- Lelövi a Messengert a Facebook Windowson és Macen
- Tizenkét tányérra térne át a Toshiba a HDD-piacon
- Fontos marad a nyílt forráskód az Intelnek, csak nem a megszokott formában
- Egyelőre nem tartja beszámításra érdemesnek az első Vision Pro kiadást az Apple
- Emelkedik a korábbi generációs Intel CPU-k ára
Új hozzászólás Aktív témák
-
Male
nagyúr
Az "elég bele", attól függ, mennyi adatot akarsz rajta tárolni
Persze, felhasználás függő... végig kell gondolni mire van szükséged, melyik megoldásnak milyen előnyei, hátrányai vannak, és eldönteni mi kell. Végignéztem, számolgattam, és kijött, hogy nekem ez éri meg jobban... nyilván ha nem kapok az MSDNAA miatt legális WS2003-at, akkor más is lehetett volna a végeredmény.
A sima routerhez képest nekem villanyszámlában is átbillent a mérleg... szerver fogyi - router fogyi = 33W (mert sajnos a paneltápot nem szerette, így normál van benne).
Viszont este 8 körül asztali lekapcs, notiról folytatás, így óránként ~130W spórolás.... többnyire napi 5 órában...
Tehát 19 órában 33W többlet, cserébe 5 órában 130W spórolás -> 627Wh - 650Wh = -23Wh naponta... Ez ugyan kb semmi, de máris kiütötte a "többet fogyaszt" érvet. Persze ez egyedi eset.Jah, hogy folytassam mire jó még: Pl egy 2000Ft-os TV tuner és egy ~4000Ft-os CCTV kamera (jókis infrás, éjjellátós) segítségével biztonsági kamera funkciókat is ellát... rögzítéshez még egy ingyenes VirtualDub is elég... (vagy csak ránézni elég a távoli asztal is).
-
Male
nagyúr
Egy NAS-on futnak a windowsos programjaim? A megosztott vinyók (jah, ugye nem egy kell bele) tempója a hálózat felé 70MB/s körüli? Valahogy nem ezt láttam a tesztekben... legalábbis akkoriban nagyon nem, azóta nem követtem (kb 3 éve megy már).
Nem hinném, hogy egy ennél a gépnél olcsóbb NAS bármelyiknek megfelelne... fogyasztás meg nem vészes, paneltáppal 30W körül hozhatóak a gépek.
-
Male
nagyúr
Új hozzászólás Aktív témák
- Óra topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Hálózati / IP kamera
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Futás, futópályák
- Xbox tulajok OFF topicja
- Háztartási gépek
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- További aktív témák...
- Corsair Vengeance RGB 2x16GB DDR5 6000MHz CL30 - Új, 1 év gari - Eladó!
- 8 gb ddr3L-1600 mhz samsung laptop memória
- ASRock B550 Phantom Gaming 4 alaplap / Alkatrészt BESZÁMITOK!
- 7gen i5 félkonfig Asus B250M-A/i5-7500/8 gb
- AKCIÓS ÁR! MSI MEG Z-790 ACE alaplap + INTEL CORE I9 13900K proci + 32 GB DDR5 memória Félkonfig
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3766
- Fujitsu LIFEBOOK E449 i3-8130U 12GB 512GB 14" FHD 1 év garancia
- Apple Watch series 4 GPS / 1 Hó Garancia / 85% akku
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest