Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Perillustris

    senior tag

    válasz Abu85 #9 üzenetére

    "illetve nagyon sok a kereskedőknél beragadt készlet, tehát hiába adják olcsóbban a kereskedők felé a VGA-t, az a kereskedői áron nem jelentkezik, mert a régi készletet nem akarják nagy veszteséggel adni"

    Ezt kétlem, mert ha az első kereskedő, akinél elfogy a régebbi beszerzésből származó VGA megkapja az olcsóbb árut, senki nem vesz majd a beragadt készetből magasabb áron, tehát mindenképpen kell engedni az árból, akár veszteséggel is.

    Másrészt a kereskedők zöme ma már alig tart raktáron valamit, megrendelés esetén hozza el a nagykerből az árut, főleg, ha nagyobb értékű. Esetlegesen beragadt készlet ezért valójában a disztribútoroknál lehet, de biztos vagyok benne, hogy ők olyan szerződést kötnek a gyártóval, hogy ilyen esetekben kapnak rá kedvezményt vagy visszatérítést, szóval a gyártó részben vagy egészben átvállalja a "veszteséget".

    [ Szerkesztve ]

    Perillustris

  • Perillustris

    senior tag

    válasz Duck663 #17 üzenetére

    Sok-sok éve már a disztibútorok is óvatosabban bánnak a készlettel, nem igazán lehet túl sok beragadt darab. Az árat sem tudják magasabban tartani, mert az egyszeri vásárló 3 perc alatt megrendeli Németországból a VGA-t, ami két napon belül nála van (gyakorlatilag annyi idő alatt, mintha itthoni boltból rendelte volna), nem mellesleg bármelyik kiskereskedő is megteheti ezt, ha kintől olcsóbban jut hozzá. Mint írtam, abban is biztos vagyok, hogy a nagy forgalmat bonyolító nagykerek bizományba veszik át a gyártótól a drágább eszközöket.

    [ Szerkesztve ]

    Perillustris

Új hozzászólás Aktív témák