Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacccca87

    őstag

    válasz Prof #20 üzenetére

    Én meg a Hybrid CF nyújtotta előnyökre lennék kíváncsi már hogy mit jelente mondjuk ha lecserélném a mostani lap+cpu párost egy ilyenre hogy össze tudjon dolgozni a HD7770 és az IGP.

  • Zoli0726

    aktív tag

    válasz Prof #142 üzenetére

    Szerintem meg többen használják mint gondolnád.
    Csak ezeket a programokat nem átlagfelhasználóknak célozzák, pláne nem gui-s kattingatható formában, hanem ott, ahol nagyon sokat kell számolni.
    Az adobe termékei már rég használnak opencl-t, a matlab is tud számolni gpu-val, és elég erős a gyanúm, hogy a CERN-nek sem sikerült volna megtalálni a higgs-bozont, ha nem néznek valamilyen gpu-s alternatíva után(többszáz gigabájt adat keletkezett másodpercenként). Ilyen még pl. az időjárás előrejelzés is, nagyon sok a számolnivaló.
    A főnökökről valszeg igazad van, viszont az enyém pont kivételt képez. Mióta megmutattam mit tud a szutykos laptop gpu-m a core i7-esekhez képest az alkalmazásokban amit készítünk, nem csak gpgpu-s beruházás lett, hanem minden héten tartok órát a munkatársaimnak, közöttük a főnökömnek a párhuzamosításról és a gpgpu programozásról, mert ennyire meggyőzte őket az eredmény.
    Olyan esetekben, ahol nem engedheted meg magadnak, hogy várj az eredményre, kénytelen vagy alternatíva után nézni.

    [ Szerkesztve ]

  • Sinesol

    veterán

    válasz Prof #179 üzenetére

    Azert a 2 magos intel cpu-k ma mar kicsit kevesek lehetnek, ahol rosszul optimalizalt a program ott lehet erösebb az egyszalas teljesitmeny miatt, de pl far cry, battlefiled stb progik alatt szerintem meghalna...nekem egy Phenom II X4-em van, de nem lenyeges hogy min fpsem 35-vagy 45 ..nemsokat szamit ha megvan ezzel is egy jo tartomany....Farcry alatt meg Bf3 alatt 4 mag megy olyan 60-70 szazalekon..hat nemhiszem hogy egy g-s 2 magos intel ne laggolna ...de egyebkent több logoutos cikkböl is lejön hogy hiaba magas az atlag fps sokszor a 2 magos intelekkel, a frametimos garfikonoknal latszik hogy mindezek ellenere sz*rra akad a game a sok fps drop miatt...es egy x3as is böven elveri a 2 magos intelt jatekelmenyben...az atlagfps kb semmit se jelent..a frametime grafikon az amin lemerheti az ember hogy mennyire jatszhato egy game...és akkor multirol meg nem is beszeltem..

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Prof #275 üzenetére

    És ettől a tudattól mitől lesz jobb? Már bejelentette a támogatását az EA-től a DICE, Bioware, Visceral Games, PopCap, Ghost és Criterion Games fejlesztőbázis, illetve a Rebellion, az RSI, az Oxide és a Nixxes. Ez azt jelenti, hogy nagyjából 20+ jelenleg fejlesztett játék biztosan kezeli. És akkor még lehet, hogy nem tudunk mindenkiről.
    Ekkora fejlesztői hátszelet én rég láttam bármi mögött. Talán a 3dfx esetében az első Glide tudta így megmozdítani a fejlesztők fantáziáját.
    Ha nincs reakció a Mantle-re és a támogatására sincs szándék, akkor egy nagyon logikus út a felhőbe menni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák