Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    Most komolyan. Egy vírusirtónál az a legfőbb indok az MSE mellett, hogy nem fogja a gépet, és csendben dolgozik? Erre ennyire büszkék ennyien? Az már fel sem tűnik senkinek, hogy sok esetben (a teszteken - ezekből a téma indításának elején linkelve is lett egy) 'elhasalt' a Microsoft-féle vírusirtó?

    Én nem tudom, de ha egy biztonsági szoftvert használok, akkor nekem másodlagos a program által nyújtott 'csendesség' és 'láthatatlanság' - nekem elsődlegesen biztonságot nyújtson; és ha mellette tudja azt, hogy nem fogja a gépemet (egy legalább kétmagos, mai 'alsókategóriás', de Brazos/netbook/... alapú gép feletti jellemzőkkel bíró hardvert már nem igazán terhelik le az ilyen szoftverek), akkor az csak egy plusz pont, vagy hasonló tudásnál előnyt jelentő dolog. De ettől még egy vírusirtó legyen vírusirtó, és viselkedjen is úgy; mintha az lenne! Ha a teszteken nem teljesít jól (mert a tesztelt 20-30 versenyzőből az utolsó helyek valamelyikére ér csak oda); akkor tök mindegy, mennyire terheli a gépet; vagy hogy mennyire nem ugrabugrál fel egy-két ablak - az nem jó vírusirtó. Másnak persze ettől még lehet jó; de vírusirtónak nem (például a CoD stratégiai játéknak pocsék; de FPS-nek ettől még nagyon is jó).

    Azon kívül: a nagy zombigépek hálózata is olyan tagokból áll össze, akik nem törődnek a gépük biztonságával. Vagy azért, mert azt hiszik, hogy Ők a királyak, és soha nem szednek be vírust; vagy azért, mert 'gyenge' biztonságtechnikai programokat használnak. Érdemes lenne ezen is elgondolkodni, mielőtt istenít valaki egy szakmai tesztekben utolsó hely közeli állapotú vírusirtót, mert az nem fogja a gépet, vagy mert csendben dolgozik (és 'meggyőződésből' állítja, hogy nála nincs egy vírus sem).

    Persze, lehet, hogy nekem vannak túlzott igényeim ilyen téren, vagy hogy most túl keményen, és eltúlozva írtam le a mondanivalómat; de én például úgy vagyok vele, hogy inkább előbb legyek kint a vonat/busz/metró/villamos/troli/repülő/hajó/... indulási ideje előtt, mint utólag próbáljam megoldani a késői problémát (ahogy mondani szokás: váróterem van, de váró járat (vonat/busz/...) nincs). Vagyis inkább készüljek fel a vírusok esetleges megjelenésére; mint amikor már tele van ártó kódokkal a gépem, akkor kezdjek el gondolkodni, hogy most mi lesz a fontos adataimmal.

    Szerintem... (Síp-síp - gumicsirke)

Új hozzászólás Aktív témák