Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kis zöld izé

    senior tag

    válasz Zsozsooooo #9 üzenetére

    Hi!

    Sajnos nincs ötletem a gondodra, viszont van egy javaslatom. Elnézegettem a konfigodat és az jutott eszembe, hogy még rászánnál max 20k-t és vennél egy normális hangkártyát, ami nem terheli le a Quad processzorodat :N :DDD , mellesleg nincs semmilyen gusztustalan zaj sem! Elgondolkodtató nem? :) Nézd meg a konfigomat. Mai szemmel nézve egy rakás elektronikai hulladék, még sincs vele semmi gondom, tudom, hogy mit várhatok tőle. Az biztos, hogy "zajtalan" hangot processzor terhelés nélkül. ;)

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    Bye!

  • Kis zöld izé

    senior tag

    válasz Zsozsooooo #11 üzenetére

    Mivel nyújtana többet? Ezt csak akkor tudnád igazán, ha vennél egy karit. Igazán hallani kell ezt. Az alaplapi addig lesz megfelelő a számodra, amíg ki nem próbálsz valami minőségibb hangkarit. Sokan mondják, hogy ha alaplapi recsegővel optikai illetve coaxiális csatlakozáson keresztül használod, akkor nincs semmi különbség. Ezzel csak részben tudok egyetérteni. Viszont ha egy X-FI ből indulok ki, akkor mondhatni, hogy zajszint szinte (analóg) nulla és van a kártyának néhány feature-je amit digiten keresztül is tud használni az ember.
    Pl.: Crystalizer, CMSS3D és kártyától függően Dolby live illetve DTS Connect , úgyszint az Asus háza táján. Ezek mind hasznosak zenénél, játékoknál és DivX illetve Xvid filmeknél egyaránt. Ezeket a dolgokat nagy valószínűséggel nem kapod meg az integrált hangchippel. Itt jön az amit az előbb mondtam, ezt hallani és tapasztalni kell. Milyen kártyát ajánlok? Asus, X-FI (kivéve Audio), Audiotrak prodigy, Razer Barracuda, illetve egyéb minőségi kártyát ajánlanék. Oprendszer függő is a dolog. Van pár alternatíva, Google a barátod! :) Mindenképpen megéri váltanod egy karira. Tutira! :K Szerintem sokan hasonló véleménnyel vannak, mint amilyen az enyém. Kivéve nyunyut! :DDD

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    Bye!

  • Kis zöld izé

    senior tag

    válasz nyunyu #14 üzenetére

    Részben egyetértek veled, de nagyrészt viszont nem! Mindenkinek más igényei vannak. Ha csak filmnézésre kell neki, akkor valóban pénzkidobás. Ennyi amiben egyetértünk. Creative valóban nem remekel a driverek terén ez biztos, de nem csak Creative van a világon. Amúgy nekem semmi gondom vele, pedig nem az első X-FI karim. ;) Nekem például már nem lenne jó az integrált realtek, sőt semmilyen alaplapi hulladék :DDD , mert pl zenét legtöbbször analógon hallgatok, filmet pedig digiten nézek. Bizony a Realtek analóg csatornái, valóban kritikán aluliak. Szóval nézőpont kérdése, hogy pénzkidobás-e. Számomra biztosan nem lenne az. A lényeg, hogy csak előrébb lehet egy "minőségibb" hangkártyával mint az alaplapival, hátrébb biztosan nem. :) Egyéni vélemény, természetesen nem kell egyetértenünk, ettől még remélhetően megmarad a béke. :)

    Üdv!

    Bye!

  • Kis zöld izé

    senior tag

    válasz nyunyu #17 üzenetére

    Dehogy háborúzunk! :) Csak néha kicsit bonyolultan fejezem ki magamat. ;) Pont ez a lényege annak amit írtam. Én is csak leírtam a véleményemet, te is ezt tetted, nincs is ezzel baj, a lényeg, hogy ezen nem veszünk össze. :N

    Bye!

  • Kis zöld izé

    senior tag

    válasz Zsozsooooo #11 üzenetére

    Szóval a fentebb leírtak alapján el tudod dönteni, hogy számodra "pénzkidobás" lenne-e egy minőségibb hangkártya. Én javasolnám neked valamelyik olcsóbb kategóriás Xonar-t kb. 17k-ból kijön és biztosan nem bánnád meg. Biztosra mondom, hogy mindenféle szempontól jobban jársz vele és ha már ilyen konfigod van, akkor valószínűleg belefér még + 17k. Ráadásul hosszab távra gondolva. Ezen szerintem gondolkozz el egy picit. A kártya minden feature-je jobban kihasználható mint az alaplapié. Az összetettségét kell alapul venni ezeknek a dolgoknak. Én a helyedben nem korlátoznám le magamat, hogy márpedig én csak digiten használom, akkor meg minek költsek rá. Úgyis csak akkor fogod megérteni, hogy miről beszélek, ha tapasztalod a kártya által nyújtott szolgáltatásait, ami minden bizonnyal bőségesebb és minőségibb mint az alaplapié. Persze ez szubjektív, de nagyon valószínű, hogy így van. Creative-ot is tudom ajánlani, mert a személyes tapasztalatom ellensúlyozza a fentebb leírt eszmecserét. Utóbbi kártyánál pedig bőven van lehetőséged, hogy mahinálj a kártya szoftverébe úgy, hogy az "jótékony" hatással legyen a digit kimenetre is. Ha van egy jó minőségü kompakt házimozid, vagy akár egy erősítőd, amelyen van digit bemenet, hidd el, hogy hallani fogod a különbséget a megfelelő beállítások után még digiten is. Itt nem feltétlenül a Dolby5.1 és DTS hanganyagot tartalmazó dolgokra kell gondolni, hanem a zenékre és a játékokra egyaránt. (DivX, mp3, Flac) ;) A Creative szoftveres tömörítéséről pedig csak annyit, hogy biztosan nem fogja leterhelni a Quadodat. ;] Persze ne az Audigy4 háza tájékán keresgélj, mert azokban még nincsenek meg azok a bizonyos feature-ok.
    Ez csak egyéni vélemény. :R A döntés rajtad áll. :)

    Bye!

  • Kis zöld izé

    senior tag

    válasz Zsozsooooo #21 üzenetére

    Már hogyne lenne rajta optikai kimenet? :) Ha kicsit jobban megnézed a csatlakozókat, akkor az egyik csati felett láthatod az Spdif in és digital i/o feliraokat. Optikai ki illetve bemenet. Értelem szerűen neked a kimenetbe kell dugnod a kábelt. Ebbe megy bele az optikai 3,5-es jack - Toslink kábel ami így néz ki. Ha az erősítődön van optikai bemenet, akkor ezzel a kábellel tökéletesen fog menni. Ha nincs, akkor lehet kapni hozzá ilyen átalakítót, amivel összekötöd a Coax kábelt és máris működik minden. Mellelseg jobban is jársz ezzel a karival. De egy X-FI Titanium-mal sem járhatsz túl rosszul. Creative pajtiék mindig tudják, hogy mikor milyen drivert kell kiadniuk, úgyhogy ettől sem kell tartanod. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Bye!

  • Kis zöld izé

    senior tag

    válasz Zsozsooooo #21 üzenetére

    Ha még több infóra lenne szükséged:

    Sound Blaster X-FI topic
    Asus hangkártyák topic

    Csak azért, hogy ne szemeteljük tovább ezt a topicot. :R

    [ Szerkesztve ]

    Bye!

Új hozzászólás Aktív témák