Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Digitalis

    senior tag

    Nekem 2008-as Pilips 47" 9703 (spektra 3 true color emby, ips, 18bit ) van. Történt egy baleset vele, kijelzőt kellet volna cserélni benne. 1 évig halogattam cserét, volt nálam közben ilyen olyan plazma és lcd-is, de mindegyikben zavart valami. Elsősorban az ambilight hiánya, :K aztán a vibrálás, tartós ghost, foszfor lag, zizi, színek stb. Úgy döntöttem inkább kijelző panel csere. Most újra van egy klassz TV-m és egy óriási tűéles kompromisszum mentes monitorom is egyben. Egyáltalán nem bántam meg, pedig nem volt olcsó történet ;) HD/BR forrásból színhűsége, nyugodt képvilága, számomra jobban bejön mint akár milyen plazma. Ez van.

    Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

  • Digitalis

    senior tag

    válasz Khelben #89 üzenetére

    Nekem meg az alábbi analógia jut eszembe, mikor zsigerből lefikáznak valamit vagy önigazolást keresnek ilyen vagy olyan hívők. ;)

    Találkozik a rendőr a haverjával, aki épp egy könyvet olvas. Megkérdezi, hogy mit olvas: - Mit olvasol? - Egy logikáról szóló könyvet. - Mi az a logika? - Figyelj, elmagyarázom! Van akváriumod? - Van. - Tehát ha van akváriumod, akkor feltételezem, azért van, mert szereted a halakat. - Igen, szeretem. - És ha szereted a halakat, akkor biztos szereted a finom halászlevet. - Igen. - És ha szereted a finom halászlevet, akkor biztos szeretsz hozzá finom bort inni. - Igen, valóban így van. - És ha szereted a jó borokat, akkor biztos szereted a jó nőket is. - Hát tényleg szeretem. - És ha szereted a jó nőket, akkor nyilván nem vagy buzi. - Hát tényleg nem vagyok. - Na ennyi. A rendőrnek nagyon megtetszik ez a logika-dolog, kölcsönkéri a könyvet. Épp olvassa ő is, mikor találkozik egy másik rendőrrel, aki odamegy hozzá: - Mondd csak, mit olvasol? - Egy logikáról szóló könyvet. - Mi az a logika? - Figyelj, elmagyarázom. Van akváriumod? - Nincs. - Akkor te buzi vagy. :)

    Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

  • Digitalis

    senior tag

    válasz micimacko #101 üzenetére

    ... még CCFL-es megvilágítású és sötétben jobban előjön a fekete hiánya. De mint írtam nem mindenki sötétben használja a TV-t, és nappali szobában (nem, nem vakító fényről beszélek, hanem egy sima nappali megvilágításról...nem kell sütnie a napnak sem) semmi kivetnivaló nincs a feketéjében. A plazma feketéje meg csak sötétben lesz fekete.

    A jelenség magyarázata az, hogy a plazmatévék képpont-celláinak fluoreszcens rétege külső fény napfény, lámpafény hatására reakcióba lép, világítani kezd. E miatt a plazmaképernyő kontrasztja csökken, és fekete visszaadása gyengébb lesz mint egy LCD tévéé!

    CCFL-es megvilágítású és sötétben jobban előjön a fekete hiánya.[nem mindegyiknél] ;)

    Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

  • Digitalis

    senior tag

    válasz Ijk #162 üzenetére

    Mindig a feketével jöttök. És a fehér :) meg a többi szín és árnyalatai és a kép nyugodtsága?
    Egyébként meg [link]

    Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

Új hozzászólás Aktív témák