- Azonnali VGA-s kérdések órája
- SSD kibeszélő
- Milyen TV-t vegyek?
- Fujifilm X
- Milyen CPU léghűtést vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- ZIDOO médialejátszók
Új hozzászólás Aktív témák
-
0xmilan
addikt
> Nem rémlik, hogy a szádba adtam volna bármit, alighanem félreértettél valamit.
Pedig ebben a hozzaszolasban is csinalod:
"a munkám hatékonyságát nem növeli az amit te rám(vagy bárki másra) akarsz tukmálni"
Nem tukmaltam semmit senkire.> Igen, te egy problémára kínáltál megoldást(nincs annyi billentyű a klaviatúrán)
Nem. Meg mindig nem.De nem irom le ujra.
Annyira vartad, hogy valaki ir majd valamit, ami szembemegy #25-tel, hogy kielhesd a <100% billzetek fele erzett frusztraciodat, hogy nem tunt fel, hogy az en hozzaszolasomnak semmi koze nem volt hozza.> Nyugodtan hagyd abba a vergődést...
Ebben egyetertunk. Nem eroltetem magam tovabb.>Tudod mi az igénytelenség? Nem az ha valaki ABS gombos billentyűzetet használ, mert fontos neki a magyar kiosztás. Hanem az amikor full ékezetek nélkül ír, mert angol a kiosztása és azzal úgy egyszerűbb...
Jajj, most mar ertem, hogy miert vagy ennyire ideges. -
Kansas
addikt
No, úgy látom, alapjaiban egyetértünk.
Pár apróbb részlet ami a különbség."saját preferenciák mentén meghozott kényelmi döntés. 60% alatti méret nekem önszopatás lenne"
Ahogy neked a 60% alatti önszopatásnak számít, úgy mindenkinek, akinek a 100%-oson nem hiányzik semmi(makró, multimédia, stb.) de a kisebbeken már igen, annak a 100% alatt minden bizonyos mértékű önszopatás(a méret csökkenésével növekvő mértékű). És mivel a legegyszerűbb(és gyakran legolcsóbb) megoldás egy fullos billentyűzet beszerzése(nyilván nem azon a ponton, mikor már megvan a kisebb, hanem még a beszerzés előtt), ezért ezt én felesleges szopatásnak tartom az emberek túlnyomó többsége számára. Nyilván nem mindenkinek, de a legtöbbeknek.A kiosztás fontosságában is egyetértünk. Amíg a legtöbbet magyar nyelven gépelek, addig nekem fontos a magyar kiosztás. Nem ISO, nem ANSI, magyar.
Nem tudok vakon(se 10 ujjal) gépelni, mert nem volt szükségem rá hogy megtanuljak(pedig lett volna aki megtanítson, édesanyám gyors/gépíró volt), nekem a 6-7 ujjas gépelés pont elég gyors/hatékony arra amire kell. Viszont ez azt is jelenti, hogy nem abból indulok ki, hogy standard gépíró kéztartással mit mennyire kényelmes elérni..."Más tipikus használati eset más eszközt kíván, nem lesz olyan, ami mindenkinek tökéletes."
Tökéletes megfogalmazása a lényegnek."Ha olyan játékkal játszanék, ahol az F4-et kell használnom, akkor eszembe nem jutna F-sor nélküli billentyűzetet használni. De munka közben mindkét kezem a billentyűzeten van, és minél kevesebbet akarom onnan elvenni és minél kevesebbet mozgatni."
Csak kíváncsiságból, milyen megoldást választanál, ha a mostani munkád mellett a funkciósort erőteljesen használó játékkal játszanál a legtöbbet(pl. World of Warships, Euro /American Truck Simulator az én esetemben)? Két billentyűzet? Vagy átmappelnéd a funkciógombokat más billentyűkre?A #38-ért meg le a kalappal, jó magyarázat. A billzet-firmware hackelés nem az én világom, de jó tudni, hogy aki akarja, megteheti.
-
dqdb
nagyúr
Kinek-kinek a maga ízlése szerint.
Pontosan, ez színtiszta preferencia.cserébe te meg fogadd el, ha más nem szopatja magát feleslegesen a billentyűspórolás oltárán
Cserébe te is fogadd el, hogy a kisebb billentyűzet nem felesleges önszopatás, hanem saját preferenciák mentén meghozott kényelmi döntés. 60% alatti méret nekem önszopatás lenne (próbáltam), míg más boldogan elvan rajta, ahogyan egy 100%-os billentyűzet is önszopatás lehet annak, aki egy rahedli makrógombhoz szokott a teljes méreten felül.A méreten felül a kiosztás is fontos, a cikkben ajánlott Duckyt például képtelen lennék használni.
Játék közben pedig az egyik kezem az egéren, a másikkal viszont baromira nem kombókat akarok ütni olyan esetekben amikor egyetlen billentyű elég(pl F4).
Ha olyan játékkal játszanék, ahol az F4-et kell használnom, akkor eszembe nem jutna F-sor nélküli billentyűzetet használni. De munka közben mindkét kezem a billentyűzeten van, és minél kevesebbet akarom onnan elvenni és minél kevesebbet mozgatni.Más tipikus használati eset más eszközt kíván, nem lesz olyan, ami mindenkinek tökéletes.
-
Kansas
addikt
Ja, OK, te láthatólag gépírás oldaláról közelíted meg a kérdést.
Én nem vagyok gépíró, a munkám hatékonyságát nem növeli az amit te rám(vagy bárki másra) akarsz tukmálni. Nem mindenki gépíró vagy programozó.
Játék közben pedig az egyik kezem az egéren, a másikkal viszont baromira nem kombókat akarok ütni olyan esetekben amikor egyetlen billentyű elég(pl F4)."rakenyszerit, hogy a home row kozeleben marad"
Ne kényszerítsen semmire. Nem mindenkinek ugyanaz a használati módja.Nem rémlik, hogy a szádba adtam volna bármit, alighanem félreértettél valamit.
A kiindulópont pedig a #25 volt akkor is ha neked ez nem tetszik. Igen, te egy problémára kínáltál megoldást(nincs annyi billentyű a klaviatúrán), de eleve azzal indítottunk, hogy teljes billentyűzet mellett az a probléma nem létezik, illetve rétegprobléma, az átlagembernek ha nem ilyen csonka billentyűzetet használ, nincs szüksége layerekre.
A #30 alapján még fatpingvinnek se.
Olyan ez, mintha valaki állítható csillapítós felfüggesztést tenne egy biciklire aminek nyolcszögletű kereke van, ahelyett, hogy venne rá standard kereket. Persze, a felfüggesztés kerek kerék esetén is használható a kényelem növelésére, csak szükségtelen.Nyugodtan hagyd abba a vergődést...
-
dqdb
nagyúr
A legnépszerűbb open source billentyűzetfirmware leírását itt találod a layerekről.
A rétegek működése nagyon hasonlít a Shifthez vagy az AltGr-hez, amelyek lenyomásával más betűket tudsz írni. Ezen módosítók kezelése a három Lock billentyűvel egyetemben az operációs rendszer oldalán történik meg, ami az aktuális nyelvi kiosztásnak megfelelően és a lenyomva tartott módosítók függvényében alakítja át a fizikai billentyű kódját betűve.
A billentyűzeten van az alapréteged, amely a billentyűk elsődleges funkcióját jelenti, ha lenyomod a billentyűt, akkor a billentyűzet annak a kódját küldi el az operációs rendszer felé. Emellett tudsz definiálni Fn billentyűt vagy Fn billentyűket, amelyeket lenyomva* megadhatod egy másik rétegen, hogy ne az elsődleges funkciót küldje, hanem az adott réteg definiálja át azt. Ilyenkor az Fn lenyomása a billentyűzeten belül kerül kezelésre, az operációs rendszer felé már csak a ténylegesen lenyomott billentyű kódja megy el. A rétegekre az egyik klasszikus példa az olyan laptopbillentyűzet, ahol nincsen dedikált Home/End/PgUp/PgDn, hanem Fn+kurzorokra van rátéve, vagy gamer billentyűzeteken a világítás babrálása.
* a lenyomás lehet nyomva tartás (mint ahogyan például Ctrl-t használnád), lehet lock típusú (mint a Num Lock), lehet one shot, amikor lenyomod-felengeded és addig érvényben marad a réteg, amíg nem ütsz le másik billentyűt, lehet hibrid, amikor Fn-ként lenyomva Fn lesz, önmagában lenyomva pedig a billentyű lesz
60%-os méretben így néznek ki az én rétegeim. Az alaprétegen a jobb oldali Shift-Alt-Ctrl hármas úgy van konfigurálva, hogy módosítóként lenyomva Shift-Alt-Ctrl billentyűként viselkedik, míg önmagában (vagy a bal oldalról más módosítóval lenyomva) kurzor lesz belőle, valahogyan így:
jobb Shift = ↑
jobb Shift + L = Shift+L
bal Shift + jobb Shift = Shift+↑Nem szeretem az alsó sorba bezsúfolt Fn-t, a jobb Shift jobb széléről lecsípve van nekem ideális helyen. Ha azt lenyomva tartom, akkor a layer1 lép érvénybe, itt a TKL blokk elemeit lehet főleg elérni.
A Caps Lock túl jó helyen van ahhoz, hogy arra a funkcióra legyen elpocsékolva, így az nálam bal oldali Fn-ként viselkedik, és a layer 2-re visz. Ezen a rétegen vannak új billentyűk, vannak egérfunkciók (Caps+WASD görgetés) és van redundancia, mert szeretem, ha bal és jobb kézzel is elérhető több billentyű.
A Caps+Tab egy speciális rétegre visz át, ezen van alapszintű egérmozgatás, hogy minimális mozdulatokért ne kelljen kinyúlni jobbra, valamint egy saját agyszülemény: fejlesztőként US kiosztással írom a programkódot, de mindenhol máshol magyar kiosztással gépelek. Ez utóbbin a speciális karakterek olyan lehetetlen helyre kerültek az AltGr-rel, hogy ezen a rétegen a billentyűzet helyettem Alt+Shiftet nyomva átvált a másik kiosztásra (ami az US nálam), beküldi a billentyűt, és tol még egy Alt+Shiftet, így magyar kiosztáson a Caps+Tab+ú eredménye egy ] lesz.
A negyedik layer már csak arról szól, hogy bal kézzel is tudjam a kurzort mozgatni, az ide mappelt numpad a gyakorlatban nem olyan hatékony, mint a "rendes", ha azt kell használnom sokat, akkor a 60%-os helyett egy olyat teszek inkább az asztalra, amin van (vagy egy dedikált numpadot).
-
0xmilan
addikt
> #25 volt a kiindulópont.
Nem. #28 volt a kiindulopont. Erre valaszoltam eloszor.> A kérdés nem a billentyűkombinációk volt, hanem hogy mi értelme a nem fullos billentyűzeteknek
De, a kerdes pont a billentyukombinaciok volt.#27 - #30 kozott vegig.
> Én a méreten kívül más értelmüket nem látom... de ha te igen, nyugodtan világosíts fel.
Szivesen:
Ha az ordog ugyvedjet szeretnem jatszani, akkor azt mondanam, hogy a 60% es kisebb billzetek szamlajara lehet meg irni, hogy rakenyszerit, hogy a home row kozeleben maradj es retegeket hasznalj, ezaltal kevesebbet kell mozgatnod a kezed a billzet szelere (mert ugye nincs is ott) es gyorsabb, produktivabb lehetsz, ha mar begyakoroltad.> Nem "vergődtem", kérdeztem.
A szamba adtal olyan dolgokat, amiket egyszer sem emlitettem, csak hogy legyen kivel vitatkoznod. Egy billentyukombinaciokkal kapcsolatos hsz-re irtam valaszt a retegek potencialis elonyeirol. Ebbe utotted bele az orrod kivulrol, hogy fogadjam el, "ha más nem szopatja magát feleslegesen a billentyűspórolás oltárán." Igy, stilusosan.
Egyreszt nem hozzad beszeltem, masreszt se en, se #28 fatpingvin se emliti a billzet mereteket. Sot! Meg #27 dqdb - amire #28 valaszolt - is azt magyarazza, hogy merettol fuggetlenul - annak ellenere, hogy meglennenek az extra gombjai hozza - is inkabb a modosito gombos, reteges megoldast hasznalja, mert konnyebb elerni:
"TKL méretben is például sokszor Ctrl+Caps+4-et ütök Ctrl+F4 helyett, mert kevesebbet kell nyújtózni hozzá."
Tehet TKL-en meglenne neki az F sor, de Caps+4 -et hasznal F4 helyett, mert kozelebb van.
(Tudni illik, dqdb-nek a Caps Lock-ra van mappelve az (egyik) Fn.)Tehat ez nem "önkéntes önszopatás...mert... csak", hanem pont az ellenkezoje.
Szoval meg egyszer: nem, nem meretrol volt szo, hanem kenyelemrol - hogy kozelebb rakhatsz gombokat, amiket gyakran hasznalsz - es gyorsasagrol - hogy nem kell elmaszkalnia az ujjaidnak az alap keztartasbol.
Nagyon el vagy tevedve. Es akkor nagyon visszafogtam magam. -
Kansas
addikt
#25 volt a kiindulópont.
"Amit linkeltel, azzal nem a billzetet programozod, hanem az OS-t."
Ami csak akkor nem mindegy, ha nem csak egy géphez használod a billentyűzetet."A lenyeg, hogy tobb hely van az egernek pl. jatek kozben."
Szóval akkor mégis csak a méret a lényeg"Amugy en is TKL-t hasznalok, szoval nalam hiaba vergodsz ezen."
Nem "vergődtem", kérdeztem. Nem igazán számít, te konkrétan mit használsz, csak a fanboyok nem tudnak elvonatkoztatni a saját épp használt cuccuktól. -
0xmilan
addikt
Olvasd el a hsz-t, amire eloszor valaszoltam. Senki nem beszelt meretekrol.
Amit linkeltel, azzal nem a billzetet programozod, hanem az OS-t.> mi értelme a nem fullos billentyűzeteknek
Senki nem mondta, hogy nem fer el egy TKL vagy egy 100% az asztalan. A lenyeg, hogy tobb hely van az egernek pl. jatek kozben. Van, akinek ez FPS-nel fontos.
Amugy en is TKL-t hasznalok, szoval nalam hiaba vergodsz ezen. -
Kansas
addikt
A kérdés nem a billentyűkombinációk volt, hanem hogy mi értelme a nem fullos billentyűzeteknek(a billentyűzetkombós szál ennek csak mellékszála). Én a méreten kívül más értelmüket nem látom... de ha te igen, nyugodtan világosíts fel.
Programozhatósághoz pedig nincs feltétlenül szükség QMK/VIA-ra, ezer meg egy módon meg lehet azt oldani(pl PowerToys-zal is) - csak fullos billentyűzeten lényegesen kevesebb szükség van rá. -
Kansas
addikt
Ezek megoldások egy olyan problémára, ami alapvetően nem is kéne hogy létezzen... szvsz relatíve kevesen lehetnek olyanok, akiknek nem fér el, ha nem is fullos billentyűzet, de legalább egy TKL az asztalán.
Ha pedig nem szükséglet, akkor önkéntes önszopatás...mert... csak. Mert neked úgy tetszik.
Én a magam részéről elfogadom, hogy neked nem kell a teljes billentyűzet, nem is akarlak rábeszélni, cserébe te meg fogadd el, ha más nem szopatja magát feleslegesen a billentyűspórolás oltárán.
Kinek-kinek a maga ízlése szerint... -
0xmilan
addikt
válasz
fatpingvin #28 üzenetére
Layerekkel meg tudod csinalni, hogy a 3-4 gomb helyett csak 2-t kelljen lenyomni.
Sot, olyat is tudsz, hogy egyetlen billentyut tappelsz 2x es elkuldi a 3-4-5-6-akarmennyi gombos billkombot. -
dqdb
nagyúr
válasz
fatpingvin #26 üzenetére
A kevesebb fizikailag létező billentyű nem jelent kevesebb elérhető billentyűt, ott vannak a layerek erre. Funkciógombokra kötött hotkey-k nélkül élni nem tudnék, fizikailag létező funkciógombok nélkül simán. TKL méretben is például sokszor Ctrl+Caps+4-et ütök Ctrl+F4 helyett, mert kevesebbet kell nyújtózni hozzá.
-
LaciX17X
csendes tag
A magam részéről, ha billentyűzet akkor kizárólag full size... lehet én vagyok a maradi. Ennyi hely azért van az asztalomon. Nem értem miért divat a csökkentett méretű klaviatúra...
-
0xmilan
addikt
> Megközelítőleg 75 000 forint kifizetése után zsákolhatjuk be a 75 százalékos elrendezésű (tehát numerikus padot nélkülöző), tetőtől talpig fehérbe bújtatott Ducky One 3 TKL White-ot
A 75% es a TKL nem ugyanaz!
-
Neurotoxin
őstag
Valaki használ már ilyen Silicon Power QS15-öt? Pont most állok vásárlás előtt, kezdőik a nyári jövés-menés, kell az XS-hez valamit vegyek. Ajánlható?
-
Kansas
addikt
"US ANSI, UK ISO vagy DE ISO kiosztást érdemesebb venni, mert azokhoz kettős föccsöntéssel készített PBT kupakok járnak a magyar karakteres, lézerezett ABS helyett."
Nem értem ezt a PBT-fétist, ha a mérleg másik serpenyőjében az van hogy szar a kiosztás. Mit érek azzal, ha lassabban kopik le a billentyű, ha eleve nem érdekel, hogy mi van a tetején?Aki vakon gépel, azt azért nem érdekli, aki meg nem tud/szeret vakon gépelni, az meg nem azt látja rajta amit ütni szeretne. Egy világítós billentyűzet pedig üzembiztosan elcseszhető pl. matricákkal, amik szvsz szarabbul is néznek ki, mintha kicsit fényesre volna kopva a gomb.
Magyar kiosztáson minden angol karakter ott van. Nem a helye, hanem a karakter - visszafele ez nem igaz.Másrészt miért nem lehet magyar kiosztással PBT bilentyűket gyártani? Akár hazánkban valami aftermarket cégnek, ha már a gyártók egy részének nem vagyunk elég nagy piac? Nincs olyan fene sok féle billentyű-felfogatás, mát az sokat segítene, ha Cherry-kompatibilisek lennének.
Harmadrészt, az extrém sokat gépelők kivételével a legtöbbünknek a lézerezett is teljesen megfelel, nem kopik az se olyan gyorsan, ahogy a PBT-mániások azt gyakran be próbálják állítani...
Tudod mi az igénytelenség? Nem az ha valaki ABS gombos billentyűzetet használ, mert fontos neki a magyar kiosztás. Hanem az amikor full ékezetek nélkül ír, mert angol a kiosztása és azzal úgy egyszerűbb...
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Uff. Szólott a próféta, aki most csak olyan "apróságokat" hagy figyelmen kívül, mint a jelentős mértékű infláció, az aprón normalizálódni látszódó árak és a VGA belépőszint effektíve teljes megszűnése.
És igen, minden bizonnyal annyi tapasztalat összegyűlt a Duckyval (és más egyéb mechákkal) kapcsolatban, hogy az ótvaron kívül más jelző az eszébe sem jut az embernek. Akinek még soha nem volt ilyenje – vagy bármi, ami hasonló színvonalú cucc. Akinek meg igen, az nem alázná szénné, legfeljebb azt mondaná, hogy
1) A Keychronnál és a Varmilonál is javallott szétnézni a mainstreamebb vonalon, mert ezeknek a gyártóknak is vannak olyan határozottan kellemes billencsei, amiknek a beszerzése nem túl nagy küzdés.
2) US ANSI, UK ISO vagy DE ISO kiosztást érdemesebb venni, mert azokhoz kettős föccsöntéssel készített PBT kupakok járnak a magyar karakteres, lézerezett ABS helyett.
3) Tört ergo kialakítás a zsánerem, így máshol nézelődnék.
4) Nagyon húdeveryigényes vagyok, szóval inkább építek egyet magamnak.Ugye.
/sarcasm off
-
Iramirez
aktív tag
Ez a Genesis érdekesen beindult egyre több perifériát látok tőlük.. A minőség persze kérdéses
-
Viktor S
csendes tag
Ezeknél a 60 százalékos mini billentyűzeteknél nem zavaró a kurzor gombok hiánya?
-
Predatorr
őstag
Ráadásul hogy jön ki a HDR10 400cd/m2 fényerőből?
Készletkisöprés és túlárazások sajnos megint.
Ha belegondolok, hogy anno 200-250e Ft-ból milyen gamer gépeket építettem, rájövök, mennyire megöregedtem. A felső-középkategóriás VGA nem került annyiba (hű, de drágálltuk, amikor valamelyik 2 GPU-s szörny 100e fölé ment
), mint mostanában ezek az ótvar billentyűzetek.
-
Dr. Akula
félisten
"a 289 900 forintba kerülő, 60 Hz-es ASUS ProArt PA329CV-t, ami 32 hüvelykes IPS paneljével 3840x2160 pixelt varázsol elénk natívan. A HDR10 támogatással megfejelt, 10 bites berendezés"
Ez csak úgy 10 bites, hogy 8 bit + FRC (villogtatás), míg a "rendes" natív 10 bites, 14 bites LUT-tal. Persze ez messze nem a legalja, sőt, ez egy jobb középkategória. Ettől lefelé vannak még sima 8 bites, valamint 6+2FRC, és 6 bites vackok is.
Kicsit drágábban van helyette ASUS ROG SWIFT PG32UQ, ami natív 10 bit + 144 Hz.
-
Jól értem, hogy azt az RT-AC87u routert próbálják eladni, amelyikre már a biztonsági frissítést is csak bétában akarta kiadni az Asus?
Ez amúgy tényleg jó eszköz, wifiben az AC-s szinten szinte verhetetlen. Én hét év aktív használat után fokoztam le, mégpedig a biztonsági kockázatai miatt, mert ha az embernek elég a 3,5 LAN port, akkor baromi jó készülék lenne még ma is.
MaCS
Új hozzászólás Aktív témák
ph A héten leginkább asztali PC-ket, monitorokat és billentyűzeteket gyűjtöttünk csokorba, de routerek, hasznos apróságok és egy digitális rajztábla is színre lép.
- Azonnali készpénzes félkonfig / félgép felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- AKCIÓ! Gigabyte AORUS 16X (2024) Gamer notebook - i7 14650HX 16GB RAM 1TB SSD RTX 4070 8GBWin11
- SEAGATE ST6000NM0034 6TB 7.2k SAS HDD, nettó 15747Ft + ÁFA, 1 év garancia
- Üzleti Fujitsu Lifebook u7510 15,6" FHD IPS 2021/08. havi gyártás
- Azonnali készpénzes Intel i3 i5 i7 i9 12/13/14 gen processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest