Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _kovi_

    aktív tag

    válasz Cifu #17 üzenetére

    Nem-nem itt nem erről van szó. Tudom embedded rendszer..
    Értem oké belépőszint. DE! Testvéreméknél üzemeltem be egy 218j-t. Semmi bajom nincs vele. Stabil, megbízható, s a DSM tényleg jó! Az Antivirus-t min 512 MB-os verzióra ajánlják.
    Csak alap dolgokat állítottam be: VPN, Download Station, AV, HyperBackup, FS, iTunes szerver, Photo station.
    Normál otthoni szerepkörök. És hát nem mondom, hogy fürge. A ram miatt egyébként.
    A Syno helyében SODIMM foglalatot tennék bele, és adnám méregdrágán a ramot hozzá, s akkor visszajöhetne az ára. De azért nem vennék egy 1 GB-os modellt sokkal többért hogy ne döcögjön annyira...
    S akkor még mindig 1 GB-ról beszélünk... :)

  • martonx

    veterán

    válasz Cifu #17 üzenetére

    "A Syno legnagyobb előnye, hogy kb. plug-and-play elven működik. Berakod a HDD/SSD-t, rádugod a hálózati kábelt, bedugod a 230V-ba, és működik. Még egy laikus is fél óra alatt felkonfigurálja átlagos otthoni használatra."
    Az a baj, hogy ez az elmélet, de a gyakorlat sajnos nagyon más.

    Mondjuk nekem Qnap NAS-om van, amit otthoni DLNA-zásra, storage-nak, és torrentezésre használok. Emlékeim szerint olyan 2-3 hétbe telt, és még a nyomorult Twonky média szervert külön pénzért is meg kellett vennem, mire sikerült ezen alap dolgokra maradéktalanul képessé tennem. Miközben nem áll tőlem távol az informatika világa.
    Soha többé Qnap. De ahogy utána olvastam a Synology se sokkal jobb-e téren. Asustor és Zyxel az utolsó mohikánok, ahol tényleg igaz, ez a bekapcsolod, párat kattintasz és boldogan használod évekig dolog.

    Én kérek elnézést!

  • martonx

    veterán

    válasz Cifu #52 üzenetére

    Elvileg, hangsúlyozom elvileg ezeket fél óra alatt Qnap-pal is össze lehet kattintgatni. Gyakorlatilag a Qnap-os Download station nem tud olyat, hogy saját gépeken torrentet hozzáadjak egy kattintással, azaz nincs hozzá külső kliens program. Így Transmission-t kellett beüzemelni, ami egy őrület volt Qnap-on.

    Aztán elvileg, hangsúlyozom elvileg a Qnap-os Media station is jó DLNA-ra, csak épp nagyon válogatós a file formátumokra (ahogy utóbb kiderült elég sok média szerver van ezzel így). On-the-fly átkonvertálást nem vállaltam be a kemény 4 magos arm-os hardveren, így maradt, hogy olyan média szervert keressek, ami bármit lejátszik. A Twonky ilyen, csak épp az meg zsebbe nyúlós. Vicces, hogy Zyxel-eken a Twonky alapból rajta van, ők licenszelték a saját NAS-jaikra.

    A Storage volt az egyetlen felhasználási forma, amire a Qnap zokszó nélkül jó volt, bár ott meg az őrületesen bonyolult lemez varázslós szarjukban képtelen voltam rájönni, hogy tudom a második lemezt hozzáadni az elsőhöz, úgy hogy adatok se vesszenek el, így most két külön meghajtó látszik az egy nas-ban, ami nem kicsit idegesítő, de együtt tudok élni vele. Röhej fos a Qnap.

    Viszont még akkoriban utána jártam, hogy ha gyorsan eladom a fosomat, és csak pár K-t bukok rajta, akkor a Synology ezekben jobb-e. Ahogy láttam, közel se biztos, hogy jobb lett volna. A lemezes varázslói egy fokkal egyszerűbbek, mint a Qnap-é, a média szervere talán lejátszik bármit, talán nem, Transmission-t biztos könnyebben be lehetett volna üzemelni rajta. Végül hagytam a francba az egészet.

    AsusTor és Zyxel a két márka, amiknél valóban igaz az, hogy azt tudják, amit egy NAS-tól elvár az ember (én legalábbis). Pár kattintással faék egyszerű beüzemelhetőség. Viszont ezek meg hardverben vannak lemaradva 2-3 évvel a nagyok mellett (Qnap, Synology).

    [ Szerkesztve ]

    Én kérek elnézést!

  • Dragon3000

    veterán

    válasz Cifu #74 üzenetére

    Az adott hozzászólásban említett IT-s szakemberekre utaltam és nem általánosságban.

    [ Szerkesztve ]

  • thedioda

    tag

    válasz Cifu #74 üzenetére

    Ezt azért cáfolnám, én sem azért használok épitettet mert nemtelik syno ra, szipmlán miért fizessek ki valamire felárat ami még zártabb is adott esetben, ha valaki ezen a területen dolgozik és felhuzni egy ubuntu srv-t meg rá egy smbd-t tovább tart max 15 percnél ott gond van. Mezei usernél még inkább megértem hogy a dobozos megoldást veszi.

    "A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

  • martonx

    veterán

    válasz Cifu #110 üzenetére

    Ez igaz, de a kettő nagyon hasonló árban, tudásban, szolgáltatásban. Ezért azok után, hogy a QNAP-pal ennyire megégettem magam, én már kétszer meggondolnám, hogy még egy fokkal több pénzt kiadjak-e a kb. ugyanolyan Synology-ra. Mi van, ha ez is csak papíron annyira fasza? Papíron a QNAP is hiper-szuper, van topikja, rajongói, mindent tud, semeddig nem tart beüzemelni. :(

    Én kérek elnézést!

  • Rozisoft_Bp

    tag

    válasz Cifu #115 üzenetére

    Így van! ízlések és pofonok, ezért kezdtem egyes szám első személyben a hozzászólást. Nyilván az én preferenciarendszeremre épült a lista.

    Médiatár: Az ember megírja a hozzászólását, átolvassa és elégedetten hátradől: "Íme, logikusan leírtam mindent, nem lehet félreérteni, mire is gondoltam!" Hát de... :)
    Az előző pont kiegészítése akart lenni, hogy ha valaki jobban szereti a médiatárakat a könyvtárszerkezetben böngészésnél, akkor azon kliensprogramot fog használni ami ezt nyújtja. Ilyenkor belefuthat abba, hogy az okostv is felépít egy saját médiaadatbázist a megosztott meghajtó fájljaira támaszkodva, meg mondjuk a a pc médialejátszója (teszem azt a windows media player). Ehelyett jobb a médiaszerver egy központi adatbázissal.

    Teljesen offtopik: Elérhetetlen vágyálom egy papírkönyv a szovjet - orosz űrhajózásról? :U

Új hozzászólás Aktív témák