvégeztem.

    A következő 30 napra amit még fejleszteni szeretnék, az a konyha véglegesítése, a kórházam létrehozása, hogy ne kelljen a régi fa bodegákban ahonnan a hegybe költöztek a kolonisták, betegeket ápolni. A börtönt sem ártana végre felállítani, a fa ajtó sok esetben nem kihívás egy feldúlt fogolynak, emellett a kertet hidropónikussá szeretném tenni, erre fel vagyok már szerelkezve, csak nincs hozzá elegendő energia. Jut eszembe energia, a 16. napon kaptam egy rejtett készlet küldetést, benne Techproof MI-vel, naná, hogy geotermikus energiára toltam, ez azért sokat segített, ennyire a játék hajnalán. :DDD

    A halálzónát még át kell gondoljam többször, nem vagyok híve a sujtócsapdának, de jelenleg még hasznát veszem.

    [ Szerkesztve ]

    CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

  • Chal

    addikt

    Régóta fenem rá a fogam, és láttam, hogy a héten kijött GOG-on, ráadásul az adatlapja szerint DRM free. Esetleg megvette valaki, van vele tapasztalata? Tényleg teljesen hiányzik belőle a másolásvédelem és a store-oknál szokásos login/onlince check igény? Nehogy félreértse valaki, egyáltalán nem szeretném terjeszteni, viszont mivel tényleg örök darabnak tűnik, ezért tök jó lenne, ha ugyanazért a pénzért egy teljesen store - és - online check mentes játékot kapnék, ami így kb. örök darab lehetne (már amíg van olyan gép/OS ami képes futtatni) :)

    Ha ezt nem tudja, akkor megvenném a Steamen, ahogy minden mást is szoktam.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz Chal #4 üzenetére

    Oké, ma nagyon gyenge vagyok, eddig bírtam, megvettem, megnéztem magam: tök jól működik: a desktop gépemen megvásárolva, majd a telepítőt letöltve és átmásolva a laptopomra mindenféle gond nélkül elindul, tegnapi patchlevel, cool :)

    Ha valakinek megfordulna a fejében hogy magánban kér egy másolatot, akkor szépen kérem, hogy ne tegye, nem ez a dolog lényege, és nyilván nem is fogom odaadni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák