Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -szp-

    aktív tag

    válasz noorbertt #49 üzenetére

    A közösségi finanszírozásban a hagyományos fejlesztési-előállítási út (befektetők, hitel, saját tőke) helyett az ötletgazda kiír egy célösszeget, elmeséli mit szeretne elérni, a támogatók pedig pénzzel segítik céljai elérését. Az ötletgazda ezért cserébe felajánlhat különböző ellenszolgáltatásokat, jelen esetben a cikkben jelölt összegekért cserébe azt vállalja, hogy az általad választott színű és méretű kabátot, adott csomag választása esetén akkumulátort is küld neked. Erre mond egy várható határidőt.
    Ha úgy döntesz, pénzt adsz a projekt megvalósulására egy szettért cserébe, ki kell választanod a méretet, színt, szállítási címet, stb. Az árra még rá kell számolni a szállítási költséget. Mivel az USA-ból fogják küldeni a csomagokat, jó eséllyel vámot és áfát is fizetned kell majd. Általában azok a projektek szoktak bebukni, ahol az ötletgazda nem gondolja végig, mennyi munkával, buktatóval szembesülhet menet közben, akár a fejlesztés, akár a prototípus, akár a sorozatgyártás terén. Ez a projekt azt állítja, csak a sorozatgyártás beindítására van szükség, egyébként minden készen áll. A vállalt szállítási határidőig jellemzően rendszeres időközönként frissítik a kickstarter oldalt az aktuális állapotokkal, esetleges csúszásokkal, stb.
    A Kickstarter csak azt ellenőrzi, hogy valódi személyek álljanak a projektek mögött, illetve a szabályrendszerüket sértő kezdeményezéseket törlik, a "jutalmak" már az ötletgazda felelősségi körébe tartoznak. Ez azt jelenti, hogy a támogatással kockázatot vállalsz, ha végül nem kapsz semmit, vagy nem azt kapod amit ígértek, akkor megpróbálhatod felvenni a kapcsolatot a készítőkkel, de a pénzedet a Kickstarter nem fogja visszaadni.

    Összefoglalva: a közösségi finanszírozás során nem terméket veszel, hanem ötleteket támogatsz, adományozol. Rengeteg elégedett támogató és sikeres projekt áll a Kickstarter mögött, de sok esetben a vásárlók nem azt, nem akkor, vagy egyáltalán nem kapták meg, amit ígértek nekik. Ezzel számolni kell. Ha nem bízol az ötletgazdában a honlapja, eddigi kampányai, egyéb termékei, gazdasági mutatói alapján, akkor meg kell várni, míg értékesíteni kezdi az elkészült termékeket. Ilyenkor magasabb árral kell számolni, viszont ez már klasszikus adás-vétel, tehát más jogok illetnek meg, mint finanszírozóként.

    *iguana*: :) a 30 000 mAh REMAX sem éri el a fél kilót (380g), de ekkorát már nem is akartam mondani.

Új hozzászólás Aktív témák