Hirdetés
- Milyen videókártyát?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Apple asztali gépek
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- Melyik tápegységet vegyem?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Azonnali notebookos kérdések órája
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- És akkor a memóriapánik után beköszöntött a HDD-pánik
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
válasz
Speederer
#26
üzenetére
Igen, valóban, elfelejtettem említeni, h kikapcsoláskor a mentési művelet egy örökkévalóságig tart.

De hát valamit valamiért.
Ha lemondunk a mentésről, és manuálisan mentegetjük a cuccokat, ill. újraindításkor visszamásolgatjuk, akkor megspóroljuk azt a plusz időt amit a mentéssel vacakol. Viszont ha egyszer elfelejtjük kikapcsoláskor elmenteni..
Illetve én nagyrészt alvó módot használok, ritka az, amikor újraindítom a gépem, így nem őrli az idegeimet a hosszú leállítási művelet.
-
Többen írták, Windows alatt is működik-e RAM disk.
Nos, igen, pl. ezzel:
http://ipon.hu/utils/Dataram_RAMDiskElsősorban azoknak ajánlott, akik nem használnak SSD-t.

Az internet bugyraiban sokféle RAM Disk létrehozó program található, ezt nem azért ajánlom, mert lájkolom az Ipont, hanem mert állítólag ezzel a programmal lehet kreálni a leggyorsabb memória alapú merevlemezeket, illetve azért is, mert a fizetős, és az ingyenes programok közt főként az az elsődleges különbség, h a fizetőseket rá lehet bírni, h elmentsék a létrehozott RAM alapú partíciót, míg az ingyenesekkel ezt általában nem lehet megtenni.
Nos, a fenti program üdítő kivétel.
4GB-os partícióig ingyenes a használata, és mentésre/visszatöltésre is képes.Miért is kell mentegetni/visszatöltögetni?
A RAM egyik legfőbb tulajdonsága, h elveszti a tartalmát kikapcsoláskor.
Tehát ha lecsípünk pl. úgy 300MB-ot a fizikai memóriánkból, majd egy NTFS partíciót létrehozunk rá, és aztán erre a partícióra telepítünk programokat, azt a gép innét fogja futtatni. Viszont ha kikapcsoljuk a gépünket, ez a partíció elvész.
Ezért kell olyan programot használnunk, amelyik képes rá, h pl. egy CD kép formájában elmentse egy előre kijelölt helyre a partíciót, majd a gép indulásakor onnét vissza is töltse.SSD használata esetén elég a böngésző chace-t áthelyezni ide, amint azt már többfelé ajánlották: 9-es pont.
Aztán a létrehozott RAM disk-nek adjunk meg egy betűjelet, én. pl. az "A"-t adtam neki, lévén már nem használok Floppyt, így Total Commanderben garantáltan nem fogom összekeverni a többi meghajtóval.
Aztán erre a partícióra telepíthetjük a gyakran használt programokat.
Böngésző(k), fájlkezelő, Winamp, ACD See, stb, ki milyen programokat használ sokat.Egy régi notiban csodát tett:
XP alatt 2GB ramból lecsíptem 300MB-ot, azon vannak a fenti programok.
Firefox elindulása több mint egy percig tartott, most meg 4 sec.
A többi program szintén nagyon gyorsan elindul.
Megjegyzem, a lapozófájl is ki van kapcsolva a gépen.Természetesen komplett game is telepíthető a partícióra, de nem sok értelmét látom, lévén egy játék ma már akár 10GB-os telepítővel is rendelkezik, ekkora RAM disk létrehozásának meg nem feltétlenül van értelme.

Ennyi többlet ram ugyanis pont annyiba kerül, mint egy SSD.
Új hozzászólás Aktív témák
- iPhone 13 Pro MAX 512 GB Grafit - Gyári állapot - 30 nap garancia - ÁFÁ-s
- BESZÁMÍTÁS! Sapphire B650M R7 8700F 32GB DDR5 1TB SSD RX 6800 16GB Zalman Z1 PLUS Seasonic 750W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RX 6500 XT 8GB Rampage SHIVA ADATA 600W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RX 9060 XT 16GB Rampage SHIVA ADATA 650W
- GoPro 10 Hero Black
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i3 10100F 8GB DDR4 120GB SSD 1TB HDD GTX 1050Ti 4GB Fractal Design 500W
- ASUS ROG Cetra True Wireless Gaming fülhallgató új, garanciával!
- KÜLÖNLEGES RITKASÁG! VADIÚJ Microsoft Surface Pro 12 12" Snapdragon X Plus 16GB 512GB LEVENDULA 686g
- ÁRCSÖKKENTÉS Ravpower 6000 mAh-s mégis pici powerbank eladó
- GYÖNYÖRŰ iPhone XR 128GB Red-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3984, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi





