Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    válasz 0xmilan #29 üzenetére

    maradnék a megszokottnál, ami figyelembe véve hogy vagy 30 kombinációt jelent, szerintem nem annyira elrugaszkodott. ez a dupla tap megoldás meg elemi szinten nem szimpatikus. értem, csak nem tetszik.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • Kansas

    addikt

    válasz 0xmilan #29 üzenetére

    Ezek megoldások egy olyan problémára, ami alapvetően nem is kéne hogy létezzen... szvsz relatíve kevesen lehetnek olyanok, akiknek nem fér el, ha nem is fullos billentyűzet, de legalább egy TKL az asztalán.
    Ha pedig nem szükséglet, akkor önkéntes önszopatás...mert... csak. Mert neked úgy tetszik.
    Én a magam részéről elfogadom, hogy neked nem kell a teljes billentyűzet, nem is akarlak rábeszélni, cserébe te meg fogadd el, ha más nem szopatja magát feleslegesen a billentyűspórolás oltárán.
    Kinek-kinek a maga ízlése szerint...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz 0xmilan #32 üzenetére

    A kérdés nem a billentyűkombinációk volt, hanem hogy mi értelme a nem fullos billentyűzeteknek(a billentyűzetkombós szál ennek csak mellékszála). Én a méreten kívül más értelmüket nem látom... de ha te igen, nyugodtan világosíts fel.
    Programozhatósághoz pedig nincs feltétlenül szükség QMK/VIA-ra, ezer meg egy módon meg lehet azt oldani(pl PowerToys-zal is) - csak fullos billentyűzeten lényegesen kevesebb szükség van rá.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz 0xmilan #34 üzenetére

    #25 volt a kiindulópont.

    "Amit linkeltel, azzal nem a billzetet programozod, hanem az OS-t."
    Ami csak akkor nem mindegy, ha nem csak egy géphez használod a billentyűzetet.

    "A lenyeg, hogy tobb hely van az egernek pl. jatek kozben."
    Szóval akkor mégis csak a méret a lényeg

    "Amugy en is TKL-t hasznalok, szoval nalam hiaba vergodsz ezen."
    Nem "vergődtem", kérdeztem. Nem igazán számít, te konkrétan mit használsz, csak a fanboyok nem tudnak elvonatkoztatni a saját épp használt cuccuktól.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz 0xmilan #36 üzenetére

    Nem vagyok otthon a témában: billentyűzetek esetén mit jelentenek a rétegek?

    Köszönettel: MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Kansas

    addikt

    válasz 0xmilan #36 üzenetére

    Ja, OK, te láthatólag gépírás oldaláról közelíted meg a kérdést.
    Én nem vagyok gépíró, a munkám hatékonyságát nem növeli az amit te rám(vagy bárki másra) akarsz tukmálni. Nem mindenki gépíró vagy programozó.
    Játék közben pedig az egyik kezem az egéren, a másikkal viszont baromira nem kombókat akarok ütni olyan esetekben amikor egyetlen billentyű elég(pl F4).

    "rakenyszerit, hogy a home row kozeleben marad"
    Ne kényszerítsen semmire. Nem mindenkinek ugyanaz a használati módja.

    Nem rémlik, hogy a szádba adtam volna bármit, alighanem félreértettél valamit.

    A kiindulópont pedig a #25 volt akkor is ha neked ez nem tetszik. Igen, te egy problémára kínáltál megoldást(nincs annyi billentyű a klaviatúrán), de eleve azzal indítottunk, hogy teljes billentyűzet mellett az a probléma nem létezik, illetve rétegprobléma, az átlagembernek ha nem ilyen csonka billentyűzetet használ, nincs szüksége layerekre.
    A #30 alapján még fatpingvinnek se.
    Olyan ez, mintha valaki állítható csillapítós felfüggesztést tenne egy biciklire aminek nyolcszögletű kereke van, ahelyett, hogy venne rá standard kereket. Persze, a felfüggesztés kerek kerék esetén is használható a kényelem növelésére, csak szükségtelen.

    Nyugodtan hagyd abba a vergődést...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák