Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz daveoff #122 üzenetére

    tévhit, hogy a 144Hz-es monitort ki kell "hajtani"

    Nem kötelező, de van igazságalapja.

    Egy 60Hz-es LCD mehet úgy, hogy kap 60fps-t és 60Hz-en pulzál a háttérvilágítás (valódi black frame insertion), így gyakorlatilag tű éles és kellően folyamatos hatású lesz a mozgókép.
    Ez inkább drágább HDTV-knél jellemző, ott is inkább a menük mélyére elásott üzemmód, de létezik PC monitoroknál is, akár olyanokon is, amik opcionálisan képesen 120-144Hz frissítési frekvenciákra is, a pulzálás csak választható alternatíva, ami magas valós frissítési frekvenciánál szükségtelenné válik, de olyankor kell a magas fps is.
    Ha 120-160Hz-en hajtod, akkor nem kell pulzálni, de akkor oda kell neki adni a 100+ fps-t is, mert ha csak ~60fps-t kap, de nem pulzál hozzá 60Hz-en, akkor ismét el fog mosódni a mozgókép és nem fog elég folyamatosnak tűnni a mozgás.

    A fentiek miatt én nagyon 100+Hz ellenes vagyok, mert sokkal nehezebb stabilan >=100-140fps-el etetni egy monitort, mint fix 60-al, és a monitornak is nehezebb a dolga 144Hz-el, mint jól belőni egy 60Hz-es impulzus módot (komplikáltabbá válik már a VGA és monitor közti átvitel is, a belső feldolgozás is, stb, ha nyomjuk felfelé az Hz-et és fps-t).

    Egyetlen gyakorlati probléma szerintem, hogy elszokott az emberek szeme a pulzálástól (CRT monitor/TV) és nem bírod őket rávenni, hogy nézzék 5 percig úgy, hogy fáj tőle a szemük, de pár perc vagy nap alatt megszokják. Általában pár nap múlva már nem is látják, ha nem erre koncentrálnak, pár hét múlva ha direkt látni akarják, akkor sem mindig sikerül. Az a pár perc kinyírni látszik a technológiát. Bár erre is van jó próbálkozás, mikor szabályozható különböző fokozatokban, hogy lassabban szokhass hozzá. De ennek is egy másik oldala, hogy mindehhez nem árt kicsit érteni is a dolgot, hogy miért jó ez valakinek, mert elsőre csak azt látják, hogy sötét és vibrál a kép, az elveszik, hogy "hé, 60Hz, 60fps és tű éles, folyamatos a mozgás".

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák