Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kis zöld izé

    senior tag

    válasz Zsozsooooo #11 üzenetére

    Szóval a fentebb leírtak alapján el tudod dönteni, hogy számodra "pénzkidobás" lenne-e egy minőségibb hangkártya. Én javasolnám neked valamelyik olcsóbb kategóriás Xonar-t kb. 17k-ból kijön és biztosan nem bánnád meg. Biztosra mondom, hogy mindenféle szempontól jobban jársz vele és ha már ilyen konfigod van, akkor valószínűleg belefér még + 17k. Ráadásul hosszab távra gondolva. Ezen szerintem gondolkozz el egy picit. A kártya minden feature-je jobban kihasználható mint az alaplapié. Az összetettségét kell alapul venni ezeknek a dolgoknak. Én a helyedben nem korlátoznám le magamat, hogy márpedig én csak digiten használom, akkor meg minek költsek rá. Úgyis csak akkor fogod megérteni, hogy miről beszélek, ha tapasztalod a kártya által nyújtott szolgáltatásait, ami minden bizonnyal bőségesebb és minőségibb mint az alaplapié. Persze ez szubjektív, de nagyon valószínű, hogy így van. Creative-ot is tudom ajánlani, mert a személyes tapasztalatom ellensúlyozza a fentebb leírt eszmecserét. Utóbbi kártyánál pedig bőven van lehetőséged, hogy mahinálj a kártya szoftverébe úgy, hogy az "jótékony" hatással legyen a digit kimenetre is. Ha van egy jó minőségü kompakt házimozid, vagy akár egy erősítőd, amelyen van digit bemenet, hidd el, hogy hallani fogod a különbséget a megfelelő beállítások után még digiten is. Itt nem feltétlenül a Dolby5.1 és DTS hanganyagot tartalmazó dolgokra kell gondolni, hanem a zenékre és a játékokra egyaránt. (DivX, mp3, Flac) ;) A Creative szoftveres tömörítéséről pedig csak annyit, hogy biztosan nem fogja leterhelni a Quadodat. ;] Persze ne az Audigy4 háza tájékán keresgélj, mert azokban még nincsenek meg azok a bizonyos feature-ok.
    Ez csak egyéni vélemény. :R A döntés rajtad áll. :)

    Bye!

Új hozzászólás Aktív témák