Hirdetés
- Lassan állítjuk a fát, és a hardverek is be vannak csomagolva
- Klasszikus kínai festmények ihlették a Colorful legfrissebb memóriáinak külsejét
- Ultrakompakt Key E SSD-vel jelentkezett a Silicon Power
- Mesterséges intelligenciára kihegyezett mini PC jött az ASUS műhelyéből
- ASUS blog: ExpertBook P5 notebook, a munkagép
Új hozzászólás Aktív témák
-
#06658560
törölt tag
válasz #32839680 #46 üzenetére
Autóiparnál ha jól tudom kb. fél évre előre megvan a rendelés. Attól már eltérni nem lehet.
Plusz azért nekik tavaly a vírus miatt eléggé le kellett állni, minimum Európában. Rakat terméket fel kellett dolgozni a korábbi rendelésből. Majd beütött, hogy annyira mégsem tartós a piac beszakadása. -
tasiadam
veterán
válasz Komplikato #17 üzenetére
Nem 5 vagy 7? Asszem addigra mar 3 lesz, de nem is az a lenyeg, hanem h nem taiwanon van
Boldog s̸̺̳̾͝p̶̝̖̅ò̵̫̾ọ̷̃͒k̸̮̓t̵͈͌͝o̶͓͘b̵͓͔͘è̸̱r̷̙͈̅̀ mindenkinek!
-
tasiadam
veterán
válasz #16820480 #14 üzenetére
Amikor egy autoban (mercedes) hirtelen kell 4 chip, kb 8+ maggal, akkor az azert nem rossz igeny. Es a mercedes a legsuttyobb autojaba is ezt az MBUI kijelzot teszi. Es ez csak a kijelzo. Aztan jon mondjuk egy elektromos MBUI-val, es 2 cpu az akksinak, meg 4 a kijelzonek, meg az elektronika a motornak, valtonak, stb stb. 10+ darab proci megy / modern auto. Es ebbol egyre tobb. Gondolhatod mennyore no az igeny a chipekre. Az F astraba nem kellett, demar igen
Boldog s̸̺̳̾͝p̶̝̖̅ò̵̫̾ọ̷̃͒k̸̮̓t̵͈͌͝o̶͓͘b̵͓͔͘è̸̱r̷̙͈̅̀ mindenkinek!
-
Z10N
veterán
válasz #16820480 #14 üzenetére
"a járvány elején sokan lemondták a tervezett kapacitást, mert visszaesésre számítottak"
Es ez volt a legnagyobb hulyeseg. Mar akkor megmondtam, hogy mindenki otthon fog ulni es digitalisan fog intezni mindent (munkat es szorakozast egyarant). Ez csak infrastruktura novelessel lehet megvalositani, nem leepitessel. Es ennek az ostoba dontesnek a levet fogjuk meg sok evig inni (es ezzel a fejlodest is visszafogtak), mert nem birtak belatni, hogy manapsag mar szinte mindenben chip van. Okos tv, okos telefon, okos auto, okos turmixgep, okos huto, okos klima, okos mosogep, okos kamera, okos router...mindenhol szenzorok, stb.
Csak akik meghoztak ezt a dontest nem voltak okosak. Es ez az igeny csak novekedni fog, haladunk a technologiai szingularitas fele. 5G + IoT, smart devices, telefonokba 10+ mag + 12GB ram, mindent rendszerbe integralunk, stb. Szoval nem "puszira" hanem prognozisra kellett volna gyartokapacitast novelni.[ Szerkesztve ]
# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"
-
Eugene Roe
őstag
válasz #32839680 #42 üzenetére
Azért 120km-re nem lehet rentábilisan (csöves tüzérséggel) lőni
A nem irányított rakétáknál collateral dmg is van, amivel nem fogják a lakosság szívébe zárni magukat. Az irányított állomásokat pedig drágák, és gyorsan fogyóeszközzé válnak majd.
It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!
-
senior tag
Nyilván abban egyetérthetünk, hogy van olyan bonyolult az ügy, mint a közel-keleti kérdés.
Hong Kong esetében is vállalta Kína - emlékeim szerint -, hogy 50 (ötven!) évig nem bolygatja meg Hong Kong politikai, társadalmi berendezkedését. Ebből jóval több mint 20 évig sikerült is magát türtőztetnie (1997-ben tért vissza Kínához, emlékeim szerint).
Tajvan esetében volt egy polgárháború, aminek az eredményét Kína nem ismeri el a mai napig. Tajvan nem akart a vörös útra lépni, inkább választotta a nyugatias modernizációt, amihez - politikai, geopolitika, gazdasági okok miatt - talált is partnereket, elsősorban az Egyesült Államokat.
Sokat változott a helyzet Tajvanon és most minden jel arra mutat, hogy inkább utóbb, mint előbb, de nem lesz két Kína. Az 1980-as, '90-es években még mondhattuk volna, hogy talán soha nem tér vissza Kínához Tajvan, most - szerintem - nem így néz ki a helyzet."... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."
-
Eugene Roe
őstag
válasz #16820480 #39 üzenetére
Azért arra is figyelni kell, hogy elég egyetlen 300 fős utasszállító ahhoz, hogy kb. az egész technológiai know-how 6 óra múlva Kaliforniában legyen ha a gyár lenne fontos, akkor 10 éve Oroszország is high tech lett volna valamelyik fab-bal.
It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!
-
#16820480
törölt tag
válasz Hoplitész #35 üzenetére
Nem feltétlen fő szempont, de azért nézd csak meg ezt a grafikont: [link]
Ha a kék háromnegyed helyett piros lenne rajta, akkor ki diktálná a (tech)világ menetét? És vele együtt szó szerint mindent a mai modern világban?Darmol: Hát igen, nem kell azóta a "kínai emberek, férfiak, nők és gyerekek, tömeges legyilkolását" külföldiekre bízni, magabiztosan megoldja a párt egyedül is
[ Szerkesztve ]
-
Eugene Roe
őstag
Egy sziget megtámádást egyetlen 2 napos katonai hadművelettel a tengeri fenekére lehet küldeni. Aminek a pótlása -> hajók építése, kiképzés, legalább 3-4 év.
Hongkong 20 évnyi katonai védelmére 20 évig kellene 350 ezer katonát és felszerelésüket vízi úton ellátni.
Taiwan 20 évnyi katonai védelme 4-5 évente egy 2 napos hadművelet kb. 50 ezer amerikaival (szigorúan véve még annyi se).
Taiwan katonai védelmére elég a taiwaniak elszántsága és egyetlen amerikai anyahajó-kötelék (ami egyébként is ott dekkol a környéken 80 éve). Ha megelőző csapást mérnek az amerikai anyahajó kötelékre (~atomtorpedó), akkor ~atomháború. Ha nem bántják őket, akkor az anyahajó tengerfenékre küld mindent Taiwan körül (tartalék repülők is vannak bőven a szomszédban, illetve a Fülöp szigetekről, Japánból és Koreából is fel tudnak szállni).
Kína egyetlen esélye, ha az átlag taiwani kínai szimpatizánssá válik, és ez begyűrűzik a helyi honvédség soraiba is. De ki a fene akar pontrendszerben élni?
[ Szerkesztve ]
It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!
-
Darmol
senior tag
Dehogynem. Csak ezek után furcsa látni, hogy egyesek mindenféle morális humbugra hivatkoznak, hogy Kína nem csinálhat azt a területén amit csak akar. És sajnálatos módon a Taiwanként hivatkozott sziget szintén az újkori Kína része.
Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.
-
Darmol
senior tag
"Hong Kong egy brit-kínai megállapodás keretében a szerződés lejárta után került vissza Kínához."
Jajj de szépen árnyaltad a "ha nem adjátok oda 100 évre, akkor fojtatjuk a kínai emberek, férfiak, nők és gyerekek, tömeges legyilkolását amit akkor indítottunk, mikor korlátozni akartátok országotokban az általunk szállított kábítószer bevitelét és árusítását" angolszász tárgyalási módszertant.Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.
-
Azért ez az "elengedte a Nyugat HK kezét" nem ilyen egyszerű. HK teljes neve "Hong Kong Special Administrative Region of the People's Republic of China", így a méltatlankodáson túl nehezen lehetett találni olyan módszert, amelyre Kína nem mondhatta volna jogosan, hogy beleavatkozás a belügyeibe. Ha meg valamilyen érdemi módon már korábban is szankcionálni akarták volna Kínát, akkor ahhoz nem kellett volna a hongkongi eseményekig várni.
Ahogy sheratan is említette, bármennyire is szeretné Kína ennek ellenkezőjét kommunikálni, Tajvanon max. a helyben toborzott bábjai útján van befolyása politikai kérdésekben. Tajvannak meg, Hongkonggal ellentétben, van egy ilyenje meg egy ilyenje az USA-val, ráadásul egy tajvani invázió az USA geopolitikai érdekeit közvetlenül is sértheti. Persze lehet mondani, hogy aztán ki számoltatná el az USA-t, ha lesz*rja a kötelezettségeit, de abban az esetben számítanék valamiféle nagyobb nemzetközi visszhangra, ami biztosan gyengítheti az USA pozícióját a régióban, de akár globálisan is Kínával szemben.
[ Szerkesztve ]
毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。
-
toronyhaz
aktív tag
Procim 45nm
Vga-m 40nm
Lassan élérem a 10xes szorzót.
Ha valaha normalizálódik a vga piac akkor ideje lesz cserélni úgy látom -
senior tag
Hong Kong egy brit-kínai megállapodás keretében a szerződés lejárta után került vissza Kínához.
A "nyugat" még csak nem is kérte, csak úgy szóba hozta, hogy "...izé, demokrácia, több párt rendszer, emberi jogok, ...tudjátok..." mert nyilvánvaló volt, hogy nincs semmi esélye arra, sem de facto sem de iure, hogy bármit is számon kérjen Kínán. Az csak Kína nagyvonalúságán - pontosabban stratégiai gondolkodásán, meg nyilván pénzen - múlott, hogy jó pár évig nem változott semmi.
Abban viszont egyet értünk, hogy Tajvant illetően is Kínának dolgozik az idő."... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."
-
GeryFlash
veterán
válasz #16820480 #14 üzenetére
Ugyanígy látom én is Semmi értelmét nem látom se 7nm se az Arizonában 2024-re megépülő 5nm gyárat. 2nm de nax 3nm-t kéne már csak építeni. 7nm-ről 2022-ben lekerül a terhelés egyrészt az AMD procik felől, másrészt 2022-ben már jönnek az 5nm-en készülő VGA-k. Míg a kis 3nm-t az Apple fogja használni. Kb marad ott a konzolok gyártása meg 1-2 kisebb megrendelő. 2024-ben meg főleg... Az autóipar chipeknek meg bőven elég a 12nm gyártósor + Szarstung nodeok.
Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?
-
#16820480
törölt tag
válasz adlersson #24 üzenetére
Érdekes kérdés, mert ugye bő 10 éve még érdekelte nagyon is kínát a többiek véleménye, csak az új pártvezetés más utat vett.
Az a közkedvelt munkakörnyezet is azért sokat változott. Egyre erősebb a gentrifikáció és gazdagodási ráta abban az országban is, és egyre nehezebb tömegesen kihasználható munkaerőt találni (-> goto ujgur kényszermunka). Plusz ott vannak az erős korlátozások és keménykedések, ami a kínában jelenlétre vágyó nyugati cégeket illeti, ez sem éppen bizalomébresztő, de egyelőre még ezzel együtt is megéri a piacuk.
Azt sem érdemes szerintem készpénznek venni, hogy amiben most éppen versenyképesek, az úgy is marad mindig. Ezerfelé kell pénzt önteniük, hogy fenntartsák a jelenlegi állapotukat, miközben több mutatóban már jócskán lassulást vagy akár csökkenést lehet felfedezni.Az igaz, hogy a nyugati fogyasztók továbbra is habzsolni fognak, amíg tehetik, de ezt kicsit egyensúlyozni fogja például az új EU vámtörvény és hasonlók. De abban viszont nem értek egyet, hogy ne érdekelné az embereket, hogy ki masírozik és hol. Hatalmas felháborodások vannak már akkor is, amikor még a kínai rendszerhez messziről sem mérhető korlátozások vannak. Csak egyelőre errefelé még nem érint közvetlenül a kínai nyomulás, de akik például ott vannak a régióban, sokkal közelebbről élhetik meg, ahogy lassan a második gyarmatosítását megélő Afrika is szembesülhet vele.
dkess: Azokra a mesterséges szigetekre gondolsz, amik kb maguktól omlanak bele a tengerbe, mert rossz minőségűek?
[ Szerkesztve ]
-
dkess
őstag
Már a hogy a frászba nem ... Ahogyan HK kezét elengedte a nyugat - elképzelhető, hogy ugyanúgy fogják a sziget kezét is elengedni majd valamikor a jövőben. Egész egyszerűen olyan mértékben borul fel ott az erőegyensúly, Kína olyan ütemben pakolja körül Őket mesterséges szigetekkel és olyan függőségek vannak a világpiacon, melyek egyike sem kedvezne egy eszkalálódó konfliktusnak (egyik félnek sem), hogy innentől kezdve csak idő kérdése minden. Az idő meg nagyon Kínának dolgozik ...
Tajvan -on milyen saját fejlesztésű vadászbombázó van most hadrendben? Erről lehet lemaradtam.
@Heylel, #25
Nem, a nyugat nem most ismeri fel a kínai hozzáállást. Mindig is tudta - és ez az igazi aggasztó dolog. Hiszen a nyugati cégek pont ennek ellenére vitték oda a gyártást annak idején. Csak a rövidebb-hosszabb távú anyagi érdekek - és semmi más.
A nagy multi cégek komplett gyártósorokat visznek és adnak át Kínának. Adott esetben csak azért, hogy a kínai piacon eladhassák a dolgaikat vagy éppen termelést folytathassanak.
Ez a "ha Kína olcsó dömping termékekkel árasztja el a piacot" dolog már egy ideje: "done" ...
@sheratan, #27
A mesterséges szigeteknél nem az a lényeg, hogy az örökkévalóságnak készüljenek. Hanem ilyen "felségvizes" meg "területkövetelős" dolgokhoz jól jönnek. Egy beomlik addig csinálnak másik 10 -et - nem érdekes. A célját meg teljesíteni tudja így is tökéletesen ...
[ Szerkesztve ]
-
Heylel
csendes tag
válasz adlersson #24 üzenetére
Részben igazad van. Amit azonban érdemes figyelembe venni az a szabadalmak és iparjogvédelmi jogok semmibevétele Kínában és ezt kezdik most Nyugaton felismerni. Mert az rendben van, hogy ujgur rabszolgákkal gyártja Kína a nyugati termékeket, de az, hogy ellopják a bennük lévő technológiát, az nem. Ezért fog szerintem Kína visszaszorulni, mert a nyugati cégek óriásit buknak, ha Kína olcsó dömping termékekkel árasztja el a piacot, amiben benne van a nyugati technológia.
-
válasz #16820480 #21 üzenetére
"negatív irányba megy a közvéleményben kína megítélése a nyugati világban" - A trend sajnos inkább azt mutatja szerintem, hogy se Kínát, se a Nyugatot nem érdekli Kína megítélése. Kína biztosítja a cégeknek a közkedvelt, a munkaadó szempontjából előnyösen lazán szabályozott munkakörnyezetet, amely, az infrastruktúrával karöltve, továbbra is a környékbeli országok fölé helyezi őket, hiába mondja mindenki, hogy "de mennyit emelkedtek a költségek, most aztán jön a cégek nagy exodus-a DK-Ázsiába meg Indiába". Meg ha, ki is megy, kit érdekel? Van Made in China 2025, elegendő fegyelmezett munkaerő, tőke, tudás. Botorság azt gondolni, hogy csak azért mert jelenleg Kína valamiben épp nem versenyképes a globális piacon, akkor az évek múlva is így lesz.
Másrészt a nyugati fogyasztó ugyanúgy habzsolni fog mindent, amivel spórolhat pár ezrest. Amíg a saját személyes érdekeit, konzumerista életmódját közvetlenül nem sérti a kínai politika, addig az se fogja érdekelni, ha a Vörös Hadsereg masírozik az utcájában, sőt... Úgyhogy Kína remekül jóllakat mindenkit.
毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。
-
senior tag
Nagyon nem. HK egy városállam körbevéve a szárazföldi Kínával, értékelhető haderő nélkül.
...Tajvan ehhez képest képes volt egy elfogadható harcértékű könnyű vadászbombázó kifejlesztésére, csak egy pl.
De az kétségtelen, hogy az idő Kínának dolgozik és a puha módszereknek kedvez.
...ja, és Tajvan és ami fontosabb, a tajvaniak látták mi történt HK-ban."... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."
-
#16820480
törölt tag
Hát, azért az idő nem annyira nekik dolgozik szerintem Rövidebb távon még igen, mert most éppen nem ők vannak lépéskényszerben. De aztán 2-3 évtized múlva legkésőbb elkezd beütni a népességcsökkenés, vízhiány vagy akár az ingatlan lufi is, hogy ne is beszéljük arról mennyire negatív irányba megy a közvéleményben kína megítélése a nyugati világban. És ezen nem segít az az ámokfutás, amit mostanában csinálnak a közösségi médiában (a diplomatáik folyamatos uszítása és mocskolódása, bár ez elsősorban a hazai piacnak szól, ilyen "jól megmondtuk" jeligére).
Érdekes helyzetet fog ez szülni még, nem beszélve a sok hitellel, amit most kiszórnak Afrikában meg még egy-két országban.
-
dkess
őstag
Egyébként hozta sheratan a HK példát. Ez egyébként remek ellenpélda ...
Ugye nekik meg volt az 50 éves szép "lassú" tervük. Aztán, ha kívülről "belepofáznak", akkor jöhet a "kicsit gyorsabb" terv. Sokan azt nem értik, hogy az idő mindenképp Kínának dolgozik. Nekik elemi érdekük, hogy ne siettessék a dolgokat. Ugye jelenleg ki vállalna be egy inváziót Kína ellen mondjuk HK miatt? A "vörös testvéreknek" az érdekük, hogy hasonló legyen a szituáció a szigettel kapcsolatban is. Addig is mehet a puhítás meg dolgozhatnak a "gumitalpúak" ezerrel (mindkét oldalon) ...
-
#16820480
törölt tag
Persze, jól mutatja ezt az is, hogy a legutóbbi taiwani választásokon volt a mostani elnökasszony, aki elég erősen függetlenségpárti, és volt ellene 4-5 kkp által támogatott báb.
Csak a különbség az, hogy HK felett van tényleges (jogi?) befolyásuk is, a városi tanácsba eddig is delegáltak képviselőket (ami most egy törvénymódosítás óta már többséget jelent a tanácsban sajnos), és mivel arra a területre volt visszaadási szerződésük, így nagyon sokat tényleg nem tehettek a külső hatalmak ellenük.Taiwan azért más. És nem véletlenül cirkál arra egy pár romboló meg anyahajó amerikai színekben. Csak kína most éppen próbálja kiprovokálni a konfliktust a légtérsértésekkel meg egyebekkel, hogy ők morálisan felsőbbrendűként szállhassanak be.
-
válasz drotsztyuart #3 üzenetére
Nah, most az elmúlt napokban esett eleget, meg az elkövetkező években az ipari parkok kapnak normális sótalanító üzemet.
Kár, hogy ennek szükségességének felismeréséhez néhány hónapnyi lajtoskocsizás kellett, de az előrelátás sosem volt Tajvan erőssége...
毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。
-
Komplikato
veterán
A 2024-re beígért, 12 milliárd dolláros "kis" amerikai gyár milyen technológiai szintű gyártósort kap majd?
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)
-
senior tag
Nyilván nem ennyire egyszerű. Többnyire képben vagyok a kínai haderő modernizációs folyamataival, de ahogy írod, nem igazán lehetne meglepetés szerűen támadni.
Valószínű, mire eszkalálódna odáig egy konfliktus, hogy Kína rámozduljon Tajvanra, addigra már lehetne tudni, hogy kire számíthat és kire nem. Ha senkire, akkor valószínűleg kipróbálnák, hogy mennyire tudnak ellenállni és hogy mennyire gondolja komolyan Kína, majd néhány nap alatt megadnák magukat.
Ha Dél-Korea, Japán vagy az Egyesült Államok hajlandó beszállni, akkor, sajnos, akármi is kisülhet."... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."
-
veterán
Barhol is jatszik kina, a szabalyokat (irott es iratlan) mindenhol leszarja. Ez teny. Az sem zavarna oket, ha sokan megorrolnanak ra egy ilyen huzas miatt. (lasd Hongkong) Es itt nem pont katonai erore kell elsosorban gondolni, biztos vagyok benne, hogy az Usahoz es az EUhoz hasonloan Taiwanon is megy a puhitas ugy politikai mind tarsadalmi szinten (kozossegi media, kamuhirek, propaganda a hulyeknek, stb) (lasd Hongkong)
Abban is biztos vagyok, hogy pont az ertekes infrastruktura lenne a legnagyobb erovel biztositva a reszukrol. Nem lenne ott lebombazva, se felrobbantva semmi, meg a kornyeken sem.
Penz ba.zik, kutya ugat... Lasd Hongkong...A Harry Potter film egy Die Hard koppintás. A főhős éjnek évadján egy toronyban rohangál össze-vissza, és próbálja elkerülni Alan Rickmant.
-
#16820480
törölt tag
Puszira senki nem növel gyártókapacitást, mert az marhára nem éri meg, hogy aztán mondjuk 50%-ban üresen áll a gyártósor. Akkor növelnek, amikor várható igény van rá, de ezt évekre előre kell megtervezni és az utóbbi 1-2 év eseményeit nem nagyon látta előre senki.
Nagy vonalakban kb az van, hogy a járvány elején sokan lemondták a tervezett kapacitást, mert visszaesésre számítottak, és ezt allokálta a gyártó másnak. Csak jóval gyorsabban visszatért az igény, és az addig 80-90%-on üzemelő gyártósorok nem bírták a hirtelen túlrendelést. Erre amúgy egy megoldás talán az előre menekülés, hogy a nem a meglevő technológiára építenek még gyárat, ami mire készen lesz már kb feleslegessé is válik, hanem a következő lépcsőket tolják, és arra terelnek át akit csak lehet. Így van fejlődés is, és fel is szabadul a jelenlegi 7nm egy része. Ha most állnának neki 7nm gyárat építeni, az mire készen lesz, már minden jelentős szereplő már rég kisebb csíkszélességen lenne.dkess: Persze, hogy "békés" módon akarják megszerezni, de ha az nem megy, akkor hamar átmegy abba, hogy szétcsapjuk a pofátokat. Lásd mondjuk HK esetében.
[ Szerkesztve ]
-
dkess
őstag
Sajnos nem ennyire egyszerű a helyzet. Azért a kínai katona sem kizárólag a sárga lavórját tudná szorongatni a kezei között már ...
A "vörös testvérek" több okból sem szeretnének inváziót ott. Igen, egyfelől a "nagytestvér" miatt sem - ugyanakkor nagyon fontos szempont az is, hogy nem erőszakkal szeretnék meggyőzni a szigeten lakókat, mert az elég kontraproduktív lenne.
Egyébként pár óra alatt nem tudna jönni semmi. Kb. egy "tartsatok ki" távirat sem ... Ugyanakkor a kínaiak egy ilyen szintű invázióra sem pár óra alatt tudnának felkészülni. Igen, itt akár éves nagyságrend is képbe kerülhet és ráadásul elég nehezen (sehogy) titokban tartható módon ...
-
Z10N
veterán
Erre az a megoldas, hogy novelik a gyarto kapacitast es nem csak egy helyen, hanem szetszortan. Persze ez most jutott eszukbe, amikor elertek a limiteket. A 7nm-t pedig meg sokaig fogjak hasznalni, valahol meg a 28nm-s gyartosor is uzemel. Az Intel-nel is a 22nm.
# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"
-
senior tag
A tajvaniak sem kérnek a vörös testvérekből.
Nagyon komoly haderőt tartanak fenn, ami elképesztő veszteségeket lenne képes okozni egy támadás során, azaz hatalmas áldozatok árán lehetne csak elfoglalni a szigeteket. Tönkre is menne minden, és így már nem érné meg.
Ha nem lenne ott a chipgyártás, sokkal kevésbé lennének ellenállóak.
Paradox helyzet. A chipgyártás kívánatossá teszi őket, de pontosan ez az, ami miatt meg is tudják védeni magukat; ha nem lenne korszerű és versenyképes ipara, akkor már bekapta volna őket a nagy sárkány....arról nem is beszélve, amit sheratan ír, néhány órát kellene kitartani és jönne a segítség, és ahhoz elég potensek.
"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."
-
dokanin
aktív tag
Mondjuk az durva, hogy manapság "fejlesztés" címén mennyi lóvé folyik el.
Ott van pl az a mars helikopter 23 milliárd forintért. Eredeti tervben 3 vagy 4 felszállás volt, lebegés, pár méter erre arra. 23 milliárd???
Olyan technológiával, ami ma itt a Földön kb párszázezer forintért elérhető.
Értem én, hogy volt pár kihívás, ritkább légkör, stb. Na de ennyiért???
Valószínűleg a chipgyártásban is ez van.[ Szerkesztve ]
-
veterán
Ez van amikor szakemberek vannak valahol, nem politikusok
Btw, addig fogják fényezni magukat amíg tényleg behúzza kína az egész szigetet, aztán (Bruce Banner szavaival élve amikor megérkezett Thor) "Ezzel vége a dalnak, CSÁÁÁÁ!"A Harry Potter film egy Die Hard koppintás. A főhős éjnek évadján egy toronyban rohangál össze-vissza, és próbálja elkerülni Alan Rickmant.
-
flexxx2
őstag
Ok, jó a kihozatal, de mennyi lesz a gyártási kapacitás?
-
drotsztyuart
tag
"Gyakorlatilag minden sínen van a TSMC-nél "
Na még ez is ( József Attila tudna erről mesélni)
Földrengés, tsunami, tűzvész, vízhiány (az óceán közepén), áramkimaradás, covid fertőzöttek.
Most meg vonat.
+10 áremelkedés....( a fentiek azóta történtek ahogy a mormonzavaros usakok elkezdték szivatni kínát... khm..)
[ Szerkesztve ]
-
Z10N
veterán
Az aremeles is terv szerint halad...
A 6, 5 es 4nm meg k*rva draga lesz, hisz a 7nm is "olcso" volt...
[ Szerkesztve ]
# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"
-
GoldhandRent
őstag
árvíz van Új Zélandon.. várom a Záremelést
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AKCIÓ!!! GAMER PC: RYZEN 9 5900X + RTX 3060 12GB GDDR6! GARANCIA/SZÁMLA!!!
- BONTATLAN Új Iphone 16 PRO 128Gb - 1TB Független 1év Apple GARANCIA Deák Térnél Azonnal Átvehető.
- BONTATLAN Új iPhone 16 PRO MAX 256-512GGB Független 1év Apple GARANCIA Deák Térnél Azonnal Átvehető.
- Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 objektív ( Nikon )
- Azta! Yoga Slim 7 Prémium Ultrabook 14,5" -40% AMD Ryzen 5 7640S 16/512 RADEON 760M 2GB 2,9K OLED
- Kicsi játszós számítógép (G4600, 8GB, MSI P106-90 3GB GDDR5)
- TP-Link TL-WR941ND Ver. 5.1 Wireless N Router 300Mbps
- eladó Canon Rf 15-35 F2.8 L IS USM
- Delock 18136 / 5.25 Installation Frame for 1 x 3.5 / beépítő keret
- Asrock J4125-ITX alaplap / dobozokkal, tartozékokkal, gyári állapotában / 4lza garanciával.
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest