- 80% vs. 100% – Tönkreteszed az aksit, ha mindig feltöltöd? – Tech Percek #6
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen alaplapot vegyek?
- Asztrofotózás
- Egérpad topik
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Androidos fejegységek
- Gaming notebook topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
julius666 #107 üzenetére
A HSA az nem egy extra réteg lesz. Ma az OpenCL-t minden gyártó úgy támogatja, hogy a GPU ISA előtt van egy vISA. Mindenkinek más. Ez ezért kell, mert a GPU lényege a skálázás. Ezt már az ISA és a memóriamodell szintjén beletervezik. Ergo 3-4-5 évente mindenki lecseréli a GPU ISA-t és memóriamodellt egy újra, hogy jobb legyen a skálázás. Erre van a vISA a GPU-k előtt. A HSA ötlete, hogy ne legyen minden gyártónak külön vISA-ja, hanem mindenki használjon egy közöst, ami a HSAIL. Ezzel erre a vISA-ra is lehetne direkten alkalmazást írni, és akkor teljesen kizárható a driver stb. Akik beléptek ebbe az alapítványba azok a cégek eldöntötték, hogy a jövőben közös HSAIL-t használják majd a saját vISA-juk helyett. Ez jelentősen egyszerűsíti majd a munkát, és az alkalmazás teljesítményének portolhatóságát. Vannak már webinarik is egy ideje. A fejlesztők a HSA alapítvány oldalán jelentkezhetnek erre. A HSA Bolttal már mutatták, hogy majdnem el lehet érni az OpenCL-C sebességet, és eközben rövidebb a kód, mintha C-ben írnád párhuzamosítás nélkül. Ezért nőtt háromszorosára az érdeklődés a HSA iránt fél év alatt. A gyártók látják a fizika problémáit, míg a programozók is lassan rájönnek, hogy itt a gyártók most tényleg nem viccelnek, és valóban nem tudják növelni a teljesítményt a megszokott úton. Nyilván a programozók miatt történik ez a HSA, hogy egyszerűbb legyen a dolguk. Sosem lesz közös fizikai ISA a GPU-knál, mert nem fognak működni a rendszerek, de a vISA-t közösre lehet rakni.
A Windows 8-ban már per engine reset van. Ha lefagy az alkalmazás, akkor nem omlik össze az OS, hanem újraindul az engine. Ezt az MS szándékosan fejlesztette ilyenre a WDDM 1.2-ben, nyilván ők is átgondolták, hogy C++ AMP mellett ez gond lenne, de így tulajdonképpen akkor sem lesz baja az OS-nek, ha egy GPU-s alkalmazás áll le. Ettől persze bármikor lefagyhat az OS, de ennek lesz nem nagyobb az esélye GPU-s alkalmazás mellett.
-
ddekany
veterán
válasz
agressiv #108 üzenetére
Amennyiben desktopon az olyan feladatok nem számítanak... Persze most is 99%-ban elvagyunk azzal ami van, mert legfőbb alkalmazásokat (videó lejátszás és 3D) lefedték célhardverrel. Kérdés, hogy mikor már szabadon programozhatóbb lesz a GPU-jellegű vagy csak nagyon-sok-magos vas, megjelenik-e pár új alkalmazás ami széles körben elterjed. Pl. lehet, hogy 15 év múlva természetesnek fogjuk venni, hogy a videó-telefonálásnál ki lehet üttetni a hátteret, vagy hogy szóval és mozdulatokkal megbízhatóan lehet távvezérelni a gépet, vagy hogy sokkal jobb a játékokban a fizika.
-
julius666
addikt
a HSA ép ezt fogja kiküszöbölni, hogy ne kelljen minden GPU fajtára kézzel optimalizálni, hanem 1x megírják és utána csak lefordul és kész.
Az OpenCL-ben már most is is 1× megírják és kész, fut mindenen. Ha meg arra gondolsz, hogy optimalizálni kell a kódot és ezért külön architektúrákra mást írni, ezen a téren a HSA kétlem hogy sok előnyt hozna, ugyanúgy különböző architektúrákról beszélünk, csak lesz valami elvárt minimum illetve föléjük húzva egy viszonylag alacsony szintű közös réteg.
A GPGPU azért nem terjed olyan baromi gyorsan mert elég macerás (ergo drága) rá kódot írni, a processzor és a GPU közti szinkronizálás, vagy akár GPU-n belül annyira lassú és vacakolós, hogy jóformán azalatt a processzor sokszor elvégezné maga a melót (cserébe viszont az összfogyasztást esélyes hogy alaposan megdobja a dolgozó GPU), illetve a driverek sem mindig százasok. Ha a CPU-n van valami gebasz az alkalmazásban akkor max az alkalmazás zakózik egyet, ha a GPU-n akkor esélyes hogy akár az egész oprendszer (kékhalál). Debugolni meg szintén nem a legjobb GPU-n.
És akkor nem is lehet a "hétköznapi" alkalmazások legnagyobb részénél a grafikus felületen kívül mit kidobni GPU-ra.
-
ddekany
veterán
"a nagy igényű programoknak pedig olyan 90%-a képes kihasználni a több processzormagot"
Mit értesz nagy igényű alatt? Ami szerveroldali (pl. egy adatbázis kezelő), már csak azért is ezer éve kihasználja, mert egyszerre több kliens nyúzza. Viszont itt kliens oldalon futó cuccoknál akarják kihasználni a sok magot (mobil telefon). Ami ott jól párhuzamosítható, az azt gondolnám jellemzően olyan feladat, ami egy GPGPU-nak is fekszik. Tehát most vagy találni akarnak még más több szálra bontható feladatokat, pont azokat a feladatokat akarják pár tucat teljes értékű x86 maggal ledarálni, még több tucat korlátozott tudású CU (vagy ahogy épp hívják) helyett. Csak akkor nem mernék rá sokban fogadni, hogy nem sülnek fel ezzel Intelék (mert tudnak ők olyat is...) az AMD specializáltabb megoldásával szemben.
"a gpgpu révén nyújtható gyorsítást egy rövid wikipedia oldalon felsorolható mennyiségű program támogatja"
Most még...
-
Pikari
addikt
én nemtom hogy mire gondolsz, de kb 20 évre visszamenőleg az összes program threadelt, a nagy igényű programoknak pedig olyan 90%-a képes kihasználni a több processzormagot. a gpgpu révén nyújtható gyorsítást egy rövid wikipedia oldalon felsorolható mennyiségű program támogatja, ami az összes programok kb 1 tízezreléke SE. az asszimetrikus MP egy halott koncepció, sosem fog felfutni, ez egy téveszme, amit a laikusokkal szopatnak fel.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph A vállalat tíz éven belül 48 processzormagot helyezne el az okostelefonokba.
- 80% vs. 100% – Tönkreteszed az aksit, ha mindig feltöltöd? – Tech Percek #6
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen alaplapot vegyek?
- Asztrofotózás
- Egérpad topik
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Óvodások homokozója
- sziku69: Szólánc.
- Milyen TV-t vegyek?
- Sorozatok
- További aktív témák...
- AMD Ryzen 7 3800XT (AM4)
- AMD Ryzen 9 3900X 12-Core 3.8GHz (64M Cache, Up to 4.6GHz) AM4 Box Processzor!
- AMD Ryzen 7 3700X 8-Core 3.6GHz (32M cache, up to 4.4GHz) AM4 Processszor!
- Intel Core i9-9900K 8-Core 3.6GHz LGA1151 (16M Cache, up to 5.00 GHz) Processzor!
- Intel Core i9-9900KF 8-Core 3.6GHz LGA1151 (16M Cache, up to 5.00 GHz) Processzor!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook E744 - i5-4GEN I 4GB I 500GB I 14" HD+ I DP I W10 I Garancia!
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S24/Samsung Galaxy S24+/Samsung Galaxy S24 Ultra
- iKing.Hu - Apple iPhone 15 Pro Max - White Titanium - Használt, karcmentes
- Huawei Nova Y70 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest