Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz waverider #56 üzenetére

    Vagy akár a VIA Epia ML5000, amiből a 600-as (atom lassú) passzív, az 1GHz-es (egész gyors...) aktív, de okos ember rátesz egy 2x akkora bordát és máris passzív :)

    Amúgy az ipari cuccokba meg tényleg kell a soros csati, de hát könyörgöm, akkor gyártsanak már a kedves gyártók ipari/irodai cuccokat, soros meg minden csatival, meg home cuccokat HDMI-vel.
    Amúgy ha normális az a lap akkor beledob az ember egy PCI soros/párhuzamos karit.
    Na persze akkor ha a legújabb winnyózokhoz (ha az lesz rajta) van driver...
    Én is beszereztem TV távirányító illesztőnek egy PCI soros kártyát, Vista alatt természetesen nem létezik dirver, Linux viszi :)

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz nyunyu #63 üzenetére

    Na ja, olyan nincs ami mindenben mindenkinek jó. Mondjuk miért kell neked annyira miniITX?
    Epia meg nálunk van egy halom, ML5000, lassúak, de Win2000 elmegy rajta, és tul. képp egy kliensprogi fut rajta + néha 1-1 Office amikor olyan doksit nyit a progi. De az is inkább Word vagy Excel viewerrel van megoldva.
    És sokáig csak az Epia volt az a lap ami ilyen kis méretben valami PC-szerű teljesítményt nyújtott és nem ipari célokra készült.

    A Sunix kártya meg... mennyi ez...? Én 1500-ért vettem az enyémet. Meg nem mondom most milyen márka. Viszont mindegy, a Vista nagyon ritkán van használva a gépemen, a Linuxnak meg nincs baja vele.

    Ja, nem beszélve a RocketPort szerű multi-serial adapterről, USB-s RS232 vagy LPT adapterekről.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz nyunyu #66 üzenetére

    Ja, az igaz hogy az USB-soros adaptereok ötletszerűen működnek, de az én melóhelyemen szerencsére csak vonalkódolvasók lógnak rajtuk. Meg néha a termékek is, de azokhoz írtak rendes drivert a fejlesztők.
    Amivel nekem bajom volt : telefonos programok, azok semmit nem bírtak ami USB-soros volt, persze csak addig amíg nem jelentek meg az USB-s telefonkábelek (eleinte ugyanúgy USB-soros átalakítóval...)

    Rocketporttal viszont eddig minden ment, mivel az 1 serial kártya, csak nem 2, hanem sok-sok serial porttal.

    A soros kártyámért meg (ha megnézem mire használom) az 1500 is sok volt; no budget megoldás keleltt, mert annyira, de annyira nem volt fontos... Amúgy hol 2400 az a cucc? Mert én 4-5 ezresekért láttam...

    A VIAhoz annyit hogy valamiből élniük kell... Talán errefele már megszoktak hogy az árak mászkálnak, és nem egészen úgy ahogy a piac diktálná... (Nem annyira szánmtech témában, mint pl. benyziny ügybeny :( )

    Azért az a pult meg már kemény ahol a miniITX nem fér el... Baltát neki...
    A monitortalpban meg jó lehet a gép :) Kell egy ilyeeeen :D

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák