Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz ViZion #14 üzenetére

    Mit nyúlt hozzá? Ez egy Freescale SoC, a Viának csak annyi köze hozzá, hogy megvette.
    Ubuntuból 2 évente van LTS, 12.04 előtt 10.04 volt az előző, könnyen lehet, hogy amikor tesztelték, amikor ez a SoC elkészült, akkor ez volt a friss LTS, és azóta nem tesztelték, így azokat nem is írják oda az official support listára. Tehát ez szerintem még semmit nem jelent, csak egy tesztnél derül ki, addig hiába fested az ördögöt a falra.

    ---

    GIJoe: azért megnézem én azt a 8-9 wattot egy teljes konfigra. Nálam 80+ Seasonic SFX-méretű, 300W-os táppal és 2.5" HDD-vel, 2 db RAM-modullal és egy ventivel (minimál-összeállításban) volt 35-37W a duál-atom+ion.
    Miért hoztam fel a játékot? Mert néhány oldschool darab akár ezeken is elfuthatna, s azáltal, hogy nem a terhelve 250W-ot fogyasztó nagygépet kapcsolom be, jelentős az energia-megtakarítás. Másrészt, home userként az x86 legnagyobb előnye a Windows, és azon belül is a játékok. Ha már a vas kevés hozzá, akkor a többi funkcionalitás ARM + linux kombinációval is elérhető, elvileg olcsóbban (az ARM-os lapok nem-elterjedése miatt gyakorlatilag viszont még nem).

    ---

    radi8tor: ha nem jumper, akkor mi? Nézd meg a felülnézeti képet, ha nem hinnéd el, világosan látszik, hogy jumper. Még ott is van az első mellett balra fenn, hogy J4, könyörgöm...

  • .mf

    veterán

    válasz GIJoe #6 üzenetére

    A különbség csak az, hogy míg egy ilyen ARM-os lapka fogyasztása teljes terhelésen 5W, addig egy x86-os lapt 15-20W-ról indul, terhelve pedig 25-40W. 24/7-ben 20W már közel 10kHUF egy évre.
    Másrészt, Duál-Atom+Ion minigépem van (a C-60 ennél gyengébb lenne), tudom, mennyire gyenge már ez is, minimál/retro-játékhoz is kevés (párszor már írtam, mennyire ki voltam akadva, hogy még egy ősrégi, 500MHz P3 gépigényű Morrowindet sem tudott futtatni), böngészésre is darabos, ezt a szintet pedig egy 20W-tal kevesebbet fogyasztó ARM-os rendszer is hozza.

    Vizion: nem tudom, honnan veszed ezeket. Az, hogy az Atom PowerVR grafikus magjához szenvedés volt a Windowsos driver, mert ezen a területen a gyártó tapasztalatlan volt és mindketten bénáztak, miért jelentené azt, hogy ez a telefonokban és táblagépekben már használatban lévő és működő SoC most hirtelen varázsszóra nem működne?

  • .mf

    veterán

    Az irány jó, tetszik, de én ezeket változtatnám rajta, hogy az én céljaimnak (házi mini-fájlszerver, energiatakarékos netezős-filmezős gép) megfeleljen:
    - kétmagos proci (gördülékenyebb működés általános számítógép célra)
    - szabványos tápcsatlakozó
    - még 2 USB (tőlem a lap is lehet nagyobb)
    - még 1 SATA (szoft-RAID1-nek), a SATA lemeznek tápcsatlakozó (legalább 2.5"-eseket ki tudja szolgálni)
    - SD kártyaolvasó
    - normál méretű HDMI
    - külön hang ki- és bemenet
    - esetleg SO-DIMM slot, hogy bővíteni lehessen (manapság egy asztali browserhez kevés 1GB a gépbe)
    - esetleg Gbit Eth, ha a kétmagossal már szaturálni tudja a 100-ast

Új hozzászólás Aktív témák