Új hozzászólás Aktív témák
-
pumi1980
tag
Annyi infót találtam, hogy a 1155-ös ASUS P8P67 és a többi 67/68-as ASUS alaplap a legelső UEFI-s lapok egyike, és nem is teljes az UEFI-s képessége.
snake1977
Ennek a lapnak a BIOS-ában még közvetlen CSM/UEFI kapcsoló sincs. Itt írnak a problémáról
[link].korcsi
Boot közben nincs bios post képernyő, vagy logo csak sötét kijelző. Amikor hallom a bios beep-et, akkor nyomkodom a del gombot és belép a bios-ba és a kép megjelenik.
A fő gond az volt, hogy a nano bios-sal a win sem ad képet (a monitor ki/be kapcsolása után megjelenik). Ezt a hibát az eredeti gyári bios és annak az általam moddolt verziói nem produkálják.A GTX1060 ugyanebben a lapban végig ad képet.
Mindenkinek köszönöm az eddigi segítséget, így most hiba nélkül tudom használni a kártyát.
-
pumi1980
tag
válasz
snake1977 #1450 üzenetére
Sajnos így sem lett jó, ez is egy nano BIOS. Visszakerült a gyári BIOS, venti profil módosítással és undervolttal. Kapott Gop-ot is, így a Gpu-z uefi-nek mutatja. Most csak windowsban ad képet, de ott mindig jó, és a BIOS-ba is be tudok lépni.
Kíváncsiságból beraktam a kártyát egy pár generációval frissebb pc-be (B85 chipset): van kép boot közben is, biosban és a windowsban is. Nem értem...
-
pumi1980
tag
válasz
pumi1980 #1390 üzenetére
Kipróbáltam az UEFI-snek gondolt BIOS-omat (módosított nano) úgy, hogy közvetlenül DP kábellel kötöttem rá a kártyát egy AOC Q3279VWFD8 monitorra (a korábbi tesztekben DP-DVI-D adapert + 20col DVI-D monitor hiba nélkül működött), jelenség:
- WIN10 betöltésig nincs kép
- BIOS-ba ennek ellenére be lehet lépni
- Ha a WIN-t leállítom és később bekapcsolom a gépet akkor a WIN-ben sincs kép, de a WIN betőlt, mert ha ki-be kapcsolom a monitort a kép megjelenik
- Ha a WIN-ből újraindítom a gépet vagy reset gombot nyomok akkor mindig van kép a windows betöltése után.Átkapcsoltam a kártyán a BIOS-t a másodlagosra (gyári MI8 BIOS):
- A WIN10 betöltésig nincs kép, de a windows mindig ad képetKipróbáltam a hivatalos módosítatlan AMD.R9Nano.4096.160212 BIOS-t:
- úgyanaz a hiba, mint a módosított BIOS-ommalPróbaként visszaírtam a gyári MI8 BIOS-t az elsődleges chipen:
- A WIN10 betöltésig nincs kép, de a windows mindig ad képetA BIOS-ba minden esetben be lehet lépni. Amikor a nano BIOS-okkal nincs kép a windowsban
a monitor a visszajelző LED-je aktív állapotot jelez, vagyis feléled stand-by-ból, de kép nincs.
Majd megpróbálom még moddolni a gyári MI8 BIOS-t is, mert a nano így nem OK.Kicsit teszteltem a kártya videó lejátszási képességeit is: az uhd-hevc filmeket sajnos nem tudja hardveresen gyorsítani.
-
pumi1980
tag
Gyári BIOS értékek
75-100-4836-85www.overclock.net -et oldalon talált mod (Cooling1)
50-100-12090-75saját próba (Cooling2)
50-100-20000-75Undervolt: ezeket az adatokat pont tőled vettem:
Fiji editorral módosított BIOS: (Note:- Any stock ROM even with a UEFI/GOP module within it, is technically non-UEFI once modified. There is a bios signature within Legacy ROM section, which is a hash of the hashes of protected tables within ROM. As the mods we do are within the protected tables and we can't update the signature in Legacy ROM to reflect the changes it will fail UEFI checks, thus you need CSM support enabled in motherboard bios to use a modded ROM. The only solution to allow custom UEFI ROM with CSM = Off, is to use a custom UEFI/GOP module in ROM. This solution was provided by Lordkag of Fernando's Win-RAID Forum. The update tool is located in appropriate heading below.)
AMD.R9Nano.4096.160212.COOL2UV.rom
[link]A fenti BIOS a GOP update után(the custom UEFI/GOP module in VBios will allow CSM=Off and Fast boot= On, but will not allow Secure boot = On, reason being the signature in UEFI/GOP can not be updated by us AFAIK)
AMD.R9Nano.4096.160212.COOL2UV_updGOP.rom
[link]Az UEFI-s gépben csak a nano gyári BIOS, később pedig csak GOP update-s BIOS-ok voltak
probálva, mindig volt kép BIOS-ban is. Az eredeti AMD Instinct MI8 BIOS meg egy régi non UEFI-s 775 lapban lett átirva nano-ra. -
pumi1980
tag
Én is átalkítottam a kártyát:
- újrapasztázás, új hővezető pad-ek
- 2x Arctic F9 PWM (+FAN kábel átalakító)
- hűtőborda lemezek kivágása
- alu keret kivágása a ventiknek
- DP csatlakozó hátlap kivágása (+DP->DVI-D átalakító)
- nano BIOS, +BIOS modok: cooling, powerplay, GOPupdTesztek:
Gyári nano bios (AMD.R9Nano.4096.160212.rom)
A VRM 90°C fölé ment miközben a ventik csak 60% mentek maximum. Sajnos az egyik venti középpontja pont a VRM hütőborda fölött van, ott elég kevés levegőt tudhat mozgatni.Próbaként MSI Afterburner-el módosítottam a FAN profilt, ami -10°C ot hozott, de mindenképpen bios-ból akartam megoldást.
Fiji editorral próbálkoztam a BIOS modosításával, illetve használtam a GOPupd programot: egy Asus P8P67 -elvileg- UEFI lapban nálam volt kép BIOS-ban is a módosítások után is.
1. bios mod: Cooling1
A ventik most már jobban pörögtek, így a hőmérsékletek is lejjebb mentek.2. bios mod: Cooling2:
Így már sokkal jobb.3. bios mod: Cooling2 + undervolt by kenand
Az undervolt nekem a hőmérsékleteken nem változtatott semmit, de +80 pontal több lett
a Superposition eredmény (3121):GTA V: 55-56°C alatt volt a GPU hőmérséklet
Farcry3: 60°C felett volt valamivel
Terhelés nélkül 35°C, a ventik ilyenkor 19%-on pörögnek.Úgyanebben a gépben egy GTX1060 6GB a Superposition eredménye kb 2300 pont, de más tesztekben, játékokban nagyjábol egy szinten vannak.
A fenti teszteket egy FSP Hydro PRO 500W táppal végeztem, DP->DVI átalakítóval. Coil whine hallható időnként. Újraindulás, fagyás, képvibrálás nem volt.
Kipróbáltam egy 775-ös xeon E5450 ddr2-es PC-ben is, Chieftec CTG-450-80P táppal: ott sem volt probléma, bár ott csak 3DMark06-ot futattam. Valószínűleg ott a proci visszafogta annyira a GPU-t, hogy a 450W-os táp is elbírta (ráadásul még 6->8pin tápcsati átakító is kellett).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Bestbuy játékok
- VR topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- War Thunder - MMO Combat Game
- Android szakmai topik
- Cyberpunk 2077
- Ivqkzy-: 2. gépem
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- További aktív témák...
- GAMER PC : RYZEN 5 4500 / 16GB DDR4 / ASUS RX 480 8GB / WiFi / Bluetooth / 512GB M.2 SSD / 500GB HDD
- Dell Latitude 7390, 13,3" FHD IPS , I5-7300U CPU, 16GB DDR4, 512GB SSD, WIN 11, ( olvasd végig )
- Acer PREDATOR HELIOS NEO 16 / i9-14900HX / RTX 4070 (140W) / 1 TB SSD / 240HZ
- Topping A70 Pro fejhallgató erősítő
- Topping D70 Pro Octo DAC
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Csere-Beszámítás! AMD Ryzen 5 9600X Processzor!
- AKCÓÓÓ!!! Panasonic CF-XZ6 AIO all-in-one laptop tablet 2k touch i5-7300u speciális ütésálló
- LG 27GR95QL - 27" OLED / Limitált LoL Edition / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync
- Huawei Nova Y70 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest