Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orsib78

    tag

    válasz Alteran-IT #10 üzenetére

    Előre bocsájtanám, hogy jelenleg nincs Apple számítógépem, bár régebben volt. Azért én látok benne rációt (és nem érzem magam ettől hülyének). Pl. mostanában 4K 60p videókat vágok PC-n. Eléggé megszenvedek vele, mert sajnos a Dell Laptop, amit használok mindenre alkalmas, csak erre nem. Kiszámoltam, hogy kb. 500 ezerbe kerülne építeni egy PC-t, amin ezt mindenféle erőlködés nélkül meg tudnám csinálni. Ennyi pénzért már majdnem kap az ember egy Mac-et is, amelyen ez megoldható. Itt szerintem az optimalizáció a kulcs és ezt az Apple nagyon jól csinálja, a Microsoft meg nagyon rosszul. Szerintem nem az Apple szarik a játékosokra, mert néhány hardverük és az OS is vastagon alkalmas lenne játékok futtatására. Nekem inkább úgy tűnik, hogy egyszerűen a játékgyártóknak nem éri meg a játékokat rendesen portolni, mert túl sok munka lenne és túl kevés embert érdekelne. Nem jön ki a matek. Mindenesetre azt hiszem, pl. hogy tartalmat készíteni sokkal jobban lehet egy Mac-el és ez mindig is így volt. Ha pedig abból élsz, hogy tartalmat gyártasz, akkor nem biztos, hogy hülye vagy mert a legjobb eszközt veszed meg ehhez. Persze én is Windows-os PC-t fogok építeni, mert nem ebből élek és szükségem van egy sokkal rugalmasabb eszközre amely univerzálisabb.

    Csak zárójelben jegyezném meg, hogy habár nem tartom magam Apple fanboy-nak, azért nagyon érdekelne a pszichológiája annak, hogy ahányszor csak előkerül az Apple neve, miért esnek neki az Apple usereknek ilyen ordas módon bizonyos embertársak, bizonygatva azt, hogy aki Apple vesz az nem is ember, meg hülye sötét paraszt. Én még az életben nem fikáztam senkit csak azért mert bármilyen terméket megvett, ami esetleg engem nem hoz lázba vagy nem tetszik, vagy rossz ár/érték arányúnak tartok. Igazából magasról teszek rá, mindenki azt használja, amihez kedve van és pénze. Jó lenne egyszer úgy érveket ütköztetni, hogy nem az lenne az alapállás, hogy a két beszélgető fél közül az egyik automatikusan hülye. Na persze tudom, naív vagyok...

Új hozzászólás Aktív témák