Hirdetés
- Milyen videókártyát?
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen monitort vegyek?
- November 26-án lesz a Poco Pad X1 bemutatója is
- Kompakt vízhűtés
- Pánik a memóriapiacon
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Ne már! Drágább lesz a GPU a memóriapánik miatt?
Új hozzászólás Aktív témák
-
FehérHolló
veterán
válasz
juliabrilke
#41
üzenetére
Igen, ez a magját képező FPGA, de akár Xilinx oldalán is megtalálhattad volna.

[link]
Ez a társproci, amiről a hír szól, körülbelül annyival több, hogy rá van illesztve a HT-re, bele lehet rakni a 940es foglalatba, és az áramot is a foglalatból kapja. Meg persze adnak hozzá egy fejlesztői környezetet, amivel a kívánt algoritmus végrehajtására tudod ösztökélni.
[Szerkesztve] -
FehérHolló
veterán
Kombinációs hálózatot (kapuk) is meg lehet vele valósítani, de inkább már a sorrendire van kihegyezve. Ezek már szimpla logikai függvényekkel nem írhatók le. Állapottábla, állapotkódolás, hasonlók.
A HT interfész a memvezérlővel és hasonlókkal együtt meg a chipen belül van előprogramozva a (különben elég szegényes) datasheet alapján, nem a chip szélén található.
#39: Szerintem a fejlesztői környezet nem ingyen van, max akkor juthat hozzá az ember, ha megvette a társprocit. AMD datasheetekből viszont egész jól ki lehet következtetni, hogy hogy is működhet.
Különben nem az a cél, hogy minden apró trükkjét megértsem, csak annyi, hogy el tudjam képzelni, hogy nagyvonalakban hogy működik. Egyelőre nem használom semmire, akkor meg teljesen felesleges az időt a mély megismerésre pazarolni. (Arról nem is beszélve, hogy az ember általában akkor érez rá, amikor használni kényszerül.)
[Szerkesztve] -
FehérHolló
veterán
Épp a datasheeteket túrom, mert elkezdett érdekelni ez a cucc.

Szerintem pedig a fő proci utasítja ezt valahogy (akár sima adatmozgatással, nem paranccsal - ennek most próbálok utánajárni) a működés elvégzésére. Most hogy a memóriából szedi az inputot az algoritmushoz, vagy a másik proci küldi, az más kérdés. -
FehérHolló
veterán
Az tiszta, de protokollra lennék kíváncsi. Mag felszólíthatja a másikat utasítás elvégzésre? Ezt nem hinném, viszont ha meg csak adat megy a két mag között, utasítás nem, akkor kell legyen valamilyen protokoll, ami alapján értelmezi az FPGA, hogy neki most csinálnia kell valamit, vagy sem.
-
FehérHolló
veterán
Hogy működik egy ilyen?
Azzal teljesen tisztában vagyok, hogy mi az az FPGA, Spartan3-at is programoztattak már velünk, nem ezzel van a gond.
Berakja az ember a procifoglalatba, rendben. Valahogy viszont rá kell illeszkednie a buszra (gondolom erre van a kiegészítő cucc körülötte, meg felprogramozással is megoldható), ez megoldva.
A kérdés igazából arra irányul, hogy hogyan kommunikál a fő procival?
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen videókártyát?
- Proxmox VE
- Kuponkunyeráló
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- BestBuy ruhás topik
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- Milyen monitort vegyek?
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- További aktív témák...
- 9Ryzen 9 7900 nem X-es! 65W TDP!!! 12 mag 24 szál
- Intel Core Ultra 5 235 14-Core (24M Cache, up to 5.00 GHz) LGA1851 OEM PROCESSZOR!
- Intel Core Ultra 7 265 20-Core (30M Cache, up to 5.30 GHz) LGA1851 OEM Processzor!
- Intel Core i7-9700 Processor, 12M Cache, 4.70 GHz
- Intel Core i9-9900K 8-Core 3.6GHz (16M Cache, up to 5.00 GHz) Processzor!
- Samsung Galaxy A16 / 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / BONTATLAN NULL Perces
- Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 8GB Rampage SHIVA A-Data 650W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest




