Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz hunluki #41 üzenetére

    a technika nem ördögtől való
    ezt senki nem is állította

    de állítólag volt már ilyen is
    állítólag persze bármi lehet
    https://hvg.hu/gazdasag/20160303_lehet_paypass_bankkartya_hitelkartya_zsebtolvaj_vagy_nem
    " Ahhoz, hogy valakinél működő kártyaleolvasó legyen (vagyis hogy legyen egy számla, amelyen a pénz megjelenik), szerződésben kell állnia egy bankkal, amelynek a megfelelő céges adatokat meg kell adnia. Ez azt jelenti, hogy ha valaki észreveszi a lopást, a tolvaj (cége) azonnal beazonosítható.
    De mi van akkor, ha a tolvaj elfut, mire az áldozat észreveszi, hogy kirabolták? Semmi, mert a leemelt pénzt a bankok általában csak 2-3 nap, de lehet, hogy csak egy hét múlva írják jóvá a kereskedő (ez esetben a tolvaj) számláján. Nincs esély arra, hogy a tolvaj a pénzt gyorsan elutalja egy távoli ország visszafejthetetlen számlájára."

    nem a 20-as korosztály játékszere
    nem ezt állítottam, hanem a véleményem irtam arról, hogy milyen felhasználónak racionális választás. Akinek táska mélyéről kell előszedni a telefont annak semmivel nem praktikusabb mint ugyanonnan a plasztiklapot elővenni. Az nyer akár több mp-et/fizetés akinek a telefon ott van közvetlen kéznél. Ha a 60+os anyuka is a farzsebében tartja az iphoneját akkor megértem ha azt használja. Egyébként ő maga állította be a telefonján a payt vagy volt neki egy szorgos fia aki megcsinálta neki?

    Szvsz akkor érdemes új megoldásra váltani a bejáratott helyett ha az ad valami érdemi pluszt. Nekem az, hogy A eszköz helyett B eszközt kell használni ugyanúgy az nem számít bele a pluszba főleg ha az A eszköz egy drága kényes nagy dolog, B eszköz meg egy ingyenes pici vacak.

    Mindemellett én még tényleg az életben nem találkoztam emberrel aki a mifelénk levő teszkóextraauchanlidlaldipennyinterspar vonalon a telefonját tolta volna oda fizetni. Hazudtam, egyszer már látta milyet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák