Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
stratova #179 üzenetére
A lapka fényképe elég egyértelmű. Hat tömb van, amelyekben 16 szuperskalár egységet látok. VLIW4-gyel ez 384 SP, míg VLIW5-tel 480 SP. Ez a két opció van, több nincs. Illetve csak akkor, ha a kiszivárgott kép hamis, de ennyire profin ezt nem lehet szvsz hamisítani.
Én alapból a 480-ra tippelek, de látva mennyit javítottak a gyártástechnológián már el tudom képzelni a 384 sp-t is 1 GHz körüli órajellel. Úgy is kijön az AMD által előre ígért 700 GFLOPS.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A felhasználóknak mindegy. Ők azt használják, amit eléjük raknak a cégek. A szoftveres résszel van itt probléma. Az egy dolog, hogy a fizika törvényei határt szabnak a fejlesztésnél, de ahhoz, hogy ezeket megkerüld a kitűzött céllal át kell alakítani a programozói szokásokat. A heterogén érának ez a legnagyobb problémája jelenleg. Ha ez nem jön be, akkor Pollack szabályai még lehetőséget adnak egy másik opcióra, de az alapvetően annyit jelent, hogy a lapkákba rengeteg Atom-szintű magot építenek, ami az egy szálon futó folyamat teljesítményére nagyon negatív hatással van. Ezért tartja mindenki jobb ötletnek a CPU és a GPU keverését, mert így meglesz az egyszálú teljesítmény és a throughput is.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Szándékosak tervezték így. Azt kell megérteni, hogy az AMD nem gondolkodik már sima processzorban. A processzormagokat főleg az OS futtatására képzelik el, és pár feladatra, vagyis a lehető legtöbb helyet akarják megspórolni a GPU-résznek.
A fizikával nem érdemes dacolni. Egyszer az Intel megpróbálta a Pentium 4 alapjaival, de nem jött be. Most is meg lehet persze próbálni, de a tapasztalatok azt mutatják, hogy a fizika törvényei ellen mindenki esélytelen. Jobb opció elfogadni azokat, és ennek megfelelően tervezni a jövőt. Ha ezt megteszed, akkor odajutsz, hogy a jövőben nem lesznek CPU-k, mert a fizika nem teszi lehetővé, úgy ahogy az egymagos 10 GHz-es lapkákból sem lett valóság. A heterogén módon programozható rendszer hatékonysága megkérdőjelezhetetlen. Erre mondta az AMD, hogy az Intellel való összehasonlításnak vége. Jóval nagyobb harc lesz itt, mint a mostani duopóliumban. Ez abból fog következni, hogy hamarosan a platform lesz az elsődleges, vagyis nem a processzormag, vagy az IGP egyéni teljesítménye számít majd, hanem a csomag együtt. Ide becsatlakozhat a dGPU is, ha túléli a reformokat a piac. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem, mivel a GCN-t a TSMC 28 nm-es gyártósorára tervezték. Először érdemes kipróbálni működésben, hogy minden rendben van-e. Ha nincs, akkor egy haldokló piacon bukott el a termék. Az APU-k esetében viszont a hiba nem opció, így ott inkább kisebb kockázatot vállalnak. Az AMD ezt az egészet négy lépcsőre osztotta. Az első a Llano, ami egy fizikai integráció. Annyival tud többet, mint egy CPU-VGA, hogy gyorsabb a CPU és az IGP közötti busz. Ezzel lehet hasznosítani az OpenCL-en a ZeroCopy-t. A Trinity esetében ennek a dizájnnak az optimalizálása volt soron. Az energiamenedzsment átlapolós lesz, vagyis ide-oda mehet a turbó, illetve manuálisan is lehet ezt állítani függően attól, hogy az IGP, vagy a CPU erejére van szükség. Bár ezt inkább érdemes automatikusan a hardverre bízni, de a lehetőség megvan a finomhangolásra. A fejlesztéseknél még a CPU-t kell felkészíteni a GCN fogadására. Ezért lesznek a Piledriver modulban BMI utasítások. Ezt az AMD egy egyéni platformmal tesztelgetheti, illetve ami még elő volt jegyezve az a GPU Compute C++ támogatás. Ez valszeg nem natív, mert arra a GCN képes.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem tudom, hogy mit értünk a bugos részen, de bugos procit szerverbe nem szokás kihozni. Ott ez nem menő. Ha rossz a termék, akkor visszamondják a rendelést és kész. Nem először történne ilyesmi. A Bulldozer esetében a teljesítménnyel van gond, de ott sem azért mert bugos, hanem a dizájnt tervezték úgy, hogy illeszkedjen a GCN architektúrához. Az AMD már az integrációra készül. A procirészen sokat nem fognak javítani. A Win 7 patch nyilván kell, így az hozhat 5-10%-ot, és generációnként úgy +15%-ot terveznek teljesítmény/wattban. Ez nem sok, de az AMD már eldöntötte, hogy a GPU-részre gyúrnak. Ott látható, hogy GPU helyett tulajdonképpen építettek egy RISC-alapú processzort. Ugyanúgy gondolkodnak, ahogy az NV. A jövőben a GPU-t szánják a teljesítmény indikátorénak, míg a procimagok lényegében a kritikus késleltetésre érzékeny szálakon dolgoznak, illetve az operációs rendszert futtatják.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
echterion #151 üzenetére
Egy dolgot nem számít bele senki az elmélkedésbe. A Zambezi lapka egy szerverprocesszor. Van benne egy nagyon bonyolult cacheszervezés, nagyon bonyolult L3 működéssel mindenféle virutálizációs szar támogatásával, ami teljesen hiányzik majd a Trinity-ből (ez logikus a Trinity nem megy szerverbe, így nem kell megfelelni az ottani igényeknek). Az LGA2011-es processzorok is fogyasztanak, mint a szemét, de mégis sikerül a magból energiatakarékosat csinálni. Következtetés. Egy szerverprocesszornál nem feltétlenül a mag fogyaszt sokat. Sőt konkrétan a körítés ami zabál.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
whitehawk #129 üzenetére
Attól nagyon messze van az Intel, hogy hozza a Radeon IGP-k szintjét. A Sandy Bridge IGP-jében több dolog is a GeForce 3/Radeon 8500 szintjén van (pl. AF képminőség). Sőt bizonyos funkciókban még azok is jobbak voltak. (pl. hierarchikus Z megvalósítás)
A GCN és a Kepler architektúra erősen compute jellegére csak a Larrabee lehet válasz. Ha jól haladt volna a projekt, akkor a Haswellben mutatkozott volna be.
Egy Intel HD Graphics teljesen más kategória, mint ami mondjuk a Llanóban van. Tudásban, teljesítményben, képminőségben nagyon messze van. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
audi100td #120 üzenetére
Valószínűsítem, hogy az A6-3650 és A8-3850-nek a 70K-s modellekkel harangoztak. Semmi értelme megtartani őket. Itt nem lesz opció a felár. 100 wattos TDP-vel lesz a 70K-s és kész.
Az új revíziós lapka többet tud egy picit, így az órajel mehet feljebb. Na persze ez a platform már nem fog frissülni. Az AMD tartja magát ahhoz, hogy a Llano minimum 2012 végéig gyártásban marad, aztán lelövi. A Trinity úgyis jobb alternatíva lesz mindenkinek. Igazából szerintem már tavasszal lelőnék a Llano APU-t, de a gyártók igénylik a termékeket, így nyilván ki kell szolgálni őket, ha már 2012 végéig tart az életciklus.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
whitehawk #115 üzenetére
Más cache-szervezést használ az AMD, mint az Intel. Inkább az elsődleges gyorsítótárak nagyok. Az utolsó vonal később csak a CPU és a GPU adatmegosztására lesz fenntartva.
A dedikált memória az IGP-nek ellene megy annak az igénynek, amit a fejlesztők igényelnek. Az a cél, hogy a CPU és a GPU teljesen koherens memóriát osszon meg egymással. Ez külső VGA-val lehetetlen, de IGP-vel lehetséges. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Az Intel 17/35/45/55 wattos osztályokat csinál a mobil szintre. Az AMD egyelőre az 55 wattot mellőzi, de nyilván nem egy nagy dolog behozni. Ezek alapján ugyanannyit fogyasztanak a rendszerek.
Az asztali piacon szab max. 77 wattot az Intel, de ezt azért, mert a 16 EU-s IGP nem kér annyit, mint az AMD-é. Nyilván teljesítményben sem fogja megközelíteni a Trinity IGP-jét.
Ha az egyikhez számolsz dGPU-t, akkor a másikhoz miért nem? -
Abu85
HÁZIGAZDA
Két jelentősen erősebb FPU van négy gyenge helyett. Az elméleti számítási teljesítmény egységnyi órajelen megegyezik, de tudásban a Piledriver elhúz.
Az AMD +30%-ot jelzett előre GPU-ban. A CPU részben +20%-ot. Összességében ez kérdéses, mert nyilván az előbbi értékek a bidirekcionális menedzsmenttel jöhetnek össze. Ha a GPU nem dolgozik, akkor a CPU órajele kap nagyobb turbót, míg fordítva a GPU. Illetve ez manuálisan szabályozható, ha valaki okosabb szeretne lenni az automatikus módnál.
Csak Bulldozer alapjain lehet normális APU-t csinálni architekturális integrálás szintjén. Az egyik fontos tényező a bitmanipulációs utasítások. Ez része a Trinity APU-nak, de a GCN architektúra beköltözésénél lesz majd nagyon fontos szerepe. A másik fontos rész a fogyasztás és az energiagazdálkodás, amiben a Bulldozer modul messze előnyösebb a régi magokhoz képest. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
audi100td #81 üzenetére
Olyan lesz, mint a Bulldozer. Két Integer cluster és egy megosztott FPU, ami a feladattól függően kettéválasztható. Persze lesznek benne kisebb-nagyobb változások, de az elv ugyanaz.
Az, hogy ezt 1 vagy 2 magnak tekinted ... erről vita van. Az AMD szerint két mag. Szerintem egy. Mindketten tudunk érvelni, hogy miért 1, illetve 2. Nyilván az AMD azért tekinti két magnak, mert a 2 nagyobb az 1-nél. Egyszerű marketing. -
Abu85
HÁZIGAZDA
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Asztali fronton most a Virtu erre a lehetőség. Annyira nem szeretnék ezt alkalmazni a gyártók, mert minden Muxless megoldás -5-10% a teljesítményben. Volt róla szó, hogy lesz Optimus Synergy néven és PowerXpress, de egyelőre többet ér a teljesítmény, mint a nyerhető pár wattos fogyasztás. Az új GCN ZeroCore szolgáltatásával az AMD esetleg megpróbálhat egy olyan megoldást, ami úgy kapcsolja le a VGA-t, hogy közben nem vesz le a teljesítményből 5-10%-ot, de ez csak platformon belül működhet. Az Intel procikhoz az eredeti koncepció vethető csak be.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem is mostanában lesz, hogy bekerül. Eredetileg a Haswell lett volna a kiválasztott, de a Larrabee elhasalása miatt ez kockázatos. Most a Skylake lehet opciós, de ajánlott már a 2014-es váltásnál elgondolkodni, mert 2015 az komoly csúszás. Az AMD 2013-ra integrálja a GCN-t, míg az NV 2014-ben áll elő a Maxwellel, ami a Kepler utódjához fűzi a Denver procimagokat. Mindkettő előnye, hogy olyan integrációt jelent, melyben a CPU és a GPU közös címteret és teljesen koherens memóriát oszt meg. Az Intelnek ide a Larrabee integrálása a belépő.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A belső cache-szervezésről van szó. Ne keverjük ide a külső memóriát. Az olyan amilyen. Rakhatsz a Larrabee mellé is ultragyorsat. Sőt a Knights Corner mellé biztos ilyen kerül.
A mobil termékek jó része erre fel is is készült, hiszen a Tegra az egyetlen SoC, ami IMR IGP-t használ.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A Knights Ferry-t kukázták a Larrabee névvel együtt, de a koncepció továbbra is él. Az új név a MIC. Erre az első termék a Knights Corner lesz, ami terv szinten is a Ferry leváltója.
Az SCC az egy másik projekt. Ott nem egy darab sokmagos chipról van szó, hanem 24 darab kétmagos processzorról egy lapkában. [link] - ez is a Tera-Scale projekt része, ahogy a MIC is, de nem egyeznek meg.Az LLC-re az Intel MESIF protokollt használ. Mindegyik procimag olvassa a teljes tárat, de csak a saját szeletbe írnak. Az IGP-re ez nem vonatkozik. Ez a mag oda ír ahova akar. Majd ha a Larrabee beköltözik, akkor ez a Larrabee magokra is vonatkozik. Olvasnak mindent, de csak saját szeletbe írnak. Itt rendszer túlterhelését a rengeteg kommunikáció jelentheti. Ezért kell az LLC-t kímélni.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Plazmacucci #40 üzenetére
Nem a driveren múlik. A driverből tilthatod és engedélyezheted az LLC írását. Ennél többet nem tud tenni. A beépített L3 az sokat segít abban az esetben, ahol az LLC írásának tiltása aktív az IGP-re nézve, mert ott marad az SB IGP-je nagyobb gyorsítótár nélkül. Az szupi, hogy egy GPU nagyon tolerálja a késleltetést, de azért ennek is van egy határa.
Az NV és az AMD GPU-k cache-szervezéséhez érdemes hasonlítani. Mindkét cég fordítva fejleszt, mint az Intel. Sok regiszter, nagy elsődleges gyorsítótárak, és arányaiban kisebb másodlagosak. Az Intel az LLC-vel a nagy másodlagos tárat elméletben megoldotta, így a regisztereket, és az L1 tárakat eléggé elspórolták az SB IGP-jéből. Ez az Ivyre mérsékelten lesz jellemző. Az L1 továbbra sem valami acélos, de a regiszterek száma már több, illetve lesz LDS, ami megfelel az adatok átadására. A belső L3 meg logikus. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Azt senki sem mondta, hogy nem működik 4-8-12 procimagnál. Az a kérdés, hogy a Larrabee beköltözésével működni fog-e. Mert az 20-30+ magot jelent. Azt természetesen tudjuk, hogy a Larrabee-t eleve Binned Renderre csinálták, azaz egy TBR rendszer, hogy kímélje a saját LLC-jét. [link] - erről korábban írtunk. Ugyanez az elv szükséges az integrálásnál is. Az LLC-t minden eszközzel kímélni kell, mert ha ez megfekszik, akkor a teljes rendszer teljesítményének annyi. Ami most van az csak egy átmenet. Az LLC-t nem arra tervezték, hogy egy mostani IGP-t kiszolgáljon. Később a Larrabee magokat fogják erre ráfűzni, és megtartanak pár nagyobb magot. Ugyanígy erre kerül majd az System Agent, és pár fix funkciós egységeket tartalmazó tömb.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Valószínűleg, hogy egy olyan változással éltek, ami nagyon hasznos (sebesség vagy fogyasztás szempontjából), és így inkább váltanak foglalatot. Esetleg most akarnak felkészülni a 2013-as APU-ra. A Llanóból sokan nem adnak el az asztali piacra (a termékek 70%-a mobilba megy), így jobb most váltani, mint jövőre.
UI.: nyugodtan tedd On-ba. A témához kapcsolódik.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ez a probléma. Az Inteltől kérdeztem, hogy miért viselkedik így, vagy miért hagyják, hogy ilyen legyen ebben a tesztben a rendszerük. Mondták, hogy reagálnak rá, és a jelzett két alkalmazásnál megtiltják, hogy az IGP írjon az LLC-be. Az tudom, hogy annak az FF benchmarknak megtiltották, mert később folyamatos lett a futása (persze az átlag fps esett, de legalább nem ingadozik, és nem áll le másodpercekre). Ezt driverből régóta vezérlik. Egy csomó játéknak tiltva van már az írás lehetősége, az AMD azért rakott benchmarkot a tesztbe, mert ott arra nincs tiltva, vagyis szépen ki lehet fektetni az LLC-t, amire az Intel rendszerének nagy szüksége van. Ha kiveszed a buliból, akkor a teljesítmény drasztikusan esik. Egyszerűen túl sok, ha proginként 3 MB-ot teleír az IGP mindenféle felügyelet nélkül. Az Ivy Bridge ezen segít, ugyanis az IGP kap egy saját L3-at (úgy tudom nem nagyot 256-512 kB körülit, egy GPU-nak ez elég). Ettől még írhat az LLC-be (a Stream out oda megy mindenképpen, de ez kicsi adat), de ha tiltani kell a fenti okok miatt, akkor nem marad nagyobb méretű cache nélkül.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A Trinity korábban is az optimalizálásról szólt. Ott a kép, amit fentebb beraktam. Abban benne vannak a célok minden generációra egészen 2014-ig.
(#27) HeavyToys: Igen. bidirekcionális energiamenedzsmentet kap.
A feszültséget nem babrálhatod a Catalystból. Ott maximum fogyasztási csúszka lesz, vagy órajelcsúszka. A többit a rendszer állítja. A júzernek ezt le kell egyszerűsíteni. Aztán nyilván ehhez is lesznek tuningprogramok, de a gyári driverbe egyszerűen kell tálalni ezeket, lehetőleg garantált működés szintjén.A Llanoról szerintem sem érdemes váltani. Illetve csak akkor, ha az extrákat kihasználod (SAMU/VCE)
-
Abu85
HÁZIGAZDA
[link] - Ezért nem akar az AMD közös cache-t a CPU-magoknak és a GPU-nak. A videó végén teljesen lehal a Sandy Bridge, mert elindítottak rajta két olyan programot, ami terheli a GPU-t. A GPU pedig az LLC-t teleírja (programonként 3-3 MB-ot), így a procinak mennie kell a memóriába az adatért.
Ez koncepcióból van így, mert kérdéses, hogy mennyire jó, ha a GPU a proci által használt nagyméretű LLC-be piszkít. Jelen esetben szálanként 32 kB-ot. Ezt minden felügyelet nélkül teszi. Az AMD szerint ez nem jó, így inkább másik oldalról közelítenek, vagyis nem egy LLC-re építik a rendszert, hanem a magokat látják el jó nagy gyorsítótárral.
Később majd az is kérdés lesz, hogy az LLC ring kapcsolat mellett mit szól majd, ha nem 5 magot lát el, hanem 50-et. A Larrabee 32-vel nem működött jól, ez egy komoly meló lesz. -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
HeavyToys #22 üzenetére
Attól függ, hogy mit állítanak be a driverben alapértelmezett fogyasztási szintnek. A CPU és a GPU az új lapkában átlapolhatja magát. Elvehetsz a GPU-tól energiát, hogy azt a CPU-nak add a gyorsabb működésért. Ezt manuálisan is lehet szabályozni, de nem tudni, hogy az AMD hogyan állítja be.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Mert el akarja az AMD érni a 17 wattos fogyasztást, ami csak az új architektúra moduljával lehetséges. A Llanoból ezért nincs 17 wattos, mivel nem olyan jó a Husky energiagazdálkodása. Lehetne, persze, de akkor egymagos lenne a lapka. A Bulldozerrel egy modulos is maradhat, azaz kétmagos.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Elnevezhették volna a Socket FM1-et FM1+-nak is.
Egyébként szerintem a bidirekcionális energiamenedzsment miatt kellett nagyobb változtatás, illetve lehet készülni a következő körre is.Itt a roadmap. Az első a Llano, a második a Trinity, a többi pedig az új generáció, azaz a 2013-as és a 2014-es APU-k.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Xiaomi Mi 11 Lite - 4G-vel vagy 5G-vel kéred?
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- iPhone topik
- Milyen széket vegyek?
- Diablo IV
- Autós kamerák
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Autós topik
- Nem keres több megrendelőt az Intel 18A node-ra az Intel
- Hobby rádiós topik
- További aktív témák...
- Intel Core I9 14900KF - 24mag/32szál - Új, 1 év garancia - Eladó!
- Intel Core i7-7700K (8M Cache, up to 4.50 GHz) OEM Processor! 27% számlával!
- Intel Core i9-14900KF 24-Core 3.2GHz LGA1700 Box (BX8071514900KF) Processzor! BeszámítOK
- AMD Ryzen 7 5700X processzor eladó /Garanciás/
- AMD Ryzen 7 5700X3D - BOX - Új, 3 év garancia - Eladó!
- Telefon felvásárlás!! Honor 200 Lite, Honor 200, Honor 200 Pro, Honor 200 Smart
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS!Gigabyte B650M R7 7800X3D 64GB DDR5 1TB SSD RTX 3080Ti 12GB Corsair 4000D Airflow TG 750W
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X280 - i5-G8 I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Újra Akcióban!!! Ducky One 2 Mini és SF billentyűzetek a bolti ár töredékéért! Számla+Gari
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest