- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Házimozi belépő szinten
- Projektor topic
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- TCL LCD és LED TV-k
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Milyen monitort vegyek?
- Milyen egeret válasszak?
Új hozzászólás Aktív témák
-
bambano
titán
válasz
almafa42
#224
üzenetére
összevetettem azt az állítást, hogy állítólag a kriptó kis százaléka fekete csak, azzal az állítással, hogy sokak szerint azért jó a kriptó, mert nem lehet nyomonkövetni, ebből kiderült, hogy sem azt nem lehet állítani, hogy a kriptóban kis százalék fekete, sem azt, hogy sok.
ha a felhasználás jelentős része elkerüli a hatóságokat, akkor nem tudnak róla állítani semmit. -
bambano
titán
válasz
almafa42
#211
üzenetére
tehát a hagyományos bank, amit pszáf meg egy rakás másik cég felügyel, nemzetközi szerződésekben van lefektetve a működési szabályzata, stb. stb. az nem biztonságos.
a kriptó meg az.
azért ezen hagy röhögjek már egy kicsit...
te rendelkezel a pénzeddel? hogy? a kriptónál úgy van pénzed, hogy reménykedsz benne, hogy mindig lesz rá kereslet. ez a remény egyes időszakokban megalapozott, más időszakokban meg nem lesz az. -
bambano
titán
válasz
almafa42
#155
üzenetére
a kriptó nulláról indult és nullán fogja végezni.
tehát ez hosszú távon zéró összegű piac. közben jobbra-balra sasszézik egyet-kettőt, az fog nyerni, aki jobban informált lesz a roló lehúzásakor.ebben különbözik a kriptó a többi részvénytől, hogy a klasszikus, esetleg nagy történelemmel rendelkező részvényeknél nem lesz olyan, hogy lehúzzák a rolót és nulláznak. például a kanadai vasút az ilyen, ha csődbe megy, akkor is marad egy rakás eszköz, a részvény pályája során egy szolid, konzervatív menetelést csinál, és rendszeresen fizet osztalékot.
ez nem innovatív piac, semmi innováció nincs benne. max. annyi, hogy nehezebben látható át a bullshit.
-
bambano
titán
válasz
aujjobba
#154
üzenetére
a kriptóknak túl nagy a volatilitása. egy jól/rosszul elhelyezett mondattal is komolyan lehet befolyásolni az értékét.
tehát ha te úgy vetted olcsón, hogy valaki ráijesztett a kisbefektetőre, és emiatt ő veszteséggel eladta, majd te fölözted le a későbbi árfolyam emelkedést, akkor igen, te megkopasztottad.de nem ez a fő kérdés. a fő kérdés az, hogy amikor majd lehúzzák a rolót, mert le fogják, arra vegyél mérget, akkor a kisbefektetőknél marad az értéktelenné vált kriptó, akik meg addig spekuláltak vele, azok meg nyernek. pont úgy, mint amikor a piramisjáték befuccsol. én főleg erre a második esetre céloztam.
-
bambano
titán
gyengébbek kedvéért: amikor opciós ügyletet kötsz a tőzsdén, az a spekuláns oldaláról lehet szerencsejáték, viszont a másik oldalt nézve lehet egy reális, hasznos üzlet.
ettől persze még lehet alapja annak az állításnak, hogy a tőzsde is elszállt már és szerencsejátékká alakult. a nagysebességű mikrotranzakció történet biztosan olyan, amit ideje lett volna rég kiirtani.
-
bambano
titán
merugye a pénzintézeteknél csak és kizárólag tisztességes rendes menedzserek dolgoznak, soha nem kavarnak semmit, minden termékük tisztességes és nem kergetik a profitot. oh wait.
hiszen a 2008-as válság is amiatt volt, mert tisztességes pénzügyi termékeket árultak tisztességes feltételekkel a kisbefektetőknek. oh wait...
és ezek a pénzintézetek meg a bennük dolgozó menedzserek ha mást nem, legalább a leckét megtanulták 2008-ból, homokot szórtak a fejükre, megtépték az öltönyüket és azóta tisztességesen dolgoznak, és nem lopnak minden csekkes tranzakcióból oh wait... -
bambano
titán
válasz
Andreaspasco
#86
üzenetére
normális esetben a cég fejlődése biztosítja az alapot, a cég részvényeken keresztüli finanszírozása teljesen megszokott és helyes eljárás.
más tudatlanságát kihasználni az nem helyes. az meg különösen visszataszító, hogy baleknak nevezi azokat, akiknek a pénzét lenyúlja.nem az a probléma, hogy valaki hasznot ér el tőzsdézéssel. hanem az a probléma, hogy jól láthatóan egy olyan "pénzügyi terméken" ér el hasznot, ami az elejétől a végéig enbloc hazugság és átverés. sok tájékozatlant behúznak azzal, hogy átlag számára mágikus divatszavakat használnak, majd jól megkopasztják őket a tisztelet minimális jele nélkül.
-
bambano
titán
válasz
tordaitibi
#41
üzenetére
de emellé, amit leírtál, még odakerülhet a bennfentes kereskedés gyanúja a kriptónál.
-
bambano
titán
válasz
Andreaspasco
#26
üzenetére
nem, egy normális részvény arról szól, hogy megveszed a részvényt, a mögötte álló vállalat valós termelést, szolgáltatást végez, arra valós, fizetőképes piaci igény van, és abból befolyó bevétel tőkeköltségre eső részét kifizetik a részvényeseknek. tehát a rendes részvénynél nem az n+1. vásárló hite képezi a kifizetés alapját, hanem valós termelés ellenértéke.
ettől egy független téma, hogy lehet lufit fújni, mint pl. most az ingatlannál, de ez a rendes piacokon kivétel, a kriptónál meg alapértelmezett, beépített működési mód.
-
bambano
titán
válasz
FattyDove
#11
üzenetére
mert ez egy piramisjáték, ami mindig arra épül, hogy a piramis tetején levők lehúzzák az alján levőket.
nem értelmes, mert semmiféle értéket nem állít elő. amit előállít, az csak annyi, hogy egyesek hisznek benne, hogy pénz van benne. ha ez a hiedelem megdől, akkor megdől az egész történet, mint ahogy a piramisjátékok meg szoktak dőlni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kerékpárosok, bringások ide!
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Path of Exile (ARPG)
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Házimozi belépő szinten
- ASUS routerek
- laskr99: DFI és DFI Lanparty gyűjteményem
- droidic: Windows 11 önállóság nélküli világ: a kontroll új korszaka
- További aktív témák...
- Intel Core i9-9900K, Gigabyte Z390 AORUS Master, Noctua NH-D15
- Ryzen 7 kezdő 1080p játszós konfig
- iPhone 15 Pro Max kék titán 256 GB kártyafüggetlen 1 év garanciával ELADÓ
- ASUS ROG Flow Z13 (2025) GZ302EA-RU004W - 3 év garancia - GYÁRI, MAKULÁTLAN ÁLLAPOT!!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B660M i5 12400F 16GB DDR4 1TB SSD RTX 3070 8GB Zalman T4 Plus Cooler Master 750W
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B450 R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Zalman Z1 Plus Cooler Master 750W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3340
- LG 48B4 - 48" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- Xiaomi Redmi 12C 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest




