Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Valahogy mindig ez megy a Syno NAS hírek alatt... :)

    Tudomásul kéne venni pár dolgot:

    1.: A Syno legnagyobb előnye, hogy kb. plug-and-play elven működik. Berakod a HDD/SSD-t, rádugod a hálózati kábelt, bedugod a 230V-ba, és működik. Még egy laikus is fél óra alatt felkonfigurálja átlagos otthoni használatra. Ezt próbáld meg kukából összehozott géppel. Persze, van XPenology, van OpenMediaVault, és a többi, de ezek sincsenek a fasorban se a DSM-hez képest.

    2.: A Syno hardver terén is jól összerakott rendszer általában. Persze, itt is találkozik az ember néha döglődő ventivel, de inkább a több éves eszközöknél. Igényesen vannak összerakva a konkurensekkel összevetve, na.

    3.: A Synology nagyon is tisztában van a fenti helyzettel. Ezért felárat számol fel ezért, a vásárlók meg dönthetnek. Amennyire én néztem a pénzügyi jelentéseket, a Syno köszöni szépen, jól elvan.

    4.: Akinek kevés az 512MB vagy az egy szem gigabites hálózati csati, az egyszerűen néz másikat. Ez egy belépő szintű megoldás, tényleg kb. fájlszervernek, házi FTP-nek, stb. való. Ha ennél többet vársz el tőle, akkor nem ezt kell választani, hanem egy erősebb típust.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz _kovi_ #34 üzenetére

    Na látod ez az: alap dolog a VPN, DS, AV, HB, FS, iTunes és Photo Station egyszerre?
    Szerintem nem. Sima fájlszervernek, DS, HB, FTP, esetleg VPN még ok. De még mellette iTunes és PS is? Egyszerűen ez túl sok egy belépő szintű NAS-nak.

    Ha ennyi minden kell, akkor a DS218play vagy sima DS218-as kellett volna, erősebb SoC, 1 illetve 2GB RAM. Csak ugye azok jó másfélszer drágábbak. Ha nem adnál ki érte ennyi pénzt, akkor fogadd el, hogy a DS218j erre ilyen sebességgel képes.

    Hogy miért nem bővíthetőre csinálta? Az x86-osok bővíthetőek, az ARM-osok nem. Hirtelen nem is tudom van-e ARM-os bővíthető memóriájú NAS.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    @planbmokus : Örök érvényű: J-s Syno-t NEM SZABAD megvenni!
    Egyetlen helyzetben látok rá okot: ha egy másik NAS mentését csinálja, földrajzilag/fizikailag eltérő helyre.
    Levelező szervernek ALKALMATLAN.
    Egy sima DL server/Video Station/stream/Photo Station kvartett egyidejű működésétől finoman szólva is szétfxssa magát.

    Még egyszer: belépő szintű NAS-tól azt várni, hogy vajsimán elvigyen egyszerre 4-5 DSM app-ot, hát... öntökönlövés esete. A belépőszint arra való, hogy DL, FS, esetleg egy-két kiegészítő szolgáltatás fusson. Aki VS/PS/iTunes szervereket akar futtatni egyszerre más app-okkal egy belépő szintű NAS-on, az egyszerűen nincs tisztában a Syno NAS-ok képességeivel.

    Ha 250-el akarsz az német autópálya belső sávjában emberkedni, akkor sem Smart ForTwo-t veszel, nem?

    @martonx : Mondjuk nekem Qnap NAS-om van, amit otthoni DLNA-zásra, storage-nak, és torrentezésre használok. Emlékeim szerint olyan 2-3 hétbe telt, és még a nyomorult Twonky média szervert külön pénzért is meg kellett vennem, mire sikerült ezen alap dolgokra maradéktalanul képessé tennem.

    A QNAP ezek szerint kicsit elengedte magát. Especiel amit leírsz, azt egy középszintű Syno-n kb. fél óra alatt beállítod, a DLNA-t a Media Server app (legalábbis ahol nekem dolgom volt vele) gond nélkül tudja.

    Soha többé Qnap. De ahogy utána olvastam a Synology se sokkal jobb-e téren. Asustor és Zyxel az utolsó mohikánok, ahol tényleg igaz, ez a bekapcsolod, párat kattintasz és boldogan használod évekig dolog.

    Az AsusTor jön fel, mint a talajvíz, most többen dicsérték a környezetemben, nekem főleg azért szimpatikusak, mert a 2,5 és 10GbE hálózati támogatás otthoni szinten is elérhető náluk, ami a Syno-nál nem opció. A Zyxel-el kétszer megégettem magam, én távol tartom magam tőlük. A QNAP régen csak egy fokkal volt elmaradva a Syno-tól, de jó idege nem volt dolgom vele, szóval arról sem tudok nyilatkozni...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Dragon3000 #68 üzenetére

    Elég sok IT-s meghazudtolja a gondolatmenetedet.

    Itt két dolog áll egymással szemben: idő és pénz. Akinek a pénz nem korlátozó tényező, az aligha fog DIY megoldásra időt pazarolni (kivételek persze vannak). Akinek pedig nincs pénze gyári megoldásra, az kénytelen időt szánni az alternatíva megvalósítására...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Perillustris #103 üzenetére

    A Marvell Kirkwood (Armada 300) SoC több, mint 10 éves technológia, 55nm-en volt gyártva.
    A Marvell Armada 385 már 28nm-en van gyártva, de még mindig relatíve elavult. Paradox módon nagyobb a fogyasztása a DS218j-nek, mint a 4 magos Realtek SoC-al szerelt DS218play-nek (12W vs. 10W egy WD Red 1TB lemezzel).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz martonx #109 üzenetére

    Azért az szép, hogy a QNAP NAS-al való negatív tapasztalatod után nekiállsz extrapolálni olyan NAS-okra, amelyekkel a jelek szerint semmi tapasztalatod... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz martonx #111 üzenetére

    Még mindig nem érted. Én is felhozhatom azt, hogy az általad istenített Zyxel NAS-okkal mennyi gyakorlati problémába futottam (pl. RAID tömbök építése esetén), ettől még nem verem a fejem az asztalra, és spammelem tele hülyeségekkel a fórumot, mert lehet, hogy a mai Zyxel-ek már sokkal kevesebb gonddal bírnak.

    Te viszont itt vergődsz jó ideje egy Synology hír alatt, hogy mivel neked a QNAP NAS-od médialejátszásával milyen problémáid vannak, ezért a QNAP milyen gáz, és a Synology szerinted feltehetően ugyan ilyen, és különben is, a Zyxel meg az AsusTor milyen ász. :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Rozisoft_Bp #114 üzenetére

    Izlések és pofonok kérdése, bizonyos részekkel egyet tudok érteni vagy meg tudom érteni, de egy-két pont azért nem igazán valid:

    "Egy médiatárat kell karbantartani, nem pedig kliensenként külön külön"

    Egy megosztott könyvtárat miért is kell kliensenként külön-külön karbantartani? :F

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák