Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #72042496 #110 üzenetére

    A csapda az, hogy nincs az end-user / consumer piac felkészülve erre. Sem igény nincs rá (mi elég rétegnek számítunk, valljuk be), sem a megfelelő technológia (lásd 2 perc alatt felkrimpelek egy optikai véget - fenét) :)

    Ezért írtam, hogy rohadt jó lenne az optika, de aztán dabadab kartáccsal egyetértettem abban, hogy ez így kb. kivitelezhetetlen. Lehetne szerver hálókártyát lőni mondjuk a legkeményebb kapcsolatot igénylő 2 gép közé (munkagépbe és NAS-ba is 1-1 Emulex SFP-s karit platina árban, lásd eBay), de hogy az egész házban ez menjen, minden szobában legyen gép és azokba ilyen kelljen egyáltalán, hát ennek kicsi az esélye. Egy bicoin bányában még megérteném a dolgot, mondjuk ha nem egy büdös nagy modern konténerben blade-ezek, hanem otthon bányászok - de valljuk be, többszáz kilowatt elégetése kriptovalutára szintén nem egy tipikus otthoni felhasználás :DDD :N

    Egy legalapabb használt HP Procurve meg nem fog nekem 7/24 zúgni sehol, mert ott azonnal agyoncsapom.. :U

    Szóval .. az enterprise világból lenne itt eszköz amúgy, de a realitása kicsi, hogy otthonra 10GbE fölé kelljen valami az elkövetkező 10-15 évben, ez a 10 meg piszok sok, lássuk be.

    Egyszerűbb inkább a csöveket olyanra hagyni, hogy amikor elfogy a CAT6 vagy egyéb kábeled kapacitása az őrült igényeidnek, behúzol valami mást a falba és ez kerüljön 10 percbe, ne járj úgy, mint én fateromék '86-ban épül házában, hogy a befűzőszál alig bír végigmenni a csőben, nemhogy amit húz maga után (nem tudtunk be-CAT5E-zni jópár éve, feladtuk), annyira szűkek és sarkosra, "szabványra" hagyottak lettek a kanyarok a falban futó műanyag csövekben, meg a csövek is vékonyak voltak.

    Anyám meg most újított fel velünk egy kis hétvégi házat, hülyére szedtük-bontottuk vázig. Új tető, OSB, kívül Nikecell, nemesvakolat, új modern ablakok, belül meg raktam a nyári 38 fokban szorgalmasan a kőzetgyapotot a gipszkarton fal lécei közé. Ott gondolkodtam el azon, hogy ha most ezt komolyan be kéne csövezni-kábelezni, tuti hogy "szabvány" csövek helyett valami vékonyabb vízcsövet néznék, nem lenne olyan gondom, hogy megszorul behúzás közben a kábel és úgy marad, se előre, se hátra :U Az amúgy szintén már felújított '86-os családinak a falában (sajnos) meghagyták felújításkor az elektromos rendszert (ami jó amúgy), így a fali csöveket is: szerintem egy ilyen csőbe a mutatóujjamat nem tudám tövig dugni, olyan vékony. Na ez a hiba. Na meg a hülye alig-lecsapott-ívű derékszögek. Nálam fentől menne le átlóban bután, keresztbe a falban, nem ám oldalt lehozzuk, aztán derékszög és vízszintbe ...vagy a derékszöget mocskosul lecsapnám nagyon lágy ívvel.

    Szerintem ez a leg időtállóbb megoldás úgy, hogy egyébként - lol - köze nincs az informatikához. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák