Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz DJGABI #3193 üzenetére

    Igazából tipikusan az az ember volt, aki ahogy pénzhez jutott (nem is tudom pontosan mikor kapta de nem megismerkedésünkor hanem vagy 2 évvel utána) minden IS kellett neki, persze ingyen. Amúgy volt "szerencsém" megismerni a szüleit, és neki sikerült szerencsétlen kombinációt örökölni, mert az apja olyan híresen fösvény, hogy egy fogalom a faluban. Még a kenyeret is sajnálja saját magától is. Annak is minden ingyen kell, de inkább semmi sem, csak fizetni ne kelljen. Az anyjának meg minden is kell, isten pénzét is szétszórja. Na Jánosunk ennek a kettőnek a kombinációja lett. Olykor e mellé még a hülyesége mellé szorgalom is társult, és kész is volt a baj.
    Azt tudom, hogy nincs netje, azt hallottam h volt h áram sem volt. Szanaszét sok százeres tartozások, de inni mindig van miből. Az apja mesélte, (kb 1 hete) hogy hazamegy János este és koszos ruhában beesik az ágyba olyan készen van. másnap mikor magához tér, akkor ismét megy pénzt/italt szerezni.
    Nem lennék meglepve, ha már a gépe sem lenne meg.

    Családi eseted : Na, ez ismerős. Erről is lenne egy storym, de az már itt erősen OFF. De eléggé hasonló eset, és én is érintett voltam, persze a rosszabbik oldalon.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • DJGABI

    addikt

    válasz DJGABI #3193 üzenetére

    Úgyis volt már itt mindenféle téma, talán ez is elfér: költői kérdés, de az emberekben amúgy miért nincs semmiféle pénzügyi tudatosság? Tesómék házat vesznek... Nyilván hitelre, jó mondjuk pösti árakhoz képest aprópénzért (tizenx milla, 100nm+), önerő minimális. Mindez azért, hogy szabaduljanak apóstól (aki amúgy is kb alig van otthon, tekintve hogy kamionozik), kb hasonló méretű házból, kb 2 utcával mennek odébb. Jó, nyilván jobb a saját, de időzítés se az igazi (korona helyzet), sógor épp vendéglátásban dolgozik, hugi is kb 2 éve ha ott van a jelenlegi cégnél, gyerek egyelőre nincs. Na mindegy, ők tudják.

    << "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

Új hozzászólás Aktív témák