- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen processzort vegyek?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Forrmell.enn
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Megcélozta az NVIDIA-t a 2 nm-es node-jával a Samsung
- SSD kibeszélő
Új hozzászólás Aktív témák
-
K0vasz
aktív tag
az enyém aztán biztos nem... nincs thunderbolt csatlakozóm
BA-DUM-TSS!
-
moleculez
veterán
Az úgy megoldás, hogy nem dugdosok minden szart a gépbe pl?!
-
nexplo
őstag
Ez jól hangzik:
""Általános védekezés egyébként az Thunderbolt letiltása. Ilyenkor ugyan maga az interfész használhatósága megszűnik, de az érintett USB Type-C port még működőképes marad csak éppen Thunderbolt képességek, illetve az erre vonatkozó sebezhetőségek nélkül.""
Még jó hogy esetleg használnád a thunderbolt-ot.... -
vicze
félisten
válasz
#16939776 #13 üzenetére
Jup pontosan.
Szerencsére hogy ez egy teljes újdonság és soha senki nem csinálta még ezelőtt.Windows 10-ben amúgy ezek a beállítások kellenek a védelemhez, nem árt ellenőrizni, hogy be van-e kapcsolva.
Illetve van pár GPO beállítás erre, de azokkal jobb vigyázni és tesztelni előtte, hogy nem okoz-e gondot az adott környezetben. -
#16939776
törölt tag
Ezzel a cél az volt, hogy legyen egy híd, amivel a PCI-express sávokat a dobozon kívülre lehet vezetni?
Most, hogy a külön fizikai csatlakozót lecserélték egy univerzálisabb Type-c-re hogy nagyobb legyen a penetráció, biztonsági probléma lett, hogy ki vannak vezetve ezek a PCI-express sávok a dobozon kívülre, mert, boldog boldogtalan minden sz@rt rádughat?! -
Tetsuo
őstag
Nekem az a furcsa, hogy erre még laikusként is gondol az ember, az Intelnél meg hogyhogy, csak megint "elfelejtették" a biztonságot...
-
vicze
félisten
Azért nem semmi, hogy lassan 10éve melengetik fel újra és újra ugyanazt a DMA sérülékenységet... Ez megy már Firewire óta, mindig feltalálják a spanyol viaszt.
A PCIe sérülékeny és mindig is az volt és lesz, nem maga a TB3 vagy akármi ami PCIe-t használ. -
Tigerclaw
nagyúr
Valamiért olyan érzésem van, hogy nem véletlenűl léteznek ezek a biztonsági rések.
-
"Ugye minden alkalommal, amikor valaki egy uj TB eszkozt csatlakoztat, azt engedelyezni kell hasznalat elott, anelkul nem mukodik."
Nem ez a baj, illetve ez nem segít a bajon.
A baj akkor van, amikor egy preparált eszközt csatlakoztatnak a géphez. Megkapja a látszólagos feladatához szükséges engedélyt. Mellékesen meg tevékenykedik. Szélsőséges esetben, egy már engedéllyel eszközt is preparálhatnak vagy a gyártónál lopják bele a többlet értéket. -
Lacc
aktív tag
A cikkben szereplő tanulmány 10. oldalán a jobb felső, első bekezdésben leírja - ha a Windows-ra gondolsz
.
(Egybként az elejétől el kell olvasni, hogy valaki megértse a stack műkődését)Prompt = Windows-os figyelmeztető ablak.
"Windows: Windows currently uses a Thunderbolt prompt asits only defense against DMA attacks: an approved device hasfull access to all of system memory. UEFI firmware settingsallow TBT to operate in several modes – everything allowed;USB/DisplayPort only; always prompt the user; or ‘securemode’, which checks a token previously saved on the device. On our Dell laptop, the default firmware setting prompts for eachdevice. In Windows the user is prompted whether to disablePCIe access, allow only once, or accept and remember thesetting. The prompt gives the TBT device name, which can becontent-free (Figure 6), and does not represent the actual PCIe devices connected to the TBT bridge [21]. For a Thunderboltdock with a trojan PCIe device inside, the prompt is nodifferent. Additionally, replacing the PCIe board in an approved Thunderbolt device with a malicious one does not cause asubsequent re-authentication [21]. Since users become habituatedto prompts, and can be misled by the physical shape of thedevice, they can be tricked into accepting a malicious device".Ez a mondat a lényeg " does not represent the actual PCIe devices connected to the TBT bridge ".
Szal, jah, céges laptop, nem macbook, hanem HP van nálam Thunderbolt3-an keresztül kapja az energiát a dokk egységből, és hiába ültem át másik dokkegységhez, egyszer beregisztrálta, és nem szólt sem a Windows, sem a Linux, hogy ez egy másik dokk egység (ezt féléve próbáltam ki utoljára), akkor a Linux nem is foglalkozott ilyesmivel, csak csatlakoztatta szónélkül
Elmész laptoppal demozni egy céghez, ott egy projektort kapsz rádugod a mini-displayport-ra vagy thunderbolt-ra (lásd ezt a videót), te engedélyezed, demózod a cuccot amit kell, közben a "meghekkelt" projektor meg szépen elkezdi a te host laptopodon "túrkálni". Szal akikhez mentél demózni, azok addig kerestek a gépeden --> ipari kémkedés a leendő üzlettárs gépén. De nem csak TB-n keresztül érhető el.
Ezek a periféria technológiákon keresztül lehetséges a támadás (forrás ismét a cikkben linkelt tanulmány 3.oldal II.B szekció):
- PCI-e
- TB 1,2
- TB 3
- USB-Type-C
- IOMMU -
azbest
félisten
ez pont ugyanannak hangzik, mint pár éve a legacy módú pci firmware-ek betöltése thunderbolton át némelyik macen. Ha boot közben be volt dugva, akkor szépen betöltötte a bedugott eszközről, ami aztán már akár a rendszer uefi-be is beette magát. Arra akkor letiltották a legacy támogatást, hisz nem használtak ilyen eszközöket macekben. Most nem találom a hacker konferenciás videót. De látom 2015-2016 körül is voltak hasonló sebezhetőségek.
Igazából egy displayport - hdmi adapter is lehet akár támadó eszköz, ha olyan okosítása van, hogy egy időre pci / pci express eszköznek hazudja magát, azt emuláljon valami mikrokontrollerrel, mielőt a normál funkciójára vált.
-
Robert07
aktív tag
Ugye minden alkalommal, amikor valaki egy uj TB eszkozt csatlakoztat, azt engedelyezni kell hasznalat elott, anelkul nem mukodik. Tehat az nem tul valoszinu, hogy valaki egy felugyelet nelkuli laptophoz hozza tud ferni szimplan egy eszkoz csatlakoztatasaval, mert azt engedelyezni is kel, amihez meg kell adni egy felhasznaloi fiok jelszavat. Ha meg nincs jelszo a gepen, akkor oda TB sem igazan kell az adatlopashoz.
-
Ribi
nagyúr
Sokkal ritkábban rak be valaki a gépbe egy pci-e cuccot, mint külső perifériát. Tunderbolt meg leginkább mekbuk miatt ismert elsősorban és abba se sok kártyát lehet rakni. Cikkben amúgy le van írva a pci-e is, de mondanám, hogy az pci-e-en keresztül szinte nyilvánvaló, hogy lehet fertőzni.
-
A cikk (és a címe) egy picit félrevezető nem? Itt nem "csak" a Thunderbolt jelenti a sebezhetőséget, hanem kvázi minden PCI-Express alapú eszköz. A berakott képen is látható, hogy akár egy PCI-Express hálókártya is lehet problémaforrás...
-
Patice
nagyúr
Megfertőzhetők a PC-k az USB-n keresztül is.
És ezt a sebezhetőséget "ki kellett találni"?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AKCIÓ!!! GAMER PC: Új RYZEN 5 4500-5600X +GTX 1660 SUPER +16-64GB DDR4! GAR/SZÁMLA! 50 FÉLE HÁZ!
- Asus TUF 16 FA607PI - 16" 2,5K 165Hz - Ryzen 9 7845HX - 32GB - 1TB - RTX 4070 - Win11 - 1,5 év gari
- Eladó Logitech G735 gyári dobozban, kiváló állapotban!
- Eladó RODE NT-USB Mini gyári dobozban, megkímélt állapotban!
- Eladó ASUS ROG FUSION II 500 + ASUS ROG THRONE QI gyári dobozban, kifogástalan állapotban!
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Corsair MP700 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Apple Macbook Pro 16" 2019 i9 9980HK 64GB DDR4 1TB SSD Radeon Pro 5500M garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 4060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest