Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _kovi_

    aktív tag

    válasz Cifu #17 üzenetére

    Nem-nem itt nem erről van szó. Tudom embedded rendszer..
    Értem oké belépőszint. DE! Testvéreméknél üzemeltem be egy 218j-t. Semmi bajom nincs vele. Stabil, megbízható, s a DSM tényleg jó! Az Antivirus-t min 512 MB-os verzióra ajánlják.
    Csak alap dolgokat állítottam be: VPN, Download Station, AV, HyperBackup, FS, iTunes szerver, Photo station.
    Normál otthoni szerepkörök. És hát nem mondom, hogy fürge. A ram miatt egyébként.
    A Syno helyében SODIMM foglalatot tennék bele, és adnám méregdrágán a ramot hozzá, s akkor visszajöhetne az ára. De azért nem vennék egy 1 GB-os modellt sokkal többért hogy ne döcögjön annyira...
    S akkor még mindig 1 GB-ról beszélünk... :)

  • martonx

    veterán

    válasz Cifu #17 üzenetére

    "A Syno legnagyobb előnye, hogy kb. plug-and-play elven működik. Berakod a HDD/SSD-t, rádugod a hálózati kábelt, bedugod a 230V-ba, és működik. Még egy laikus is fél óra alatt felkonfigurálja átlagos otthoni használatra."
    Az a baj, hogy ez az elmélet, de a gyakorlat sajnos nagyon más.

    Mondjuk nekem Qnap NAS-om van, amit otthoni DLNA-zásra, storage-nak, és torrentezésre használok. Emlékeim szerint olyan 2-3 hétbe telt, és még a nyomorult Twonky média szervert külön pénzért is meg kellett vennem, mire sikerült ezen alap dolgokra maradéktalanul képessé tennem. Miközben nem áll tőlem távol az informatika világa.
    Soha többé Qnap. De ahogy utána olvastam a Synology se sokkal jobb-e téren. Asustor és Zyxel az utolsó mohikánok, ahol tényleg igaz, ez a bekapcsolod, párat kattintasz és boldogan használod évekig dolog.

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák