Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Csabroncka #14 üzenetére

    Kivéve, ha az ember direktben köti össze a munkagépét a NAS-al, mert úgy problem solved. :U Én pl. csak az asztalimmal nyúztam a NAS-t, durva másolások, Photoshop, Lightroom, ilyenek. 10GbE esetén a normál karijukkal megyek a router fele, 1-1 dedikált 10GbE kártyával meg egymással direktbe őket rézen. A többi csak beállítás kérdése. Azért lényegesen elérhetőbb még így is a Gigabit feletti sebesség, mint eBay-en 1-1 Infiniband karit kukázni és azt belőni a két gép közé. Mondjuk az 40Gb-nél indul (amiket láttam értelmesebb karik) és nincs Ethernet overhead, ha nem akarja az ember .. :U Csak kicsit beteg megoldás otthonra.. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Male #97 üzenetére

    Nem, a kábel sem vészes (persze ne 20 méter kelljen a pincében lévő NAS-odhoz) :D és switch sem kell közéjük.

    Itt egy iromány, [link], update-elve azzal, hogy a két gép között (mint olvashatod) összejött a 7.8 Gbit feletti sebesség IP overhead-el együtt, tehát IP szinten, illetve olvashatsz az SMB kliens 1 szálas limitációjáról is, amivel a CPU-t tekeri mint állat 1 szálon és masszívan befékezi az egész cuccot.

    Szóval protokoll oldalon vigyázni kell vele, persze ha mindkét oldal Linux, szerintem nyert ügye van az embernek, de talán Win10 alá is be lehet erőszakolni valami más fájlrendszerkezelő protokollt, esetleg M$ hegesztett az SMB-n és több szálat is kezel már, ennek még nem néztem utána.

    Mindenesetre most van jópár QLogic 40Gbit-es adapter eBay-en 29 EUR-ért :U , 1 portos, illetve 2 portosak is 49 EUR körül (tehát 2x40Gbit), a portokat link aggreation-el egybe kötve (Linux alatt: bonding) már 80Gbit-en vagy elméletben. :DDD Itt gyanítom, már Win10 kizárva, aztán lehet, meglepődnék, ha valakinek sikerülne a nagy hack :) - mindenesetre már az 1 portos 40Gbit is 5 Gigabájtot átvisz elméletben 1mp alatt. A kártya interfésze PCIe 2.0 x8, így az 5 Gigabájtot nem hozza, mivel a PCIe 2.0 x8 maximuma 4 Gbájt/sec - na de hát a kari 10e Ft, miről beszélünk. :U Tehát a PCIe 2.0 x8-at telítve is van 4Gigabájt-od, ami mp-enként átfér a csövön a NAS-od és az asztalid között.

    Ez azért már elég pár dologra, úgy gondolom, szaros 10k/kártya bekerülési költségen + kábel + szoftver oldali mókolások.

    Kihívás, az biztos, de cserébe teper, mint a kurvaélet. Konkrétan NVMe SSD-ket is tudnál raid0-ba vagy 1-be tenni hozzá NAS oldalon, ha lenne 2 NVMe csatolós alaplapod és két Samsung ultravihargyors EVO szériás NVMe SSD csúcsmodell raid-je se tekerné púpra az átviteledet :DDD :U Na ez a powa. ;] Persze overhead-et kalkulálni kell mindig, meg jól megnézni, a protokollok, driver, OS tudja-e a többszálúsítást, stb stb. de elméleti szinten hülyülve-kísérletezve marhajó elagyalni ezen :K

    Aki viszont eleve Linuxon van, egy Ubuntun például, kliens oldalon is, annak szerintem még egyszerűbb dolga van és jó esetben az átviteli számításokat az összes érintett layer-en a kártyák számolnak driveren keresztül, nem pedig az OS. Kivéve SMB esetén, mint látjuk a cikket, ám ez javulhatott a Win10-el.. nem tudom.

    Lehet egyszer megnézek két ilyen karit, mit tudnak a gyakorlatban. Egy elméleti 4 Gigabájt/sec-ből overhead meg minden után még mindig marad egy elképesztően gyors 3.6 körül, hasra, pluszminusz protokoll függően amit átvitelre használsz hozzá. Zsír cucc :) :K Hamarabb elfogysz storage oldalon sebességgel.. :DD :))

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Male #101 üzenetére

    Mazochistáknak való téma, tény. De aki szeret ilyennel bíbelődni, kikaparja a dió belét és előbb-utóbb pislogni fog, mert klassz, ha jól be van lőve. Nyilván nem tömegtermék :)

    Amúgy az utánam szóló komment kapcsán: sztem is előremutatóbb az optika otthonra is. Nem is tudom, miért nem terjedt el eddig. A mai, hifihez kapható gagyi optikai kábeleken és/vagy velük ekvivalens kábelekkel (amik tök műanyagok amúgy) bőven elmegy bármi. Épületek között most is optikáznak (jó esetben), potenciálkülönbségek (elkerülése) miatt. Belül ugyanígy jó lenne, egészen a végpontokig. Annyi csak, hogy LAN party-kon nem lehet úgy taposni őket :DDD de az internet óta LAN party-k se nagyon vannak már, problem solved. :DDD

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz dabadab #103 üzenetére

    Hát ja. Mindenesetre ha házam lesz egyszer, a padlásról tökegyenesen vagy marha lágy ívű kanyarokkal fog vezetni a cső a szobákba, hogy bármikor gond nélkül újrahúzhassak egy kábelt :D

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #72042496 #110 üzenetére

    A csapda az, hogy nincs az end-user / consumer piac felkészülve erre. Sem igény nincs rá (mi elég rétegnek számítunk, valljuk be), sem a megfelelő technológia (lásd 2 perc alatt felkrimpelek egy optikai véget - fenét) :)

    Ezért írtam, hogy rohadt jó lenne az optika, de aztán dabadab kartáccsal egyetértettem abban, hogy ez így kb. kivitelezhetetlen. Lehetne szerver hálókártyát lőni mondjuk a legkeményebb kapcsolatot igénylő 2 gép közé (munkagépbe és NAS-ba is 1-1 Emulex SFP-s karit platina árban, lásd eBay), de hogy az egész házban ez menjen, minden szobában legyen gép és azokba ilyen kelljen egyáltalán, hát ennek kicsi az esélye. Egy bicoin bányában még megérteném a dolgot, mondjuk ha nem egy büdös nagy modern konténerben blade-ezek, hanem otthon bányászok - de valljuk be, többszáz kilowatt elégetése kriptovalutára szintén nem egy tipikus otthoni felhasználás :DDD :N

    Egy legalapabb használt HP Procurve meg nem fog nekem 7/24 zúgni sehol, mert ott azonnal agyoncsapom.. :U

    Szóval .. az enterprise világból lenne itt eszköz amúgy, de a realitása kicsi, hogy otthonra 10GbE fölé kelljen valami az elkövetkező 10-15 évben, ez a 10 meg piszok sok, lássuk be.

    Egyszerűbb inkább a csöveket olyanra hagyni, hogy amikor elfogy a CAT6 vagy egyéb kábeled kapacitása az őrült igényeidnek, behúzol valami mást a falba és ez kerüljön 10 percbe, ne járj úgy, mint én fateromék '86-ban épül házában, hogy a befűzőszál alig bír végigmenni a csőben, nemhogy amit húz maga után (nem tudtunk be-CAT5E-zni jópár éve, feladtuk), annyira szűkek és sarkosra, "szabványra" hagyottak lettek a kanyarok a falban futó műanyag csövekben, meg a csövek is vékonyak voltak.

    Anyám meg most újított fel velünk egy kis hétvégi házat, hülyére szedtük-bontottuk vázig. Új tető, OSB, kívül Nikecell, nemesvakolat, új modern ablakok, belül meg raktam a nyári 38 fokban szorgalmasan a kőzetgyapotot a gipszkarton fal lécei közé. Ott gondolkodtam el azon, hogy ha most ezt komolyan be kéne csövezni-kábelezni, tuti hogy "szabvány" csövek helyett valami vékonyabb vízcsövet néznék, nem lenne olyan gondom, hogy megszorul behúzás közben a kábel és úgy marad, se előre, se hátra :U Az amúgy szintén már felújított '86-os családinak a falában (sajnos) meghagyták felújításkor az elektromos rendszert (ami jó amúgy), így a fali csöveket is: szerintem egy ilyen csőbe a mutatóujjamat nem tudám tövig dugni, olyan vékony. Na ez a hiba. Na meg a hülye alig-lecsapott-ívű derékszögek. Nálam fentől menne le átlóban bután, keresztbe a falban, nem ám oldalt lehozzuk, aztán derékszög és vízszintbe ...vagy a derékszöget mocskosul lecsapnám nagyon lágy ívvel.

    Szerintem ez a leg időtállóbb megoldás úgy, hogy egyébként - lol - köze nincs az informatikához. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák