Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blueMerle

    veterán

    Én baromira nem vagyok menő a zinternetten. Nem vagyok regisztrálva egyetlen nyomorult közösségi oldalon sem. Van egy msn accountom, talán 1 hónapja léptem fel rá üzleti ügyben, ennyi.

    Régimódi vagyok. A barátaimmal összejárunk, beszélgetünk, irl :DDD Ha valaki messzebb van és akarok neki valamit üzenni akkor hadrendbe állítok egy mammutot: az e-mailt. Nem, semmi se olyan baromi fontos ami ne tudna addig várni, amíg el nem olvassa. No és persze legtöbbnek úgyis van push. :U

    Régimódi vagyok. Megkapom ezt sokszor, csupa nagyon menő embertől akik minden trendet követnek a zinternetten. Sok éve a chaten nyomták hajnalokig, aztán jött az msn-mánia majd csacska gportalos weblapokat gyártottak, később jött a blogőrület és most itt van a social networking nekünk. Ugyanmár, majd ezt is felváltja valami. Ha tudnám mi, akkor nagyon gazdag lehetnék :)

    Mindig minden újdonságra rásütik hogy ez a jövő. Én meg a hétvégén megyek ki a kertbe, sütök inkább valami finomat a grillen a barátaimmal, majd ott lájkoljuk egymást egy sör mellett ;)

    [ Szerkesztve ]

  • blueMerle

    veterán

    Mailben japtam, elöször nem akartam kirakni hátha valaki személyes sértésnek veszi, de remélem mindenki vágja hogy ez csak poén :)

    2013 július: a FB multi-language alapon híreket és teszteket szolgáltat minden témakörböl, a hírportálok látogatottsága drasztikusan csökkeni kezd. Szinte minden fontos információt megtalálok már a FB-n, nagyon kényelmes, valóban. Eddig miért is nem ezt használtam?

    2013 december: lassan de biztosan a fórumok kihalnak a FB-nek köszönhetöen, a hírportálok is már csak hellyel közzel frissülnek. Ha kitartóan keresek még azért találok néhányat. Tegnap is sikerült egyre ráakadnom, éljenek a partizánok!

    2014 október: kisfiam született, és ahogy mostanság illik, először a FB-n regisztráltunk neki egy profilt és a Név megadásakor döntüttük el, hogy mi lesz a neve. Furcsa érzés volt. Amikor a nemet kellett megadni a doki a szülőszobában az ollóval viccelődött. Ez normális??

    2015 november: a FB-on mára-már szinte minden internetes szolgáltatást megtalálok. A Steam is csak itt használható: böngészőben, játszani is csak online tudok FB-on keresztül, a barátaimmal. Megszokást igényel, de nem különösebben zavar. Sőt a játékok is távoli gépeken futnak, így nem kell költenem újabb gépre. Ezaz ez kellett nekem!!!

    2016 január: a FB felvásárolja és beépíti a rendszerébe az Amazont és a Pixmaniat, minden nyelven elérhetővé teszi, a többi webshop haldokol. Nem is baj, találtam olcsón alsónemüt és még ingyen is házhosszállítják, bár kicsit frusztrál a FB logó. A fórumok, blogok mára már teljesen kihaltak.

    2017 február: a csevegőkliensek szervereit leállították, napi néhány száz elvetemült user miatt felesleges volt fenntartani őket. A blogszervereket törlik, van amit archiválnak az utókornak.

    2017 december: a hírportálok teljesen eltüntek. A hírek, tesztek minden témakörből már csak a FB-n elérhetőek. Furcsa, eddig nem is tudtam hogy érdekelnek engem a vakondok táplákozási szokásai? A kisfiam is szépen cseperedik, 24.-én kapott egy FB-toy macit. Már csak ilyet árulnak. Azt hiszem körülnézek a pincében.

    2018 június: a FB felvásárolja az összes szervert a világon, szükség is van a nagy kapacitásra. Minden egyéb feleslegesnek vélt weboldalt törölnek. A nagy halakat a YouTubeot és a többi portált is beépítik a FB-be, legyen csak minden egy helyen, minek a felesleges sok különálló oldal. A gyártók, cégek is már csak itt találhatóak meg. Ottó barátom webdesign vállalkozása is csődbe ment, most a FB-nek dolgozik ő is. Azt hiszem diszpécser, egész jól keres.

    2019 március: a Google módosul: a Keresés gombot átnevezik: Keress a FB-n, minden egyéb szolgáltatást beépítenek az FB-be. Az Android OS-t átkeresztelték FaceDroidra, és csak azzal tudok beszélni, akit legalább heti egyszeri alkalommal Likeolok.

    2019 május: a Google és a FB egyesül, felesleges két oldalt is elérni a neten. A 14-es Explorerből már elhagyták az URL címsort is, alapból a FB jön be. Más már úgysincs. Ez nagyon kényelmes, végre nem kell azt a sok url címet fejben tartani, mindent megtalálok egy helyen. Ottót előléptették, a webshop részlegen lett ügyvezető. Még sokra viszi egyszer.

    2020 december: Boldog Karácsonyt! A kisfiam is már 6 éves lett, és megkérdezte: apa, régen a FB előtt milyen volt az internet, amikor minden információt meg kellett keresni, nem volt minden szolgáltatás egy helyen? Én pedig nagyon elkényelmesedve egy szóval válaszoltam: körülményes.

  • blueMerle

    veterán

    Lassan de biztos úgy érzem hogy nem tudok ellenálni, muszáj lesz regelnem magam :DDD Csak nehogy hanyagoljam a PH-t ezután :P

    Sosem voltam regelve egyetlen közösségi portálon sem, szóval ez nekem valami nagyon új dolog lesz. :))

  • blueMerle

    veterán

    válasz Sk8erPeter #260 üzenetére

    Veszettül fogom nyomkodni a Like gombokat ahol csak meglátom ésszel vagy anélkül. :DDD :D

Új hozzászólás Aktív témák