Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz LordX #70 üzenetére

    Ami mondjuk az SB előtti prociknál nem sokat ér, lévén nincs bennük GPU. De itt nem is az Intel GPU-k kihasználása volt a lényeg, hanem az AMD videokártyák használata (mondjuk 6970) Intel procival.

  • dezz

    nagyúr

    válasz LordX #98 üzenetére

    Abu szerint egy program egyszerre csak egyfélét használhat. [link] Bár ez nekem elég furcsa, szerintem megoldhatónak kell lennie, csak talán komplikáltabb.

    (#99) lenox: Észrevetted már, hogy nagyon szereted kiforgatni a szavakat? (Uhh, 1000 bocs, ez most megint "az ellenfel fikazasa", csak hát, ez a helyzet.) Én mindösszesen arra kérdeztem rá, hogy elismered-e, hogy az említett esetben az APU a gyorsabb. Nyilvánvalóan ettől nem lesz automatikusan mindenben gyorsabb. Nem is értem, ez hogy jött ki neked. Vagy itt most a lenox-féle érveléstechnika csillant meg? ;)

    A #94-ben sem arra válaszoltál, hanem tereltél és kötözködtél.

    "Ha jol ertem akkor nem tudsz peldat mondani, tehat akkor azt az allitast, hogy de te mar mondtal, azt minek nevezik?"

    Ehh, újabb kiforgatás... (Pedig egyértelműen különbséget tettem az általános, a leszűkített és a programnév szinten konkrét példa között, direkt a kedvedért...) Nos, én az első kettőt teljesítettem: pontosan leírtam, milyen esetben jön ki az APU előnye, és példát is mondtam rá a ray-tracing képében. Csak hát te itt már programnevet követelsz, amivel valóban nem szolgálhatok, mint már írtam.

    "nem az a lenyeg, hogy ossze van-e integralva a gpu a cpu-val, hanem hogy egy kozos lassu memoriarendszeren osztoznak-e."

    Aham, csak kár, hogy ez hozzátartozik az összeintegráltsághoz, főleg ha még egy címterületen is dolgoznak majd... És mivel ez így van, amit te is jól tudsz, csak kibúvókat keresel, ezért tehát szerinted itt bukik az egész dolog. Én meg erre ugye azt mondom, már nem tudom, hányadszorra, hogy bizonyos feladatok esetén ez valóban bottlenecket képez, más feladatoknál meg nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz LordX #98 üzenetére

    Sajnos a konzumer alkalmazásoknál ez nem működik. Egyelőre a programok csak egy OpenCL driverrel futnak. Ezt persze jobb esetben ki lehet választani, de kettővel együtt csak a profi alkalmazások mennek. Rövidtávon ez nem is fog megváltozni. Hosszútávon opció. A fő probléma, hogy a gyártók a saját hardvereikre tesztelnek, és a konkurens megoldások itt hibákat eredményezhetnek. Persze a tesztelés a kulcskérdés. Ha sikerül ezt a részét megoldani, akkor működik a dolog. Amíg viszont ez nem megoldható, addig a program fejlesztőjére hárul egy komoly tesztelési feladat, amit nem sokan vállalnak be.
    Egyelőre maga az OpenCL is egy kezdődő valami. Nem kevés hiba van benne. Mondjuk az 1.1 még, így is elég jó, de a későbbi OpenCL szabványoknál már bizonyos, hogy sokkal jobb lehet a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz LordX #106 üzenetére

    CPU-hoz meg minek? Az OpenCL arra való hogy a GPU-t fel lehessen használni általános számításokhoz is, besegítve a CPU-nak.

  • siriq

    őstag

    válasz LordX #119 üzenetére

    Pontosan. Ezert nem tetszik Abunak az MS AMP. Fagyi vissza nyal effektus lesz a vegen. Ertem en, hogy az AMD szeretne elore lepni de nem hulyek, hogy leragadjanak egy dolognal(opencl). Ott van az MS is. Latjak a fantaziat. (mert en szimpatizalok duma a valaszra nekem mar csak dedos mint a double face palm kep be linkelese amit paran meg is szoktak oldani). A nyavajgast meg el kell felejteni. Ez van. Tolni lehet az opencl szekeret csak erdemes kinezni is mogule. Lehet valaki eppen lehagy.

    Mantras szoveget kerem hanyagolni ha lehet. Koszonom.
    Amugy a mostani opencl tud tobb gpu-t kihasznalni?(nem apu es gpu-ra gondolok). 2-3 akar tobb gpu egyidejuleg valo kihasznalasara(mix-ve gondoltam de nem mixelve is jo lesz a valasz).

    [ Szerkesztve ]

    Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

Új hozzászólás Aktív témák