- 15+ Windows TIPP, amit eddig SENKI nem mutatott meg!
- Milyen széket vegyek?
- Calibre, az elektronikus könyvtár
- Milyen egeret válasszak?
- Projektor topic
- SSD kibeszélő
- Kódolás Qwen3-mal saját gépen, Cline AI-alapú autonóm kódolási ágenssel
- Androidos tablet topic
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
Új hozzászólás Aktív témák
-
DA3MON
tag
Lehet tudni, hogy mikor ér majd hozzánk ide ez a technológia?
-
Fecow
aktív tag
Hát ez persze értelmezés kérdése, hogy mi az, hogy kfújt.
De az angol wikipedia alapján is, továbbra is csak egy mellék technológiának, továbbiakban nem preferált technológiának tartom.
"South Korea launched a Wimax network in the 2nd quarter of 2006 and a HSPA network in the 3rd quarter. By the end of 2008 there were 8.4 million HSPA subscribers and 350,000 Wimax subscribers in Korea. Almost all of HSPA subscribers come from 2G and 3G users who have been tempted to upgrade to new devices by high subsidies, whereas Wimax subscribers almost all are newcomers. Deployment of Wimax is still limited (spotted), whereas there are well over 100 countries where HSPA networks are deployed, and even where there is no HSPA coverage there is backward compatibility (using HSPA devices) to pre-existing networks (GSM and WCDMA) with a roaming infrastructure already in place.[37]
As of October 2010, the WiMAX Forum claims there are over 592 WiMAX (fixed and mobile) networks deployed in over 148 countries.[38]
Yota is the largest WiMAX network operator in the world[39] but has announced that it will move new network deployments to LTE and, subsequently, change its existing networks as well.[40]
A study carried out and published September 2010 by Blycroft Publishing found that only 364 WiMAX operations were actually offering active services [41] (launched or still trading as opposed to just licensed and still to launch). Many operators known to be active in WiMAX were found by the research to have been bought out, merged or even switched to LTE."
ForrásMellesleg kíváncsi lennék, hogy ez a 364 aktív szolgáltatást nyújtó operátor (ami már lehet, hogy kevesebb), hány előfizetővel büszkélkedhet, gyanítom, hogy elsősorban nagy sávszélességű vezeték nélküli internetet nyújtanak ipari telephelyeknek, mintsem lakossági/üzleti felhasználóknak mobil szolgáltatást, ha egyáltalán az idézett aktív szolgáltatások egyáltalán kereskedelmi szolgáltatást jelentenek nagyrészt.
Tényleg kíváncsi vagyok ezek után ki és miért csinál új wimax hálózatot? Persze azt, hogy valaki karbantartja, fejleszti a meglévőt még úgy ahogy megértem, de a wikipedia idézet is azt mondja, hogy a legtöbben váltanak LTE-re.
Egyébként a sikertelensége véleményem szerint pont abból fakad, hogy elsősorban csak vezeték nélküli internetnek készült, így nem támogatott mobilitás menedzsmentet, azt hitték, hogy így "olcsósított last mile"-ként, majd vinni fogják mint a cukrot, hát nem így lett, és mire megcsinálták a mobilitás menedzsmentet addigra a GSM-esek beérték sebességben. Elterjedtségben/lefedettségben meg soha nem is voltak a kanyarban sem, világszinten, szigetszerűen néhány helyen, ott is főleg kísérleti céllal.
Erről jut eszembe, ebben a WRAN-ban van-e mobilitás menedzsment, ha nincs akkor pláne nem tudom mit akarnak ezzel azon kívül, hogy megcsináltak még egy szabványt, ájtripliék.
-
dchard
veterán
Te pedig elfelejted, hogy az analóg földfelszíni TV adókat mekkora kisugárzott rádiós teljesítménnyel tolták. És ugye a két irányú kommunikációhoz a vevő oldalon is kell tudni ugyanazt mint adó oldalon, ahol magas tornyokban, speciális, nagy nyereségű hatalmas antennarendszerekkel sugározták a műsort.
Ne keverjük az analóg televíziózást össze az internet szolgáltatással.
Dchard
-
And
veterán
"A 100 km közeli lefedettség egyáltalán nem irreális ezen frekvenciák használatával, igaz, vevő oldalon is kell megfelelő antenna a háztetőre."
Én sem vagyok annyira fiatal, hogy ne emlékeznék a földi analóg sugárzásra, de egy apró részlet mellett igen elegánsan elsiklottál: ezek az adók azért nem sz@rral gurigáztak, ami a teljesítményüket illeti. A gerincadók 10kW környéki EIRP-vel tolták, a kisebb teljesítményű átjátszók vételkörzete pedig domborzattól függően eléggé korlátozott volt. Innen Budapest kb. 50 kilométer, azt már akármilyen antennával sem nagyon lehetett 'akárhol' normálisan venni, sőt. Az gyenge vagy épp csak időszakos vétel (DX) pedig teljesen más lapra tartozott, sosem a tűrhető minőségéről volt híres. -
Fecow
aktív tag
Kíváncsi vagyok, vajon milyen sikereket érhet el az LTE mellett, a WiMAX is végül kifújt. Nem hinném, hogy ennek sokkal nagyobb esélye lenne. Egyetlen előnye a 100km-es hatótáv, ami a GSM/UMTS/LTE rendszerek esetén is szándékosan van lekorlátozva.
Tehát tényleg nem látom, hogy ez miért lenne annyira marha jó. -
még több sugár az agyba, óje...
-
S-eye
senior tag
Még a végén az analóg tévék befogják az internetet
Remélhetőleg az a 22 mega nem csökken túl nagy mértékben a távolságtól. -
csendes
addikt
A 802.22-nél mekkora, milyen teljesítményű antenna kellene a háztetőmre ahhoz, hogy én otthonról internetezni tudjak az "adótól" 100 km-re, hiszen nekem is küldeni kell az adatokat az "adónak"? Ha maximum 22Mbps a le- és feltöltés sebessége, akkor ezt végülis egyéni hozzáférésre szánják, máshoz nem lenne elég
-
vanhalen
senior tag
Magyarországra mikor ér el vajon?
-
Gremovan
csendes tag
Valószínűleg túl fiatal vagy ahhoz, hogy emlékezz rá, ezeken a hullámsávokon anno televízió adásokat lehetett fogni, mint a cikk is leírja. Volt idő hogy a tv adás nem kábelen jött, és nem műholdon, mert ezekről csak onnan tudott az ember, hogy a szomszéd rokonának a barátja mondta, nyugaton már ilyen is van. Analóg tv/rádió adó pedig akkoriban sem volt minden utcasarkon. A 100 km közeli lefedettség egyáltalán nem irreális ezen frekvenciák használatával, igaz, vevő oldalon is kell megfelelő antenna a háztetőre.
-
dchard
veterán
Nyilván optikai rálátás mellett teljesül a 100km, bár számomra nem kérdéses, hogy ehhez minimum nagy nyereségű irányított antenna is kell, különben akkora adásteljesítménnyel kéne tolni, hogy az első tíz kilométeren megsülnének az előfizetők.
Szerintem ez kb. olyan vakítás mint a wimax 70km-es lefedettségi köre: soha senki nem látott még ilyet.
Dchard
-
Sanya
nagyúr
Szuper! Ha olcsóbb, mint a műholdas megoldások.
Ha a hegyek nem kavarnak be, csak akkor teljesül a 100km-es táv?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph Az IEEE 802.22-es szabvány egyetlen bázisállomás mellett száz kilométer sugarú területet fed le.
- Autós topik
- 15+ Windows TIPP, amit eddig SENKI nem mutatott meg!
- Milyen széket vegyek?
- Calibre, az elektronikus könyvtár
- Spórolós topik
- Mégsem lesz divat az atomerőműre kötött adatközpont?
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Milyen egeret válasszak?
- BestBuy ruhás topik
- Projektor topic
- További aktív témák...
- Logitech g920 váltóval
- Lenovo ThinkPad P51s, P52s, T570, T580 eredeti Lenovo, belső akkumulátor eladó
- Legion 5 15ACH6H 15.6" FHD IPS Ryzen 5 5600H RTX 3060 16GB 512GB NVMe gar
- BONTATLAN! HP E24m G4 (40Z32AA) / 23,8 hüvelykes Full HD (1920x1080) IPS panellel rendelkező monitor
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7 . generáció i7-8650U / 16GB RAM / 500GB SSD
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 14 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- MÉG ÁRCSÖKKENTÉS Lenovo Thinkcentre E73 asztali gép eladó
- AKCIÓ! GIGABYTE GA-Z170X-UD3 Z170 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest