Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Horbal

    őstag

    válasz sztyui2 #2 üzenetére

    Nemtom miért kell mindig felhozni ezt a belépő DSLR jobb választás szöveget. Kinek jobb? Aki hobbi szinten fotózik, kis családot, nyaralást, kutyát macskát stb témákat neki miért lenne jobb? Miért kellene neki egy nehéz, sok esetben nehezebben kezelhető, ha nem használtról beszélünk akkor drágább felszerelés? Ezek a gépek pont azoknak készülnek akiknek egy "szappanos doboz" kompakt már nem elég de a DSLR meg bőven sok, nem akarnak OBI-ra költeni, mindent egyben akarnak, nem cipelnek táskát, nem akarnak egy utazás alatt a gépük értékén parázni. Miért nem lehet ezt megérteni. Egy évben csinálnak 200-300 képet, pénzt nem keresnek vele, csak emlék marad, nekik minek egy vagyont érő berendezés - sznobizmusból?

    Ultrazoom obikat meg az olcsó kategóriában bőven el lehet felejteni. Nagylátón és tele végén az esetek többségében, nem jobbak sem fényerőben sem rajzolatban mint egy ilyen masina. Aki DSLR-re adja a fejét az igenis vegyen (szerintem) min egy 55-ig obit + egy rendes 55-200 telét, de még inkább pár fix objektívet, nagylátó külön tele külön meg egy vagy két zoom...

    Én is imádom haver D60-át mert tényleg csodákat művel vele, de akkor sem az én műfajom mert, türelmem sincs hozzá meg ilyen mélységében nem érint meg a dolog, nekem teljesen jó a Bridge, és szerintem rajtam kívül még sokaknak...

    Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

Új hozzászólás Aktív témák