Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz JulWCZar #194 üzenetére

    Ezzel kb. pariban volt egy 1 GHz-es Pentium M.

    Ne mosd össze a Pentium III-M-et a Pentium M-mel, nagyon nem ugyanaz, még ha közvetlen leszármazás is van a két proci között.

    Arról nem is beszélve hogy 1.8"-es 4200 rpm-es vinyó volt benne

    2003-2004-ben, amikor a SATA vinyók éppen csak terjedni kezdtek, ez még nem volt annyira kompromisszum, mint akár egy-két évvel később.

    Az meg hogy hogy kezdett az Air, lényegtelen

    Egyáltalán nem lényegtelen, ahogy rudi is rámutatott, de ne zavarjon a dolog, csak bekavarna a koncepciódba. :)

    Az pedig igen erősen kezdett, ár/érték arányban nem igazán sikerül felülmúlnia sem a többi ultrabooknak, sem a klasszikus ultrahordozható gépeknek

    Két generációval korábban az X200s ár-érték-teljesítmény arányban simán legalább ennyire jó választás volt.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz Tim82 #201 üzenetére

    "Ne mosd össze a Pentium III-M-et a Pentium M-mel, nagyon nem ugyanaz, még ha közvetlen leszármazás is van a két proci között."

    Nem mostam össze. A 900 MHz-1GHz Pentium M és a Tualatin magos 1.2 GHz (512Kb cache)-es Pentium III-M közé tettem egyenlőség jelet. A két proci között ugyan van két év, de a Pentium M fejlesztése a Pentium 4 árnyékában lényegében garázsprojekt prioritással indult, Izraelben.

    "2003-2004-ben, amikor a SATA vinyók éppen csak terjedni kezdtek, ez még nem volt annyira kompromisszum, mint akár egy-két évvel később."
    Lassabb volt mint egy desktop átlag gép vinyója? Jóval
    Gyorsabb az Air SSD-je mint egy átlag gép HDD-je? Jóval

    ""Az meg hogy hogy kezdett az Air, lényegtelen"
    Egyáltalán nem lényegtelen, ahogy rudi is rámutatott, de ne zavarjon a dolog, csak bekavarna a koncepciódba.
    "Az pedig igen erősen kezdett, ár/érték arányban nem igazán sikerül felülmúlnia sem a többi ultrabooknak, sem a klasszikus ultrahordozható gépeknek"
    Két generációval korábban az X200s ár-érték-teljesítmény arányban simán legalább ennyire jó választás volt."

    Ez a cikk az ultrabookról, azon belül az Intel ARM ellen indított ULV Sandy Bridge processzoráról szól. Ez konkrétan az idei Macbook Air.

    Nem sok köze hozzá sem a 2008-as Airnek, sem egy két generációval ezelőtti X200s-nek, ha csak annyi nem, hogy az előbbi miatt az idei gép konstrukciója kiforrott, az utóbbi pedig normálisabb képaránnyal rendelkezik mint a leszármazottai. Valamint az, hogy az ultrahordozható gépek osztálya méginkább vissza fog szorulni.

    Ettől még kijöhet egy butított ULV Ivy Bridge 10W közelében, de valószínű hogy a jövő év végi Air tartja ezt a fogyasztást, és nagyobb teljesítményt fog nyújtani inkább, mivel én az eladások alapján arra tippelek, hogy ez lesz a Apple flagship notebookjainak formfactora jövőre, hiszen minden technológia adott hozzá, hála az Intelnek. De szép magyar mondat volt.

    [ Szerkesztve ]

  • llaszlo

    veterán

    válasz KDOG #192 üzenetére

    Az miatt írtam amit írtam, mert erősen túlzó valótlanságokat állítasz nagy elfogultsággal és apple ellenességel.
    Pl: "Nézd meg, minden tininek van egy iPhone a kezében," Ez már önmagában vicces. Igen sok gyereknek van okostelója, de hogy mindnek meg főleg, hogy iPhone.
    Lassan már nem is lehet mást csak okostelót venni. Így aki mást akar már az nem is tud normális telefont venni magának. Pl az SE teljesen átáll csak okostelefon gyártásra. Tehát aki nem lenne trendi az sem nagyon tud mást venni, mert lassan már nincs más.

    És leszólod azért az apple-t, mert szép és igényes dolgokat gyárt. Na ezen is jót röhögtem. Az emberek nagy részének bármilyen meglepő is vannak érzelmei. (A kőkockák pl nem ilyenek, kivételek persze vannak) Hangsúlyozom a nagy részének. És mivel érzelmi lények így ha valami szép és igényes akkor azt jó érzés kézbe venni és használni. Ami pozitív energiát generál. Miért kellene egy ormótlan rusnya gépet bármit használnom? Nem értem mi azzal a gondod, hogy ha egy cég szép és igényes dolgokat gyárt ami tetszik az embereknek. Korábban a Nokia volt ebben nagyon jó, viszont ők jelenleg igencsak lemaradtak a piacon. Most az Apple erős ebben, de azt még mindig nem értem, hogy ezzel mi a gond. Nekem szempont volt az a telefonomnál, hogy jól nézzen ki és tetszen. Nem ez volt a fő szempont, mert csak ez alapján nem vennék telefont, viszont ez alapján vannak olyan készülékek amiket nem vennék meg, mert nem tetszik és csúnya.
    És ott van még a SW optimalizálás és a kinézet. Valóban mennyivel jobb egy olyan SW-t használni ami lefagy, lassú és még akár csúnya is. Azzal sem értem, hogy sokaknak mi a gondja, hogy az apple egy jól átgondolt és igényes SW-t készített a telefonjaihoz.
    És nekem ez is szempont volt amikor telefont vettem. Igaz aztán rájöttem, hogy nekem mégsem ez kell.
    Bocs, hogy vannak érzéseim és nem azzal akarok nap ,mint nap foglalkozni és bosszankodni, hogy valami csúnya igénytelen dolgot nézzek ami még fagy, meg lassú is.

    [ Szerkesztve ]

  • adwin

    tag

    netbook 7-10" nem jó semmire a notebook 15" túl nagy
    11-12" kicsi ami használható az a 13,3" talán a 14"

    Üdv adwin

  • Silenzio

    addikt

    válasz rudi #186 üzenetére

    Az fogja tönkretenni a civilizációnkat, ami 70 év alatt elképesztő jóléti magasságokba emelte: a fogyasztói társadalom.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • franc0

    őstag

    Az ARM-ot szerintem kicsit túldimenzionáljátok egyelőre. Mondom ezt úgy, hogy a jövőben vásárolni tervezek a részvényeikből.
    Az valószínűnek tűnik, hogy az Apple szorosabbra fűzi a kapcsolatot. De nehezen hiszem, hogy laptopba tennék, amíg nem tudja azt a felhasználói élményt nyújtani a rajta futó OS, mint amire mondjuk ma képes egy SL9400 proci Lion-nal.
    Tehát nem a gigaflops a lényeg, hanem a user experience. De azt ne felejtsük e, az egy dolog hogy az OS jól van optimalizálva, attól még nem biztos hogy jól futnak majd rajta a külsős programok.
    Ehhez még kell idő.

    ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

  • Tim82

    nagyúr

    válasz JulWCZar #202 üzenetére

    A 900 MHz-1GHz Pentium M és a Tualatin magos 1.2 GHz (512Kb cache)-es Pentium III-M közé tettem egyenlőség jelet. A két proci között ugyan van két év, de a Pentium M fejlesztése a Pentium 4 árnyékában lényegében garázsprojekt prioritással indult, Izraelben.

    Akkor a dupla akkora L2 cache-ről, valamint az utasításkészletbeli fejlődésről sem illene elfeledkezned és az egyenlőségjel máris helytelen. Egyébként ez a Toshiba (is) már csak ilyen noname gyártó, hogy sufniprocikat használ a gépeiben. :)) (Egyébként miért is lényeges, hogy a fejlesztés hogyan indult, amikor a gyártók már kiforrott terméket tehettek a notebook modelljeikbe a Pentium M személyében?)

    Lassabb volt mint egy desktop átlag gép vinyója? Jóval

    Öööö, miért van olyan érzésem, hogy nem használtál minivinyós notit? XP alatt még elégnek bizonyul a sebesség.

    Gyorsabb az Air SSD-je mint egy átlag gép HDD-je? Jóval

    Örülünk, hogy 2010-ben végre elmondható ez egy Air-ről. :)

    Ez a cikk az ultrabookról, azon belül az Intel ARM ellen indított ULV Sandy Bridge processzoráról szól. Ez konkrétan az idei Macbook Air. Nem sok köze hozzá sem a 2008-as Airnek, sem egy két generációval ezelőtti X200s-nek

    Csak épp úgy csinálsz, mintha a 2010-es Air egy előzmények nélküli, zseniális találmányként pattant volna ki az Apple CEO homlokából (mint Pallasz Athéné Zeuszéból). :) Amúgy feltűnt, hogy én nem a cikkre reagálok, hanem a vicces "a Macbook Air micsoda überforradalmi szerkezet"-típusú megnyilvánulásokra? Ha még nem tűnt fel, akkor most szólok. :) De tartom, továbbra sem lesz attól egy notebook modell/termékvonal forradalmi, hogy megkapja az épp aktuális hardvert (semmivel sem többet annál), még akkor sem, hogy ha ez egy jó dizájnnak társul.

    Az már csak apróság, hogy 2008-ban már volt olyan gép, amelyik az akkori desktopokkal versenyző teljesítményre volt képes és mellesleg ultraportable volt. Milyen kár, hogy az nem az Air volt, hanem az X200s. :N Igaz, az nem SB platformra épült, hiszen az akkor még nem is létezett.

    És továbbra is mondom: szerintem a 2010-es és azóta kijövő Air-ek remek gépek. Sem ezzel, sem azzal nem kívántam vitába szállni, hogy az Air-en az Apple kaszálni fog. De ettől még nem forradalmi jelentőségű az Air. (Szvsz az iPad sokkal inkább az az Apple-termékek közül.)

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz Tim82 #207 üzenetére

    "Egyébként ez a Toshiba (is) már csak ilyen noname gyártó, hogy sufniprocikat használ a gépeiben. (Egyébként miért is lényeges, hogy a fejlesztés hogyan indult, amikor a gyártók már kiforrott terméket tehettek a notebook modelljeikbe a Pentium M személyében?)"

    Abban hogy hiába volt 1-2 év köztük, nem kell akkora lemaradást elképzelni, mivel a Pentium M egy darabig alacsony prioritású projekt volt. Én ezt a témát nem szándékozom tovább boncolni.

    "Gyorsabb az Air SSD-je mint egy átlag gép HDD-je? Jóval
    Örülünk, hogy 2010-ben végre elmondható ez egy Air-ről."

    És nem mondható el még 2011-ben sem egy ThinkPadről, csak ha fizeted a busás felárat.

    "Csak épp úgy csinálsz, mintha a 2010-es Air egy előzmények nélküli, zseniális találmányként pattant volna ki az Apple CEO homlokából (mint Pallasz Athéné Zeuszéból). Amúgy feltűnt, hogy én nem a cikkre reagálok, hanem a vicces "a Macbook Air micsoda überforradalmi szerkezet"-típusú megnyilvánulásokra? Ha még nem tűnt fel, akkor most szólok. De tartom, továbbra sem lesz attól egy notebook modell/termékvonal forradalmi, hogy megkapja az épp aktuális hardvert (semmivel sem többet annál), még akkor sem, hogy ha ez egy jó dizájnnak társul.
    Az már csak apróság, hogy 2008-ban már volt olyan gép, amelyik az akkori desktopokkal versenyző teljesítményre volt képes és mellesleg ultraportable volt. Milyen kár, hogy az nem az Air volt, hanem az X200s. Igaz, az nem SB platformra épült, hiszen az akkor még nem is létezett.
    És továbbra is mondom: szerintem a 2010-es és azóta kijövő Air-ek remek gépek. Sem ezzel, sem azzal nem kívántam vitába szállni, hogy az Air-en az Apple kaszálni fog. De ettől még nem forradalmi jelentőségű az Air. (Szvsz az iPad sokkal inkább az az Apple-termékek közül.)"

    :(((

    Keresd meg az első hozzászólásomat ebben a topicban. Leírtam, hogy mekkora előrelépés a Sandy Bridge-es Air, hiszen a 8%-os ultrahordozható szegmensből elmozdul, 8%->28%-ra három hónap alatt, csöndes, hype mentes launch után.

    ultraportable -> ultrabook
    8% -> 28%

    Sehol nem írtam hogy az eredeti Air forradalmi. Még a 2010 végi sem volt az, csak egy nagyon jó ultrahordozható.

    Hol írtam hogy zseniális "találmány"?
    Azok után amit ide írtam csak nem gondolod hogy valami luditta vagyok aki azt hiszi varázslat van a dobozban?

    Pontosan tudom mi ez a gép, azt is mitől kiemelkedő, mitől forradalmi. Szoftverfejlesztő vagyok, és még megannyi ember körülöttem akik használják. Nem kell ostoba fogyasztónak skatulyáznod.

    A nyitó hozzászólásomban pedig szerintem egyedül ebben a fórumban konkrét számokkal is alátámasztottam hogy miért forradalmi. 8%->28%.

    [ Szerkesztve ]

  • franc0

    őstag

    válasz JulWCZar #208 üzenetére

    "Gyorsabb az Air SSD-je mint egy átlag gép HDD-je? Jóval
    Örülünk, hogy 2010-ben végre elmondható ez egy Air-ről."
    És nem mondható el még 2011-ben sem egy ThinkPadről, csak ha fizeted a busás felárat.

    Próbálj merevlemezt vagy memóriát cserélni egy Airben. Nem lesz egyszerű, emiatt ilyen vékony a gép. Ha nem akarod beérni az 1000 dolláros Air nevetséges 2 giga memóriájával és 64GB SSD-ével, máris baromira zsebbenyúlós a történet. Itthon ez 360K-tól indul.

    A Lenovo a gépeit úgy tervezi, hogy könnyen cserélhetőek legyenek az alkatrészek. A hivatalos oldalon kézikönyv és videók is vannak erre. Annyi és olyan memóriát és RAM-ot pakolok bele, ami nekem tetszik. És még árban is jó vagyok.

    ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz franc0 #209 üzenetére

    Én teljesen tisztában vagyok ezzel. Olvasd vissza honnan indult ez a párbeszéd a vinyókról.

    Airt minimum 128 GB SSD-vel kell rendelni, de 256 GB biztos hogy elég lesz egy jó darabig.
    A 4GB RAM-ról nem is beszélve, 2 GB már 2007-ben sem volt sok.

    64 GB-s SSD-vel és 2 GB RAM-mal az Air nem ultrabook, hanem netbook :DDD

    Hozzátenném még hogy szerintem a ThinkPad a legjobban bővíthető gép, és a legjobb közösséggel bír ebből a szempontból.

    És is nyáladzottam SSD+HDD kombós W520-on (sőt, X220-on eSataval).

    De az érem másik oldala meg az, hogy az Airt pontosan 120 napja vettem ki a dobozából, bekapcsoltam, és azóta is megy.

    [ Szerkesztve ]

  • llaszlo

    veterán

    válasz JulWCZar #210 üzenetére

    "De az érem másik oldala meg az, hogy az Airt pontosan 120 napja vettem ki a dobozából, bekapcsoltam, és azóta is megy."
    Épp a napokban gondolkodtam el, hogy az OSX-et milyen unalmas használni. Nem idegeskedek, hogy fagy meg, hogy lassú.
    Linuxszal mindig mókoltam valamit. Winnél meg még XP-vel vannak komoly tapasztalataim. Egyszer feltettem win7-et ami jó volt, viszont hiányzott az OSX összeszedettsége, egységessége és a kényelmi funkciói.

  • P.H.

    senior tag

    Nagyon örülök ennek az írásnak, és annak is örülnék, ha a jövőben sok ilyesmi megjelenne.

    A cím már magában hordoz egyféle igen/nem eldöntendő kérdést (a cikk maga már nem), aminek a megválaszolásához SZVSZ túl kell lépni az "én mit vettem meg" vagy "én mit vennék meg" dolgokon.
    Az én olvasatomban a következő az Ultrabook helyzete: ez az Intel hosszútávú preventív lépése az ARM szerephez jutása ellen úgy, hogy a hozzá tartozó konkrét vásárlói igények mellékesek. A feltett "Nézze meg a kedves olvasó, hogy mondjuk 4-5 éve hány notebook volt a környezetében és hány van most!" után rögtön következő kérdés az lehetne, hogy "És ebből mennyi Intel-alapú?". Ha enyhítünk a megkötésen, akkor is, mennyi az x86-alapú! Az Intel az 5 W feletti fogyasztású szegmensben a vezető most, mindenki, aki ide belép, potenciális ellenség neki; persze nem mindegy, hogy egy évtizedes, kiismert ellenféllel áll szemben vagy egy teljesen újjal.

    Az Intel a Centrino-val és azóta felépített egy szép nagy "palotát" magának, amivel közel 90%-os részesedést ért el a billenyűzetes+nagyképernyős hordozható piacon. Noha ezt a szép kék palettát (főleg az alsó részét) az AMD elkezdte durva, de szálas ecsetvonásokkal átszínezni az elmúlt szűk egy évben, távolról még mindig kéken virít az egész: tehát aki ide belép, az mindenképp az Intel-től veszi el azt, amit a jogos jussának tart.

    Az, hogy az Ultrabook-koncepció magától az Intel-től származik és nem a gyártóktól (Asus, Acer, HP, stb.) és hogy a kidolgozási költségeit jórészt magára vállalja, az legalábbis két dolgot jelent:
    - azt a közös alapokra kényszerítést, amit már eljátszott egyszer - vagy mondhatni: kipróbált kicsiben - a netbookokkal, most arra használja fel, hogy egyfajta királykategóriát teremtsen: bár a netbook lefelé kicsúszni látszik a palettáról, egy jól megkomponált királykategória mindig is az marad, legalábbi ameddig a fő mozgatórugója - jelen esetben az Intel - ide szándékozza bevinni a legújabb innovációkat (átlátszó képernyő, stb.); amik majd később természetesen lecsúsznak a "megfizethető" kategóriába.
    - az összes gyártó palettáján ott fog virítani az újabb és újabb Ultrabook, szinte semmi eltéréssel köztük (mint pl. a netbookok esetében). És nem mindegy az sem, hogy hol virít: a consumer kategória csúcsán, $1000 körül, ami egy lélektani határnak is tekinthető azoknak a vásárlóknak, akik nem speciális, érthető felárral bíró (workstation, DTR, üzleti, strapabíró, ...) igényekkel keresnek notebook-ot, hanem csak "maguknak" vagy "általános felhasználásra".

    Úgy, hogy mindig lesz egy kb. $1000-os termék minden gyártó palettáján, ami a notebook-ok non plus ultra-ját jelenti egy átlagos szemmel nézelődőnek, könnyű lesz mondjuk azt a fajta vásárlói attitűdöt kihasználni, amit pl. egy $999 CPU (micsoda véletlen párhuzam; vagy a leggyorsabb VGA cím birtoklása) is jelent: ha az elérhető legnagyobb jellemzőinek (direkt nem teljesítményt írtam) 3/4-ede vagy 2/3-a elérhető fele vagy harmad áron (pl. Sandy Bridge-E vs 2600K vagy 2500K), amit a kisebb kategóriás, de óriási számban fogyó termékek jelentenek, akkor a vásárló már elégedett. Ehhez elég lesz majd még hozzátenni szőrmentén, hogy az olcsóbb x86-os notebook-okon is futni fog minden program, ami a "királyokon" (amúgy is jelenleg 99:1 a Windows-os x86/ARM programok aránya, és azt pletykálják, hogy az ARM-os Windows 8 nem is fogja megkapni a klasszikus windows-asztalt), hogy elbizonytalanodjanak az ARM-ra amúgy vevő vásárlók.

    Az is nyilvánvaló, hogy ha az ARM-ra épülő termékek el is érik a "bőven elég" érzetet hamarosan, a legfelső x86-kategóriáig még jópár évig nem fognak felnőni, így a fenti vásárlói attitűd még erősödhet is: egy ARM-alapú megoldás legteteje A teljesítmény, egy x86-é pedig (hasraütök) 2xA, akkor mégis a kisebb, olcsóbb, de x86-alapú a jobb sokak szemében. Ennek az összehasonlításnak pedig azért van értelme az Intel részéről elébe menni, mert van egy gyártó, akit kitessékeltek anno az x86-os notebook-palota ajtaján (integrált GPU), aztán rá is zárták az ajtót belülről (licenszviták), az meg most az ablakon készül bemászni, az ARM-os "bandájával" a háta mögött: ez az nVidia; és ez a "banda" 2013-ra 10%-os, 5 éven belül 40%-os notebook-piaci részesedést szeretne: az első még optimista esetben tartható az Intel térvesztése nélkül (ha két év alatt több, mint 10%-kal nő a notebook-eladások száma), de - valljuk be -, az utóbbi már jócskán az Intel térvesztésével számol.

    Az említett Intel-es know-how első lépése már ismert is: az Ivy Bridge egy osztállyal lejjebb tolja az azonos teljesítményt a mostani bekategorizálásban: nemcsak, hogy feladta anno az ULV felárát, de jövőre akár "fillérekért" is adhat meggyőző teljesítményt.

    Az Apple ilyen szempontból most (még) pont nem ellenfél, hanem szövetséges: egyrészt részben x86 chip-ekre épít, másrészt nemrég jelent meg egy cikk is, amely azt fejtegeti technológiai szempontól, hogy miért nem értemes (egyelőre) az Apple-nek áttenni a teljes termékpalettáját ARM-ra (pl. a 64 bites megoldások megjelenéséig). Mindenesetre ez az Intel-Apple harc még nem a ma, hanem a jövő kérdése.

    SZVSZ.

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

  • vanhalen

    senior tag

    JulWCZar> Egy ideje nézem, végigolvastam eztet itten, a konklúzióm: Magyarázhatod, érveket sorakoztathatsz fel, elbábozhatod, énelekhetsz tökmindegy: Aki NEM akarja megérteni (pedig közérthetően, meglehetős alapossággal leírtad) az NEM akarja megérteni :)

    Max. kidumálja a tutit és/vagy kiforgatja a mondandód.. Ez egy ilyen világ, ettől kerek, meg azért, hogy könnyebben guruljon fel a tajgetosz tetejére :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • lapa

    veterán

    válasz M@trixfan #198 üzenetére

    a képernyőbe világítás esetleg fekete lyukak közelében szokott megtörténni (fény görbül), vagy egyedi hiba lehet.

    @Tim82: az innováció wiki szerint lehet új piac is. ha úgy tetszik nem feltétlenül új információ, hanem az információ befogadtatása az emberekkel.

    vagy innováció lehet az is, hogy pár generáció alatt ebből egy 1000$ alatti brutál cuccot faragtak.

    mindemellett az r100 ahogy néztem akksiban 0 pontos, a sony meg szimplán megfizethetetlen.

  • Tim82

    nagyúr

    válasz JulWCZar #208 üzenetére

    Keresd meg az első hozzászólásomat ebben a topicban. Leírtam, hogy mekkora előrelépés a Sandy Bridge-es Air

    Sehol nem írtam hogy az eredeti Air forradalmi. Még a 2010 végi sem volt az, csak egy nagyon jó ultrahordozható.

    A #181-ben? Bár az valóban nem az eredetire vonatkozik, de a 2010 végi Air-re igen.

    Ha nem írtad azt az elején, akkor valószínűleg az én első hozzászólásomra sem kellett volna kapásból csípőből reagálnod, főleg, mert nem neked volt címezve, hanem általános megjegyzés volt. :) Olvasd vissza az én első hsz.-emet... ;)

    És nem mondható el még 2011-ben sem egy ThinkPadről, csak ha fizeted a busás felárat.

    Ezzel kapcsolatban franc0 már leírta ugyanazt, amit én írnék. Az Air SSD-je csak első pillantásra marhajó feature. Ugyanezt megjegyeztem már az akkujával kapcsolatban is, ha visszakeresel.

    Nem kell ostoba fogyasztónak skatulyáznod

    Ez paranoia? Ugyanis sehol nem skatulyáztalak "ostoba fogyasztónak". Inkább csak legalább annyira elfogultnak tartalak, mint amennyire Te engem a Thinkpad-ek irányában. Ami valamennyire jogos is - ebben a termékcsaládban találtam meg elég sok racionális érv alapján mérlegelve a nekem legjobban megfelelő modelleket.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz P.H. #212 üzenetére

    Intel - Apple harcról ebben a szegmensben egyelőre fölösleges beszélni, hiszen a történetben eddig elég bensőséges partneri viszonyban vannak:

    Egyrész Paul Otellini, az Intel vezérigazgatója személyesen is jelen volt az első Air bemutatóján, mivel a kicsi tokozású chipet az első Airbe az Intel az Apple-nek fejlesztette ki:
    Otellini & Jobs, 2008, MacBook Air intro

    Másrészt az idei Air volt az első gép amiben nem csak papíron volt ULV SB, hanem megvásárolható is volt. Tehát mondhatjuk hogy elsőrangú partner.

    Harmadrészt a többi gyártó ultrabookjai küzködnek a 100 ezeres példányszámért, amíg az új Airből idén (azaz fél év alatt) milliók fognak: vagyis a méregdrága ULV SB procikat az Intelnek az Apple adja el.

    Jó kérdés persze hogy mi lesz az A6 (A7-8-9) vonalán. Simán lehet hogy együtt csinálnak valamit, csak most az Apple adja a know how-t az ARM terén. Nagyon jó a kapcsolatuk, és nem zavarják egymás vizeit.

  • Alchemist

    addikt

    válasz JulWCZar #196 üzenetére

    "ThinkLightnál mennyi minden mást is lehet csinálni, pl.: nem kell asztali lámpa, meg már könyvet olvasott a fényénél, de ne vicceljünk már."

    Nem viccelek, nagy segítség volt, hogy pár sötétben tartott prezentációnál tudtam a fényénél egy cetlire jegyzetelni vagy biofeedback tréningnél (szintén sötétben) meg tudtam vele nézni a kütyü kábelezését.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • P.H.

    senior tag

    válasz JulWCZar #216 üzenetére

    Szerintem én is pont ezt írtam az utolsó bekezdésben, csak rövidebben,

    "Harmadrészt a többi gyártó ultrabookjai küzködnek a 100 ezeres példányszámért"
    illletve azt, hogy szerintem ez miért van, csak hosszabban. :)

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

  • KDOG

    tag

    válasz llaszlo #203 üzenetére

    Nem vagyok apple ellenes, és jó termékeik vannak, a marketingjük viszont undorító... akik ülnek a tv előtt és drukkolnak alekosznak, nah azok iphonet is vesznek, mert valami 60éves plasztikribi azzal küld mms-t a klippben. Látom nem érted....
    Okostelefont meg lehet kapni 30 ropiért, nem kell 250ért iphone... 120as fizuból hitelre.....

    Szerintem amúgy kifejezetten szépek az általad csúnyának mondott gépek..... és nem fagynak, pedig nem fix a hardver... :) És minden progi fut.... porno oldalakat meg nem kell látogatni.... biztos ritkaság lehet apple világban, de heteró kapcsolatban is vagyok meg vőlegény is vagyok :)

    Nemtudom sosem éreztem cikinek egy thinkpaddel vagy dell géppel megjelenni :D

    Amúgy hogy értsd: nem a termékkel van gond, hanem a köré épített reklámmal..... hogy akkor vagy trendi ha van valami ilyen kütyüd, még akkor is ha egy bot is integrált áramkőr neked....

    Mivel gondolom Te nem ebbe a nagy részbe tartozol, így magadra veszed, de 10. alkalommal is: itt másról van szó.

    [ Szerkesztve ]

  • llaszlo

    veterán

    válasz KDOG #220 üzenetére

    Továbbra is fenntartom, hogy totálisan a valóságtól elrugaszkodott, nagy mértékben eltúlzott és nem valós dolgokat írkálsz. És mivel nincs valóságalapja meg nem tudsz észérveket felhozni, ezért már személyeskedsz is.
    250e-es iPhone lol legalább az árakkal tisztában lehetnél. Ez rohadt nevetséges amiket itt írkálsz.
    Ha valami forrásra hivatkoznál még lenne értelme, de így egy rohadt nagy bullshit az egész hablatyolásod.
    A személyeskedésedet nem kommentálom, mert lenéző és szánalmas amit írtál és csak téged minősít.
    Itt lehet folytatni

  • llaszlo

    veterán

    válasz llaszlo #221 üzenetére

    És mielőtt még azt írnád, hogy van 250e-ees iPhone. Tudom, hogy van, csak a legtöbb ember aki egyáltalán iPhone-t vesz, nem az apple.hu-ról vásárol és nem a legdrágábbat veszi. A marketingről meg még annyit, hogy minden cég azt sugalmazza, hogy ha az ő kütyüjét, mosócuccát használod stb neked az a legjobb. Csak az apple emelett még könnyen és jól használható cuccokat is gyárt amiknek magas a vásárlói elégedettsége.
    Az már csak hab a tortán, hogy egyfolytában kiforgatod a szavaimat aminek az eredménye szintén jó nagy hülyeség.

    [ Szerkesztve ]

  • KDOG

    tag

    válasz llaszlo #222 üzenetére

    apple ezt kicsit túlzásba viszi, nem gondolod?
    Egyszer tényleg nézz körül, hány embernek KELL iphone tudású kütyü, mennyinek van rá valóban pénze, és rájössz, hogy max kicsit túloztam. Nem személyeskedés, mert én ezen röhögök, te elég komolyan veszed, pedig szerintem érted, mennyire véres párbaj ez.....

    Ameddig egy dell, lenovo, panasonic azt reklámozza, hogy ha veszel tőlük kütyüt az strapabíró, munkára való, minden körülmények közt használható (lásd grandma proof ibm reklám, vagy panasonic toughpad reklám, toughbook), addig az apple bár minőségi JÓ készülékeket gyárt, de úgy adják el neked, ezek helyett, hogy ilyet használnak a menők.... erre a legjobb példa a már említett videóklippek... Na most a társadalom nagy része ez iránt vevő... lásd alekosz alsógatya, meg sztár bevásárlószatyor, sztár parfüm, sztár ruha, sztár napszemüveg - nagyon komoly pénzekért, olvass utána.....

    Tehát az apple cucc jó, minőségi. Nincs ezzel gond, de ahogy az emberekre hatnak ezekkel az gyalázat, persze értem, mert JÓL csinálják.... ez nem az apple termékeket minősíti.... az üzleti stratégia a szerintem nem helyén való, de ami botrányos az emberi reakciók... igen 200 plusz volt egy iphone amikor épp megjelent... és vették.. és sokan veszik hitelre (tmobilnál ezt hűségnek hívják díjcsomagra)...

    SAJNOS szerintem nem túlzók a számok... sok ember közt mozgok... látok olyat akinek kell, akinek pont egy iphone való, használja is... meg is teheti, hogy megveszi.... de amikor hiteles iphone tizenévesek kezében, és csak annyira használják, hogy mms sms email facebook amit egy negyed annyiba kerülő kínai gagyi pl zte, huaweii, stb is tud, vagy lowcost samsung.... vicces.

    Sajnos ezzel az ultrbook kategoriával is az lesz, hogy eszik akiknek nem is kell... túl van sztárolva.... Igaz ehhez semmi közöm, meg azt tesz és vesz mindenki amit akar. Nézd ha egy stúdiós emberkét látok dolgozni egy macbookon az totál természetes... maximális megértésem, meg annál is aki ezt úgy veszi, hogy nem hitelre, és lényegében számára egy netbook költsége. Sokak viszont....... Tehát utoljára írom: apple termékek jók, nem ez amin megakadok....

    [ Szerkesztve ]

  • llaszlo

    veterán

    válasz KDOG #223 üzenetére

    Látom képtelen voltál megérteni, hogy itt folytassuk csak muszáj volt megint ide szemetelned.

  • tombar

    senior tag

    válasz llaszlo #224 üzenetére

    sok igazságot mond a gyerek, te meg félreérted. ezen nincs mit ragozni. ezeknek vitáknak mindig az lesz a vége h belementek mondattani elemzésbe arról h mégis ki a hülye. volt szerencsém ilyen akciókhoz, lényegében teljesen felesleges erőlködnötök. főleg úgy, h ha nézzük a "személyeskedési" mérleget, akkor erősen feléd billen. no offense nem akarok beleszólni, de ha lehet ne erőltessétek ezeket a kamu személyeskedéseket, normálisan is meg lehet vitatni a témát és talán tényekből és száraz adatokból álló "offokat" mi is szívesen olvasnánk.
    písz skacok :R

    [ Szerkesztve ]

    Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

  • vanhalen

    senior tag

    válasz tombar #226 üzenetére

    Szerintem meg onnantól nevetséges az egész, hogy László ÁLTALÁNOSÍT. Én pl. oda vagyok az Apple cuccokért, de nem 4 éve! Hanem 14 éve v@zze! Mert kényelmes, használható, megbízható, nincs gondom vele, meg külsőre is tetszik és a kedvenc programjaim csak azon futnak. Az ő (László) leírása alapján én is benne vagyok az ő képzelt kis kalapjában, mert ERŐSEN általánosít. Én is divatmajom kellene legyek, mert szeretem az Apple termékeket, meg a filozófiáját? 60 éves "sztár"-t néznék a TV-ben iPhone-al és egyből kéne? TV-t sem nézek vagy 6 éve legalább! Az oldalakon reklámszűrő fut az összes böngészőben amit használok. Ja és iPhone-t akkor sem vennék ennyiért, ha nyernék a lottón, annak ellenére, hogy Apple. Senki nem szakadhat el a gyökereitől, itt nőttem fel (MO) inkább odaadnám az árát valakinek, akinek még egy 5000 Ft-os telefonra sem tellik (egyébként meg nem 250, hanem 189 a legújabb 4s, de mindegy.. és ITT magyarországon ennyi) A barátnőm is divatmajom kellene legyen Lacikám? Pusztán azért, mert iPhone-ja van? OMG... Szerintem gondolkodj el egy "kissé" az általánosítgatásaidon. Kb. olyan szintű, mintha kijelentenéd, hogy akinek mercije van, mind sznob újgazdag hülyegyerek, vagy olyan, aki utánozni akarja ezeket. Hiszen lehet suzukival is menni, kereke, ülése van nem? Minek vágnak fel? Biztos nem azért, mert szeretik HASZNÁLNI, tuti überhype sznobizmus :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz vanhalen #227 üzenetére

    Asszem nem kicsit elB@**tam, nem neked ment tombar, meg nem is Lacinak, ezt jól benéztem emberek, sorry :R

    Amúgy közben rájöttem, hogy KDOG-nak mi a baja: ami nekem is=nem bírja a felvágós, egyéniséget nélkülöző csordaszellemet. Az a baj, hogy neki az Apple már csak így "jött le".. Nekem még volt szerencsém a régi időkben megismerkedni vele, mikor nem használták egyes országokban (pl. itt) "státusz szimbólumnak".

    [ Szerkesztve ]

  • tombar

    senior tag

    válasz vanhalen #228 üzenetére

    lol semmi gond, előfordul néha :)
    amúgy +1 :K

    Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

  • llaszlo

    veterán

    válasz vanhalen #227 üzenetére

    Ember te miről beszélsz?? Én általánosítok? Legközelebb legalább nézd meg, hogy kinek írsz.
    A divatmajmokat én sem szeretem, de hogy mindenki az lenne na azt már rohadt nevetséges erőltetni.
    Azt nem értem, hogy mi a fenéért kell itt folytatni az offolást amikor direkt linkeltem, hogy máshol folytassa aki akarja.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz vanhalen #228 üzenetére

    Az a baj, hogy alapból sántít manapság az egyediség. Mindenki tömeggyártott cuccokkal akar kitűnni.
    He? Miért nem inkább az egyéniségével? Pénze bárkinek lehet, egyénisége nem.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • vanhalen

    senior tag

    válasz llaszlo #230 üzenetére

    "Asszem nem kicsit elB@**tam, nem neked ment tombar, meg nem is Lacinak, ezt jól benéztem emberek, sorry"

    "Ember te miről beszélsz?? Én általánosítok? Legközelebb legalább nézd meg, hogy kinek írsz"

    Jó, majd legközelebb megnézem. Először néztem be így/írtam másnak, mióta PH-ra regeltem, de azonnal javítottam is. Ígérem, nem fordul elő többet ilyen, mester :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz hcl #231 üzenetére

    "Az a baj, hogy alapból sántít manapság az egyediség. Mindenki tömeggyártott cuccokkal akar kitűnni. He? Miért nem inkább az egyéniségével? Pénze bárkinek lehet, egyénisége nem"

    Az én időmben kicsit más volt a pálya. Mindenki "ki akart lógni" a sorból valamivel, próbálta megtalálni a maga hangját, ki ezzel, ki azzal. Némelyek ezt túlzásba is vitték, pl. öltözködésben, dumában, vagy "réteg" szintre süllyedtek a társadalom perifériáján. Akkoriban az a mondás járta, hogy: "ha nincs egyéniséged, legalább csinálj úgy, mintha lenne=tanulj meg öltözködni :D
    De legalább volt ilyen törekvés az emberekben! Most is van, de már többnyire kisebbséget alkotnak és ők szorulnak a társadalom perifériájára.. 10-12 éve ELADHATATLAN lett volna egy mostani VV, Alekosz, meg a többi TV-s, igénytelen kultúr mocsok, mert az emberek egyszerűen kiröhögték volna, vagy csak érdektelenség fogadta volna. Most a "szavazz rám, tőccsed le a lógómat" (Hofi szavaival) meg a beszédhibás, vok-mek-tok-cyjah stb. generáció van porondon az egyenhajjal, egyensziklamászócipő-egyenrépagatyával, vasalt/lenyalt hajjal és (tisztelet a kivételeknek) NULLA egyediséggel/egyéniséggel/kisugárzással.. Próbálj meg most egyedi lenni: a szavadat sem fogják érteni!

    Mondjuk szerintem egy iPhone akkor is jó pár sznob státusz szimbólumává degradálódott volna, ilyenek mindig voltak és lesznek. Ismerős az a kifejezés még, hogy "bunkofon"?? Régen, akinek egyáltalán VOLT mobiltelefonja, már másként néztek rá azok, akiknek nem volt. Nekem viszonylag korán volt és a sok sznob bunkó miatt, akik csak menőzésre használták, engem is gyakran összemostak a műmájerekkel. Pedig azok nem iPhone-ok voltak, hanem olyanok, mint Nokia 2110 :DDD (ez valami magyar sajátosság lehet, hogy kiválaksztanak egy egy cuccot és ráaggatják, hogy "aki menő ilyennel teper" - Régen még a slusszkulcs nyuszifarokkal, Noname teniszütő az ablakban, meg a megültetett ladák is annak számítottak heheh :DDD ) )

    [ Szerkesztve ]

  • Alchemist

    addikt

    válasz hcl #231 üzenetére

    Az a baj, hogy alapból sántít manapság az egyediség. Mindenki tömeggyártott cuccokkal akar kitűnni.

    Az igazi egyéniség az, aki androidot hekkel az ájfonjára.
    :))

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Gadgetfun

    tag

    Az már régen rossz ha valaki egy telefon, laptop vagy ultrabook birtoklásával akar kitűnni vagy egyedivé válni. Ott már komoly gondok vannak :DDD Na persze az is gáz ha valaki túlkompenzál, és jön hogy "megtehetném de csakazértse veszek", vagy másik: aki, mert ő nem teheti meg, hogy megvegyen valamit, zsigerből divatmajomnak könyveli el azt, akinek telik rá. Ez talán még nevetségesebb. :W
    Hadd ne kelljen már szégyellnem, hogy megtehetem, hogy iPhone-t vegyek! Húsz évig tanultam és tizenöt éve dolgozok rendesen, azért, hogy bármikor megvehessem amire szükségem van és leszarom ki mit gondol ha meglátja a kezemben. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

  • tombar

    senior tag

    válasz Gadgetfun #235 üzenetére

    nem egy középkorú jól kereső embertől sajnálják. :DD gondolom nem kell kifejteni h ki a "célközönségük" :D
    amúgy metrón is egyre több 18-20 év közötti emberke ipadezeik, legtöbbször facebookot sasolja, de mást egyáltalán nem néz. szarügy...
    másrészt ez nemcsak arról szól h ki teheti meg és ki nem. én pl. azért nem vehetem meg, mert egyszerűen nem kell a funkcionalitása. jó persze presztízstermék, de én kicsit idegenkedem az ilyenektől. akinek nem kell az nem veszi meg. szerintem ez a legegyszerűbb magyarázat.

    Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Alchemist #234 üzenetére

    "Az igazi egyéniség az, aki androidot hekkel az ájfonjára :)) "

    Deperveeerz! :DDD

  • llaszlo

    veterán

    válasz vanhalen #232 üzenetére

    Sorry kicsit felhúztam magam, meg lejárt a szerkesztési idō is.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Alchemist #234 üzenetére

    :C Nem, azt felveszi programozónak a gúgli vagy az alma :D

    Mutogatni való hater díszpinty

  • KDOG

    tag

    válasz vanhalen #233 üzenetére

    Pont asszonnyal beszéltük, hogy mi vagyunk a kisebbség, akik nem tudják mi van a valóvilágban, xfaktorban, barátokköztben, reklámokban....

    AMÚGY EGY ÉRDEKESSÉG:

    Fila táska.... ciki lett, mert tömeges mértékben volt az utcákon (bár én pont nem vettem észre, gondolom iskolákban jelentkezett).... nos az ciki.... mert gondolom szülők ha már sok pénzt otthagytak a tacskóban akkor legalább a táska vásárlást megúszták... mert nem éppen úgy álltak.... na az ciki lett.
    iPhone meg olyan egyedi, hogy csak pár milliót adtak el belőle.... az természetes, mert az egyedi :) Pedig nem 5 forintért dobják az ember után.

  • azbest

    félisten

    Brian (az áldást kérő tömegnek): Nektek önállóan kell gondolkoznotok! Ti mind egyéniségek vagytok!
    A tömeg: Igen, mi mind egyéniségek vagyunk!
    Brian: Ti mind különbözőek vagytok!
    A tömeg: Igen, mi mind különbözőek vagyunk!
    Egy ember a tömegből (Terry Gilliam): Én nem!
    A tömeg lesziszegi.
    Brian: Mindent magatoknak kell megoldanotok.
    A tömeg: Igen, magunknak kell megoldanunk mindent.
    Brian: Pontosan.
    A tömeg: Folytasd! Folytasd!
    Brian: Nem! Épp ez a lényeg: ne hagyjátok, hogy bárki megmondja, mit csináljatok!
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Brian_%C3%A9lete
    http://www.youtube.com/watch?v=-33gykQRks4

  • Alchemist

    addikt

    válasz azbest #242 üzenetére

    Bennem is átvillant, hogy az eddigi eszmecserék után Briant be kéne ide másolni... mert lényegbevágó spirituális tanítás. :)

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • llaszlo

    veterán

    válasz azbest #242 üzenetére

    Ebben csak az az ellentmondás, hogy szinte minden ember tartozni akar valahová, mert az egy jó érzés. Nagyon kevés aki nem, de azok a legtöbbször gyilkosok vagy öngyilkosok lesznek. Az már más kérdés, hogy ki milyen közösséget választ magának.
    A fakbúkról jutott most eszembe, hogy a múltkor megkérdezték barátnőmet, hogy ő nincs fent? Aztán a hülyepicsa szerint ő az egyetlen akinek nincs fakbúkja.

  • rudi

    nagyúr

    válasz P.H. #212 üzenetére

    ISTEMEN! Valaki megértetteeee!!!! Már ezért érdemes volt megírni!

    Amit érdekes lesz majd, hogy alulról az ARM "még éppen elég mindenre alacsony fogyasztáson" és felülről az Intel "brutális CPU erő nagy fogyasztással" kategóriája hol fog találkozni. Az Ivy Bridge már eléggé lépett felfelé és a 2-4 magos ARM-ok is nagyon érdekesek. Asszem régen látott izgalmak elé nézünk, amikor majd kijön a Win 8, és addig kb. nem lesz szabadnapja a felesztőknek sem az Intelnél sem az ARM-nál :)

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz M@trixfan #198 üzenetére

    Szerintem a szavazás lényege, hogy a nép amit alternatívát lát, hajlamos az olcsóbb felé mozdulni még akkor is, ha nem feltétlenül az a jobb. Szerintem elsőre meglepően jó lett az UX21, de általában eszközként messze áll az Airtől, és én személyesen eléggé meglepődtem, hogy picivel, de az UX21 vezet a szavazásban, magam sem őt választanám.

    Mondok neked a hordozhatóságodnál egy jobb fogalmat: mobil használhatóság. Az, hogy alapos munkánál sivít és megsüt, illetve másfél óra után vége a dalnak nem biztos, hogy jobban megéri, mint a vastagabb, pótakkuval jóval nehezebb, de nem süt meg és megy 6 órát. Minden nézőpont kérdése és masszívan szbjektív dolb (én pl. hányok az oldalról rápillantva fényárban úszú háttérvilágított villentyűzetektől). Azt kell elsősorban szem előtt tartani tán, hogy egy márka mennyire próbálja lenyomni az ember torkán a termékét. Az Apple eléggé igen, a Lenovo azért annyira nem. Mindenki mérlegeljen és a saját igényei, nem pedig a sugallt igények alapján válasszon. Lehet hitvitákat folytatni meg egymást meggyőzni próbálni, csak minek? És főleg minek egy olyan cikk témákában, ami abszolút teljesen másról szól...?

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz azbest #242 üzenetére

    bakker, én meg tépem itt a billentyűzeten keresztül a számat, nem is figyeltem, hogy alényegi alapigasság már elhangzott :)

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • P.H.

    senior tag

    válasz rudi #245 üzenetére

    Thx!

    SZVSZ meg fogja az ilyesmi cikkeket sok más is érteni (ha akarja, a potenciál megvan sok fórumozóban), aki túllép azon, hogy a marketinget csak egyfajta megvezetésnek vagy erőszakos rábeszélésnek tartsa ahelyett, hogy abból indulna ki, hogy egy igazán jó marketinges azért viszi haza az Ő vagy én éves fizetésemet havonta, mert egyrészt úgy tudja pozicionálni a mérnökök által megalkotott vagy egyáltalán megalkotható termékeket illetve úgy alakítja ezeket, hogy a vásárló megelégedéssel fogadja és/vagy kimondatlan gondolatait is teljesíti ("ez az, ami kell nekem" érzés a vásárlóban), másrészt a piacot is a megfelelő (törvényes) eszközökkel a maga (illetve a foglalkoztató cége) képére próbálja formálni. Ez bármely életképes cégnél megvan, akárhol is dolgozik valaki, csak esetleg nem közvetlenül lát bele (vagy nem akar belelátni, mert ez valóban a hétköznapi életet is bonyolítja).

    Erről viszont élvezetes - és eléggé gondolkodásra késztető - beszélgetni: nem arról, hogy ki miként át lát a szitán, hanem azon, hogy valójában mekkora potenciál van a mérnökök által megtervezett vagy megtervezhető dolgokban és az a megfelelő helyre van-e pozicionálva, vagy egyáltalán jó-e oda.

    Mert venni viszont mindenki fog előbb-utóbb valamit (ezért kapjuk a fizetésünket :) ), tervezni viszont annál kevesebben; de ettől még lehet tudatos a vásárló.

    Az IT annyival speciálisabb a hétköznapi életnél, hogy míg egy mosógép mos és egy mosogatógép mosogat és semmiképpen nem lehet a kettő feladatait kiváltani egymással, addig egy telefon - okostelefon - tablet - notebook - asztaligép vonal elemei részben átfedik egymás területeit, a megfelelő kompromisszumokkal. Így itt kicsit többet kell gondolkodni (azoknak mindenképp, akik hozzáértők).

    Ez valóban nagyon érdekes lesz, én viszont még mindig azt a nézetet vallom, hogy architektúrától függetlenül azonos teljesítményhez azonos fogyasztás is társul, akár CPU-ról, akár GPU-ról van szó. Elméletileg. Azt, hogy az elméleti maximumokat mennyire sikerül kihasználni programokból, valóban a fejlesztők dolga. És ez nem csak az ARM-nál és Intel-nél dolgozó fejlesztőkre vonatkozik. :)

    [ Szerkesztve ]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz P.H. #248 üzenetére

    Szerintem inkább nagyon a dolgok mögé kell látni, mert attól még a marketing célja az, hogy te pont azt a terméket megvedd, és ne a konkurrenciáét.
    Valójában a gyártók csak azért gyártanak használható trmékeket, mert különben nem vezsik meg az emberek.
    De mindegy, igazából ezeknek a cuccoknak általában van értelme, csak végig kell gondolni, mire akarod használni.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • rudi

    nagyúr

    válasz P.H. #248 üzenetére

    Istentudja, talán a teljesítmény/fogyasztás mutatóban is van valami abszolút optimum, ahogyan a fizika törvényeiben, és ehhez az ARM és az Intel is más irányból közelít. Kicsot olyan ez - csak nagyban - mint anno az ATI és Nvidia párharca volt, amikor az ATI azt mondta, hogy nem kell a nagy, monilitikus chip, hanem majd kettőt egyberakunk, az NV meg gyártotta az óriásokat. Az ARM tud egy iszonyat jó összeköttetési rendszert gyengécske processzormago között, ami lehet, hogy adott fogyasztáson tud olyan jó lenni, mint egy hatalmas x86 lapka lényegesen kevesebb maggal. Ma már szerver vonalon is felmerült az ARM, szóval fene tudja mi lesz. Pontosabban nem csak a fene, hanem tán Abu is :) Éppen most készül egy amolyan megyik processzorgyártó merre halad elmélkedéssorozattal, ami szerintem különösen érdekes olvasnivaló lesz,

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák