Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    válasz koko52 #42 üzenetére

    Saját gépes mérést hogyan lehet hasonlítani egy másik konfighoz? Sehogy.

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz koko52 #42 üzenetére

    OK.

    És hány embernek van 1070 fölötti kártyája? ;) És akinek 2080 Ti-je van, az milyen felbontásban játszik? És a Spectre/meltdown??? És a hosszabb trávú socket támogatás???? AM4-ben BIOS frissítés, és 3rd gen ryzen bepattint, ennyi. Intelnél meg ezek a számok csak a legersőebb Z390-nel jönnek ki, gyors RAm-okkal, és ahyg yorsulnak a RAM-ok, úgy szűkül az olló... ;)

    Mindezt egybevetve még mindig intelt vennél? Én egy ilyen céget nem támogatnék. Sokáig azt vettem volna másnak is, de amióta kiderült, mi művelnek... És árulják az ipari hulladékot horror áron a sebezhetőségével együtt. Persze, értem én, Aki játszik, az sosem netezik. Sőt, nincs is otthon rádugva a netre a gép, még ha van is net. Aha... OK. Ti tudjátok... Azért szerintem senki nem venne meg egy olyan autót, amiről kiderül, hoyg hibs a légzsákja, mégis ugyanúgy gyártják tovább. Majd a programozó megoldja. OK. Ez is egyfajta hozzáállás... És persze tuti biztos, hogy most is mindenkit lefizetnek, hogy intellel gyártsanak épeket. Az AMD-nek hiába van jobb terméke, ha nincs pénze. Egyébként engem nem zavar a monopol helyzet, az zavar, ha valaki gusztustalanul működik, és velejéig korrupt. Na, iylen az intel, egyébként az NVidia is hasonló kicsit. Ha már AMD GPU-ra hajladnó valaki egy kicsit optimalizálni, mindjárt elolvad az a fene nagy FPS különbség. ;) De mindenki azt vesz, amit akar. Nekünk a monopol helyzet jó, mert magas profittal működő cégek lesznek az eredménye, ami hosszú távon jobb a gazdaságnak, mint a verseny, csak legyenek korrektek a cégek. A DDR4 árai is érthetőek ilyen szempontból, mert ha mindnekinek eladták a DDR4-et, ki fog venni? Mondjuk senki? És minek cseréljenek az emberek DDR5-re? Aki 4K/8K-zik, az fog, de egyre kevesebb ember vált valmai újra csak azért, mert az adott dolog új. Igen, lesz 8K is 1-2 éven belül valószínűleg, de oda már a 2080 Ti is kevés lesz...

    Tehát ezek elvi kérdések már. Kit támogatunk a pénzünkkel, és miért.

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák