Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bbendre

    őstag

    válasz Pioneer #8288 üzenetére

    Pontositok mert a fogalmazasom eleg ketertelmu. A Google tudja, de Te mint user nem ersz el minden adatot, de taroljak es kiadjak ha pl a hatosagok kerik. De sok esetben kapsz egy teruletet, hogy merre volt a telefonod. A Google telefon kereso is csak egy jo nagy teruletet ad meg merre volt a telefonod. De ebben szerintem benne van a Geolocation API is.
    Par eszrevetel:
    Pl Ha kikapcsolod a wifit es a nem kapcsolod ki a 'Turn on Wi-Fi Automatically' funkciot akkor a telefon idokozonkent keresi ugyan ugy a halozatokat.
    Errol bovebben : [link]
    Ez is jo pelda arra, hogyan lehet meghatarozni valakinek a helyzetet: [link]

    De ha kikapcsolod a GPS-t attol a Wifi alapjan nagyvonalaban ha nem is teljesen pontosan tudja a telefon merre vagy. Az Android 10 es 11 mar jobban vedi az adatokat mert ott nem A GPS -t kapcsolod ki hanem a helymeghatarazo szolgaltatast. De ott van a Bluetooth hack...
    Igen, Igazad van. De a hidd el, a telefonod annyi mindent tarol es elkuld, hogy nem is gondolnad...
    Geolocation API: [link] valamint [link]
    "The Geolocation API returns a location and accuracy radius based on information about cell towers and WiFi nodes that the mobile client can detect. This document describes the protocol used to send this data to the server and to return a response to the client."
    Ez is erdekes lehet: [link] ez is [link]

    Nem mondom, hogy nincs igazad mert nem tudom mi az igazsag. Nem tudom ellenorizni.
    Azt tudom, hogy regebbi android-on ROM oltam es nem tudtam a GPS-bekapcsolni mert rossz volt a Kernel, es nem pontosan, de elnavigalt a Maps az utamon :) Igaz egyszer nagyon eltevedtem mert nem volt eleg Wifi a kornyeken, de ez meg regebben volt.
    Azota barmi is lehet...

    Szerk. Abban is teljesen igazad van, ha nincs net nem tudja elkuldeni az adatokat.
    Igaz erre is van mar megoldas az IPhone-oknal: [link]

    +1 A Note 10 A-GPS-t hasznal: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

Új hozzászólás Aktív témák