Hirdetés

Aktív témák

  • Don Vittorio

    őstag

    válasz BlackWoOd #44 üzenetére

    Az a helyzet, hogy ha megnézel egy Compaq (vagy már HP) és Dell árlistát, elborult árakon fox látni ugyanilyen, szakmai szemmel furcsa, féloldalas gépeket, amelyekbe Te magad fox több memcsit, nagyobb videót beépíteni, és még a RAID-nek sem biztos, hogy lesz elég hely. (Egy Dellben pl. _biztos_, hogy nem lesz elég hely a RAID-nek.) Ez már csak egy ilyen furi műfaj. Egyébként kint az USA-ban teljesen átlagos dolog, hogy valakinek a munkahelyén vagy az iskolában Macek legyenek a kommersz átlag-gépek. Pl. az egyik ismerősöm feleségének otthoni gépe egy dual-G4-1.25. Megvette úgy, ahogy árulták (bár a kinti kereskedők rendre dupla memóriával kínálják a gépeket, ahogy láttam), és azt használja _mindenre_. Minden olyanra, amire itthon valaki egy PC-t. Internetez, filmet néz, chatel, fórumoz, megírja a leveleit, dokumentumait, scannel, megvágja a gyerek szülinapján készült videót, etc. Ezek az alapfunkciók minden Macen remekül mennek, és még csak csiszolgatni sem kell. _Ezt_ lehet a Macben szeretni.

    Ps.: 2 vinyó: lásd mint fent. Nem ajánlják, mer' minek. Aki ért hozzá kéri, az igényes kereskedő meg - a dupla memória mintájára - eleve úgy javasolja a customernek. Nekem is így javasolták. Kérdezték, mi legyen, válaszoltam, úgy lett. Ennyi.

    40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

Aktív témák