Hirdetés
Aktív témák
-
faster
nagyúr
Hát, nekem úgy tűnik, a szép színes ábra engem igazol.
Szerk:
Es azt hiszem ennyi pontnal egy kicsit elbeszeltetek egymas mellett Csaba-val, mas nem tortent.
Igen, attól függ, mit nevezünk órajelnek. DDR2-nél van az IO clock és a core clock, ami nem ugyanannyi. De amit a memóriachip kap kívülről órajelet, az tudomásom szerint az IO clock, és ennek a fel-és lefutóéleire viszi át az adatot.
[Szerkesztve] -
faster
nagyúr
Ha órajelnek a CLK,|CLK bemeneten érkező jelet értjük, akkor ahhoz képest kétszeres sebességgel megy át az adat a DQ lábakon, az órajel fel- illetve lefutóélére megy át egy-egy adatbit, a DRAM core pedig az órajel fele frekvenciájával ketyeg, ezt mondom én.
DCsaba azt mondja, hogy a bejövő órajel egy ciklusa alatt 4bitet visznek át, a core pedig az órajellel együtt ketyeg. Remélem jól összegeztem az eltérést. -
faster
nagyúr
-
faster
nagyúr
1. Kihagytad a grafikus kártyákon levő memóriákat, egyébként is csak példa volt.
2. Az elérhető maximális átviteli sebességet a leggyorsabb komponens szabja meg, a többi ehhez igazodik. Ha 200MHz az FSB, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy azért csak 200MHz, mert az interfész ennyit bír.
3. Ezt tudjuk, nem is erről folyik a vita.
4.-
5. DDR-nél minden órajelre 2 bitet olvasnak (2 bit prefetch), és az olvasás frekvenciájával megegyező sebességgel, de az órajel mindkét élére továbbítanak 1 bitet.
6. De ez nem így van. Nem visznek át órajelenként 4 bitet, hanem csak kettőt, az órajel le- és felfutóélére. Ezért DDR a neve a DDR2-nek is. Az interfész elbírná a nagyobb sebességet, de a DRAM cellák nem. Ezért egyszerre 4 DRAM tárhelyről olvasnak fele órajel sebességgel a sima DDR-hez képest. Ezt hívják 4-bit prefetchnek. Az interfész pedig a DRAM core-hoz képest 2-szeres frekvenciával, az órajel le-és felfutóélére küld biteket.
[L]http://www.jedec.org/DOWNLOAD/pub21/HotDDR/DDR_II_evolution.pdf[/L]
5. oldal:
I/O structure allows for one controller to communicate to either DDR I
or DDR II
6.oldal:
Dram core utilizes a prefetch of 4
- Decreases frequency of dram core relative needed to support
increased data rate
- Dram core runs at 1/4 data bus frequency
Ez a JEDEC leírás, de van a DDR2-ről jó pár cikkk is, pl.:
[L]http://www.xbitlabs.com/articles/memory/display/ddr2.html[/L]
7. A DDR2 ugyanúgy működik, mint a DDR.
8. lásd 7.
9. Mindig 4-bit prefetch működik.
10. A DDR2 ebben is segíti a nagyobb átviteli sebességet
11. Lásd 6.
12. Az interfész disszipációja eddig sem volt téma, elhanyagolható.
13. Nemcsak az alaplapon vannak DRAM-ok.
[Szerkesztve] -
faster
nagyúr
Most nem tudom minden egyes mondatodat megvitatni szvsz egész egyszerűen nem így van. A DRAM core az interfész frekvencia felével megy DDR2 esetén, DDR-nél pedig azonos frekvencián, ezt úgy ellensúlyozzák, hogy a DDR2 esetén pl. 128 bitet (4bit prefetch) olvasnak előre majd megy ki az adatbuszra a core frekvenciához képest most mát 4-szeres sebességgel 32 biten, hasonló DDR-nél 64-et. Ez teszi lehetővé a DDR2 esetén, hogy emeljék a frekvenciát, mert a DRAM core maximális működési frekvenciája a korlát, nem az interfészé.Erről a DDR kompatibilis üzemmódról DDR2 ramok esetén meg még nem is hallottam.
[Szerkesztve] -
faster
nagyúr
Na, ezek azok a DDR2-es modulok, amiknek már van értelmük:
[L]http://www.xbitlabs.com/news/memory/display/20040525165525.html[/L]
Aktív témák
- Samsung Galaxy Watch8 - Classic - Ultra 2025
- Fűnyíró topik
- Ilyen lesz a Nothing Ear (3)
- QNAP hálózati adattárolók (NAS)
- RAM topik
- iPhone topik
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- További aktív témák...
- Eladó bontatlan, új iPhone 16 PRO MAX 256GB Fekete Titán
- HP ProBook 450 G7, 15,6" FHD IPS, I5-10210U, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11, Számla, 1 év garancia
- HP ProBook 450 G6, 15,6" FHD IPS, I5-8265U, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11, Számla, 1 év garancia
- HP ProBook 450 G6, 15,6" FHD IPS, I3-8145U, 8GB DDR4, 128GB SSD, W11, Számla, 1 év garancia
- HP ProBook 440 G8, 14" FHD IPS, I5-1135G7, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11, Számla, 1 év garancia (
- Bomba ár! HP Zbook 14u G5 - i7-8GEN I 16-32GB I 512GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- 145 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- Epson Workforce DS-530II dokumentumszkenner
- Ritkaság! Új! Microsoft Surface Laptop 5 Alcantara 13.5" i5-1245U 16GB 1000GB 1év garancia
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S24/Samsung Galaxy S24+/Samsung Galaxy S24 Ultra
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest