Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • --ka

    senior tag

    válasz dkess #26 üzenetére

    Hong Kong egy brit-kínai megállapodás keretében a szerződés lejárta után került vissza Kínához.
    A "nyugat" még csak nem is kérte, csak úgy szóba hozta, hogy "...izé, demokrácia, több párt rendszer, emberi jogok, ...tudjátok..." mert nyilvánvaló volt, hogy nincs semmi esélye arra, sem de facto sem de iure, hogy bármit is számon kérjen Kínán. Az csak Kína nagyvonalúságán - pontosabban stratégiai gondolkodásán, meg nyilván pénzen - múlott, hogy jó pár évig nem változott semmi.
    Abban viszont egyet értünk, hogy Tajvant illetően is Kínának dolgozik az idő.

    Ching-Kuo.

    "... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

  • adlersson

    aktív tag

    válasz dkess #26 üzenetére

    Azért ez az "elengedte a Nyugat HK kezét" nem ilyen egyszerű. HK teljes neve "Hong Kong Special Administrative Region of the People's Republic of China", így a méltatlankodáson túl nehezen lehetett találni olyan módszert, amelyre Kína nem mondhatta volna jogosan, hogy beleavatkozás a belügyeibe. Ha meg valamilyen érdemi módon már korábban is szankcionálni akarták volna Kínát, akkor ahhoz nem kellett volna a hongkongi eseményekig várni.

    Ahogy sheratan is említette, bármennyire is szeretné Kína ennek ellenkezőjét kommunikálni, Tajvanon max. a helyben toborzott bábjai útján van befolyása politikai kérdésekben. Tajvannak meg, Hongkonggal ellentétben, van egy ilyenje meg egy ilyenje az USA-val, ráadásul egy tajvani invázió az USA geopolitikai érdekeit közvetlenül is sértheti. Persze lehet mondani, hogy aztán ki számoltatná el az USA-t, ha lesz*rja a kötelezettségeit, de abban az esetben számítanék valamiféle nagyobb nemzetközi visszhangra, ami biztosan gyengítheti az USA pozícióját a régióban, de akár globálisan is Kínával szemben.

    [ Szerkesztve ]

    毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz dkess #26 üzenetére

    Egy sziget megtámádást egyetlen 2 napos katonai hadművelettel a tengeri fenekére lehet küldeni. Aminek a pótlása -> hajók építése, kiképzés, legalább 3-4 év.

    Hongkong 20 évnyi katonai védelmére 20 évig kellene 350 ezer katonát és felszerelésüket vízi úton ellátni.

    Taiwan 20 évnyi katonai védelme 4-5 évente egy 2 napos hadművelet kb. 50 ezer amerikaival (szigorúan véve még annyi se).

    Taiwan katonai védelmére elég a taiwaniak elszántsága és egyetlen amerikai anyahajó-kötelék (ami egyébként is ott dekkol a környéken 80 éve). Ha megelőző csapást mérnek az amerikai anyahajó kötelékre (~atomtorpedó), akkor ~atomháború. Ha nem bántják őket, akkor az anyahajó tengerfenékre küld mindent Taiwan körül (tartalék repülők is vannak bőven a szomszédban, illetve a Fülöp szigetekről, Japánból és Koreából is fel tudnak szállni).

    Kína egyetlen esélye, ha az átlag taiwani kínai szimpatizánssá válik, és ez begyűrűzik a helyi honvédség soraiba is. De ki a fene akar pontrendszerben élni? :)

    [ Szerkesztve ]

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

Új hozzászólás Aktív témák