Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz TTomax #73 üzenetére

    Simán, mivel a hardver hasonló (gyakorlatilag a csak a lapka steppingje változott). PowerTune Boost funkciót viszont nem fogod ugyanúgy megkapni, mert nem tudja a kártya kiértékelni az értékeket. Ez azt a különbséget adja, hogy a PowerTune Boost GHz Edition esetében mindig működni fog, míg a sima 7970-en lassabb a hardver reagálása, és a kiértékelésnél az Boostot visszautasíthatja a hardver, amit esetleg a GHz verzió engedélyezne.
    Ezért kellett a PowerTune Boost funkcióra új hardver, mert a PowerTune teljesen hardveres vezérléssel fut. A meghajtóprogram a Windows betöltésekor engedélyezi a működést, és utána a meghajtó által betöltött konfigurációval a hardver végez mindent. Ezért szopó a 3rd party tuningprogram, mert azok módosítják a PowerTune működését, és egy csomó problémát idéznek elő, ahogy erre volt is reakció régebbről. Amiért erre nincs még megoldás az az, hogy a PowerTune működését az AMD nem adja ki másnak, vagyis csak ők tudják, hogy a hardvernek milyen konfiguráció kell. Szoftveres megoldás esetén jóval egyszerűbb lenne, mert a program fejlesztőjének nem kellene kitalálnia, hogy a hardver hogyan működik, mert a módosítás szoftveres oldalon történik. Ezért lett gyorsan támogatás az NV-nek az DVFS megoldására. Ott sincs kiadva a pontos működés, de baromi egyszerű lekövetni, mert minden módosítás a meghajtóprogramon keresztül történik, vagyis kb. egy-két nap alatt az egész feltérképezhető a meghajtó vizsgálatával. A PowerTune esetében ilyen nincs. Az csak üzeneteket küld a meghajtónak, hogy mi történt, de azzal nem megy semmire a 3rd party program fejlesztője, mert azt akarja megtudni, hogy hogyan történjen valami, de az teljesen a hardveren belül zajlik. A PowerTune konfiguráció betöltése is gond, mert az sem másolható. Vagyis mindenképpen egy saját konfigurációt kell írni, de úgy, hogy nem tudod hogyan működik a hardver. Ez okozza, hogy szünetel az ATT fejlesztése is, mert erre a PowerTune-ra nincs olyan megoldás, amit az AMD segítsége nélkül be lehetne vetni, és mivel a PowerTune felel mindenért (az órajelváltásokról, a ZeroCore-ról, és minden órajelvezérléssel kapcsolatos dologról (az UVD zárás kivételével)), ezért tudni kell hogyan működik a hardver, hogy lehessen hozzá támogatást írni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Pug

    veterán

    válasz TTomax #73 üzenetére

    Gondolom maga a kapuzas hardwares es termeszetesen a frekvenciaertekeket tovabbra is biosbol olvassa ki.

    ELADÓ: ÚJ Keychron M3 mini - fekete https://hardverapro.hu/apro/elado_uj_keychron_m3_mini_fekete/hsz_1-50.html

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz TTomax #35 üzenetére

    Nekik a memóriával voltak problémáik, de a GPU Boostot ők kezdetektől fogva limitálták. Aki belegondolt abba, hogy ez hogyan működik, nyilván nem vállalta fel a kockázatot. Persze ez nem törvényszerű, nem kell beállni a sorba, de azért +100 Mhz Boost komoly problémákat jelenthet, és ki sem lehet ezt jól tesztelni. Ráadásul a gari is nagyon nehéz, mert a Boost nem mindig aktív, vagyis a fagyások specifikusnak tűnnek, pedig a hardver okozza. A szerviz nem fog olyan programokat tesztelni, ahol állandó a maximális Boost, pedig jelen helyzetben csak ez hozza elő az esetleges stabilitási problémákat. Meggyőződésem, hogy a legtöbb kereskedő azt sem tudja, hogy a GPU Boost nem állandó, hanem termékenként változik.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák